Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o. a zakladne imanie

Dobry den,
chcel by som si zalozit s.r.o. a tu na porade som nasiel vela uzitocnych clankov a diskusii, ale jednu dolezitu skutocnost sa mi nepodarilo najst.
Ako je to zo zakladnym imanim pri zalozeni s.r.o.? Musim mat niekde na ucte vlozenych 200 000 SK pokial chcem byt jediny konatel?
Spravcom skladu musi byt banka? Alebo ako mam postupovat, aby som nemusel poziciavat sumu 200 000 SK?
Dakujem
Usporiadat
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

pozri si SS
0 0
harp harp

harp je offline (nepripojený) harp

Benko
pozri si SS
Tiez by som poprosil do sukromnej spravy ak je to mozne.
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

ja som to vlozil do pokladne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chlapci, ste s tymi SS celkom nenapadni

(Ja viem, navadzanie na nelegalne riesenia su na porade zakazane...)
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

sro: peňažné alebo nepeňažné vklady spoločníkov, minimálna výška vkladu
30 000,- Sk s tým, že základné imanie musí byť vytvorené minimálne vo výške 200 000,- Sk - vklady je potrebné splatiť najneskôr do piatich rokov od vzniku spoločnosti, ak nie je stanovená v spločenskej zmluve kratšia lehota.

ak spoločnosť zakladá viacej spoločníkov peňažný vklad musí byť splatený do dňa vzniku spoločnosti vo výške najmenej 30%, ak spoločnosť zakladá jeden človek, peňažný vklad musí byť splatený v plnej výške do dňa vzniku spoločnosti.

Na účely vzniku spoločnosti postačuje, ak vyhlásenie o splatení vkladov alebo ich častí vydá správca vkladov. Ak je toto jeho vyhlásenie nepravdivé a ak k splateniu vkladov nedošlo, nemá to vplyv na vznik spoločnosti. Ak správca vkladu uvedie vo vyhlásení vyššiu sumu, než je splatená, ručí do výšky tohto rozdielu voči spoločnosti za splnenie povinnosti spoločníka splatiť vklad a v rovnakej výške voči veriteľom spoločnosti za záväzky spoločnosti. Ručenie správcu vkladu voči veriteľom spoločnosti zaniká splatením vkladov, ktorých sa uvedenie vyššej sumy vo vyhlásení týkalo.
Naposledy upravil Cecilia : 04.01.07 at 19:59
0 0
bagle bagle

bagle je offline (nepripojený) bagle

Zmazte prosim tuto temu ak je nevhodna
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bagle
Zmazte prosim tuto temu ak je nevhodna
Nie je nevhodná, len rady patria do diskusie a nie do SS. Samozrejme len vtedy, ak neporušujú Etiketu porady.

Práve dnes som bol u notárky založiť si sro. Uplne postačuje prehlásenie správcu vkladov, že má tie peniaze.
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

takze k zalozeniu jednoosobovej s.r.o. nie je potrebnych 200 000 sk .. ale co potom? Ako to je s uctovnictvom? Zauctovat fiktivny vklad(200 000) alebo realny vklad(10 000)? Nikto to nikdy nekontroluje?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

josher Pozri príspevok
takze k zalozeniu jednoosobovej s.r.o. nie je potrebnych 200 000 sk .. ale co potom? Ako to je s uctovnictvom? Zauctovat fiktivny vklad(200 000) alebo realny vklad(10 000)? Nikto to nikdy nekontroluje?
Starsia tema, no nevadi..

Zauctuje sa celych 200.000,- ZI a pokladnica - t.j. ze tie peniaze mas vo vrecku (a to, ci ich v skutocnosti v tom vrecku mas, nebude kontrolovat nikto). No ak pride spolocnost do problemov, tie peniaze budes musiet odniekial vycarovat.

+ neviem ake su sadzby za vedome zle napisane cestne vyhlasenie.
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

dakujem za odpoved

pozrel som aj starsie temy, ale nebolo tam o uctovnictve nic, len proste ze sa da zalozit sro aj bez 200 000 a ze je to to naj riesenie pre studentov (kvoli odvodom)

...mno zistujem ze danova kontrola moze prist na navstevu aj ked sa bude firma slusne chovat. Ake riesenie potom odporucate pre studenta? ...vycarovat 200 000sk
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
právnička mi minule povedala, kedže ŽÚ teraz vybavuje aj výpis z registra trestov aj prihlásenie na DÚ ... na tlačive-ohlásení živností treba vyplniť aj č.účtu.
Ale nikto neoveruje stav na účte......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
KEJKA Pozri príspevok
právnička mi minule povedala, kedže ŽÚ teraz vybavuje aj výpis z registra trestov aj prihlásenie na DÚ ... na tlačive-ohlásení živností treba vyplniť aj č.účtu.
Ale nikto neoveruje stav na účte......
...leenže s.r.o. k založeniu účtu potrebuje výpis z OR... postupnosť krokov pri založení spoločnosti je teda iná - číslo účtu na DÚ nahlásiť neskôr......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
smith Pozri príspevok
Nie je nevhodná, len rady patria do diskusie a nie do SS. Samozrejme len vtedy, ak neporušujú Etiketu porady.

Práve dnes som bol u notárky založiť si sro. Uplne postačuje prehlásenie správcu vkladov, že má tie peniaze.
......
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...lenže s.r.o. k založeniu účtu potrebuje výpis z OR... postupnosť krokov pri založení spoločnosti je teda iná - číslo účtu na DÚ nahlásiť neskôr......
Ajuška Pozri príspevok
......
práve preto som chcela upozorniť na zmeny - aktuálne. Nečuduj sa, teraz už netreba behať ani pre výpis z RT.... tiež zmena (k lepšiemu).
Na základe platnej zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy banka ZALOŽí účet. Výpis z OR donesie konateľ dodatočne, banka len doplní údaje - IČO - do svojej databázy a je to. Prípadne vráti originál zakl.l. a zoberie si orig.výpisu z OR.
Takže priamo na ten účet, ak je potrebné, sa dá vložiť aj to základné imanie.

Som v štádiu písania zakl.listiny, takže napíšem osobnú skúsenosť, ale právnička je spoľahlivá, verím jej.

v tejto téme sa píše o tom, že IČO už neprideľuje registrový súd...........
http://www.porada.sk/t63806-zalozeni...tml#post618882
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
KEJKA Pozri príspevok
práve preto som chcela upozorniť na zmeny - aktuálne. Nečuduj sa, teraz už netreba behať ani pre výpis z RT.... tiež zmena (k lepšiemu).
Na základe platnej zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy banka ZALOŽí účet. Výpis z OR donesie konateľ dodatočne, banka len doplní údaje - IČO - do svojej databázy a je to. Prípadne vráti originál zakl.l. a zoberie si orig.výpisu z OR.
Takže priamo na ten účet, ak je potrebné, sa dá vložiť aj to základné imanie.

Som v štádiu písania zakl.listiny, takže napíšem osobnú skúsenosť, ale právnička je spoľahlivá, verím jej.

v tejto téme sa píše o tom, že IČO už neprideľuje registrový súd...........
http://www.porada.sk/t63806-zalozeni...tml#post618882
......práveže v tej téme som to uviedla ja ako svoju "už" skúsenosť... takže zmeny sú mi jasné... "platná" spoločenská alebo zakladateľská zmluva ešte nie je relevantným dokladom o vzniku spoločnosti (ani pre mňa - tobôž si myslím že pre banku)... ...aale v pôvodnom Tvojom príspevku som to skôr vnímala ako jemné našepkanie pýtajúcemu sa... v duchu toho teda doplním, že pri vybavovaní ŽL nie je podmienkou mať otvorený účet s preukázaným vkladom ZI...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ajuška Pozri príspevok
......práveže v tej téme som to uviedla ja ako svoju "už" skúsenosť... takže zmeny sú mi jasné... "platná" spoločenská alebo zakladateľská zmluva ešte nie je relevantným dokladom o vzniku spoločnosti (ani pre mňa - tobôž si myslím že pre banku)... ...aale v pôvodnom Tvojom príspevku som to skôr vnímala ako jemné našepkanie pýtajúcemu sa... v duchu toho teda doplním, že pri vybavovaní ŽL nie je podmienkou mať otvorený účet s preukázaným vkladom ZI...
práve že je.... a na ŽÚ na tlačivo musíš to č. účtu uviesť, je na to kolonka.

nevymýšľam si, už som to tlačivo vypísala, akurát čakám a overenie ZL a pojdem do banky.
Netvrdím, že každá banka bude reagovať rovnako.... určite nepojdem do tej naj.banky
ale ver, že založím účet na základe ZL.

nikomu som nič nenašepkávala....podelila som sa o najnovšie informácie a skúsenosti.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
KEJKA Pozri príspevok
práve že je.... a na ŽÚ na tlačivo musíš to č. účtu uviesť, je na to kolonka.

nevymýšľam si, už som to tlačivo vypísala, akurát čakám a overenie ZL a pojdem do banky.
Netvrdím, že každá banka bude reagovať rovnako.... určite nepojdem do tej naj.banky
ale ver, že založím účet na základe ZL.

nikomu som nič nenašepkávala....podelila som sa o najnovšie informácie a skúsenosti.
...dúfam že to pre nikoho nevyzerá, že sa tu o niečom prieme...... kolónka je, to máš pravdu... ale zákon "umožňuje" pri zakladaní i zrušení ŽL riešiť takmer všetky oznamovacie povinnosti na jednom formulári... čo mňa osobne sklamalo, že natoľko ospevované zjednodušenie postupov nerieši (pri zrušení živnosti) tok informácií aj na Sociálnu poisťovňu...
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

KEJKA Pozri príspevok
právnička mi minule povedala, kedže ŽÚ teraz vybavuje aj výpis z registra trestov aj prihlásenie na DÚ ... na tlačive-ohlásení živností treba vyplniť aj č.účtu.
Ale nikto neoveruje stav na účte......
ale ked pride danova kontrola tak bude overovat kde je tych 200 000 sk

asi mi ostava len zalozit zivnost a obetovat velku cast zisku statu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
josher Pozri príspevok
ale ked pride danova kontrola tak bude overovat kde je tych 200 000 sk

asi mi ostava len zalozit zivnost a obetovat velku cast zisku statu
prečo by to niekto overoval?
to je nezmysel. ZI predsa hned začneš používať na podnikanie, nakupovať zásoby, majetok...... ZI bude "transformované" do mnohých zložiek majetku a prejaví sa to v súvahe.
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

v suvahe sa prejavi ze mam nakupene za 10 000 sk a v pokladni mam mat 190 000. Alebo napisem to inak: skutocny kapital potrebny pre moje podnikanie je tych 10 000sk a teda 200 000 nepotrebujem ani nemam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať