Zavrieť

Porady

Jednoduche uctovnictvo-ako zacat

Ahojte.
Hladam niekoho kto by mi vedel poradit.
Chcela by som si zalozit zivnost a robit jednoduche uctovnictvo pre SZCO ktorych mam v okoli niekolko.
Potrebovala by som vediet par informacii:
1.staci mi ktomu kurz alebo nedostanem zivnostensky list ak nemam niekolko rocnu prax?
2.S akym programom mate najlepsie skusenosti na jednoduche uctovnictvo?
Mam nejake skusenosti z MRP ale necham si poradit lebo viem ze je takychto programov niekolko. Alebo je rozdiel len v znacke?
3.Viete mi posepkat aj priblizne ceny tychto programov?

4.Treba sa aj niekde registrovat ak chcem robit jednoduche uctovnictvo alebo staci zivnostensky list?
Ak ma este niekto ine rady sem snimi , budem vdacna za kazdu radu.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Živnosť na vedenie účtovníctva je voľná živnosť, čiže ju vybaíš bez problémov. K tomu aký program si vybrať sa tu už popísalo veľmi veľa a je ťažké v tomto smere poradiť. Skús si na internete pozrieť viac demo verzií a jpodľa toho sa rozhodni. Keď si budeš sťahovať demo verzie, nájdeš tam aj ceny jednotlivých programov. K bodu 4 - nie je potrebná žiadna registrácia, len ŽL.

    aglv je offline (nepripojený) aglv

    aglv
    Dakujem Miska. Tvoja odpoved ma povzbudila.
    Ak je tu este niekto kto ma skusenosti a vie poradit co ma caka, pripadne nejake nastrahy prosim o rady.
    Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    aglv
    Ahojte.
    Hladam niekoho kto by mi vedel poradit.
    Chcela by som si zalozit zivnost a robit jednoduche uctovnictvo pre SZCO ktorych mam v okoli niekolko.
    Potrebovala by som vediet par informacii:
    1.staci mi ktomu kurz alebo nedostanem zivnostensky list ak nemam niekolko rocnu prax?
    2.S akym programom mate najlepsie skusenosti na jednoduche uctovnictvo?
    Mam nejake skusenosti z MRP ale necham si poradit lebo viem ze je takychto programov niekolko. Alebo je rozdiel len v znacke?
    3.Viete mi posepkat aj priblizne ceny tychto programov? Nájdi si tému s názvom Pošepkajte koľko pýtať

    4.Treba sa aj niekde registrovat ak chcem robit jednoduche uctovnictvo alebo staci zivnostensky list?Netreba
    Ak ma este niekto ine rady sem snimi , budem vdacna za kazdu radu.
    Dakujem.
    Odpovede viď červenou.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    aglv
    1.staci mi ktomu kurz alebo nedostanem zivnostensky list ak nemam niekolko rocnu prax? voľná živnosť

    2.S akym programom mate najlepsie skusenosti na jednoduche uctovnictvo?
    Mam nejake skusenosti z MRP ale necham si poradit lebo viem ze je takychto programov niekolko. Alebo je rozdiel len v znacke? na titulnej strane PORADY je téma Účtovné softvéry -klikni tam nájdeš rôzne softy a odozvi na ne

    3.Viete mi posepkat aj priblizne ceny tychto programov? ceny zistíš priamo na ich internetovej stránke - podľa ponuky - niekedy treba vystihnúť u softvérovej firmy zľavy

    4.Treba sa aj niekde registrovat ak chcem robit jednoduche uctovnictvo alebo staci zivnostensky list? stačí živnostenský list, ale môžeš sa pre kľudný spánok poistiť v komerčnej poisťovni - ako výkon účtovných prác

    Ak ma este niekto ine rady sem snimi , budem vdacna za kazdu radu. Už Ti želám len dobrých klientov a pevné nervy
    Dakujem.
    v texte

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Kde nájdeme tému Pošepkajte koľko pýtať? A sú potrebné aj nejaké zmluvy, lebo odo mňa konateľ požaduje nejakú zmluvu keďže mám živnost. list. vďaka

    ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

    ADRIANA33
    1.Jednoduché účtovníctvo patrí medzi voľné živnosti, stačí si vybaviť živnostenský list
    2.Mám dobré skúsenosti s programom ALFA od KROSU, rýchlo reagujú na zmeny v zákonoch, dá sa objednať DEMO verzia a vyskúšať. Ja mám multiverziu pre viacero firiem, stála do 8 000,- Sk.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Robina
    Kde nájdeme tému Pošepkajte koľko pýtať? A sú potrebné aj nejaké zmluvy, lebo odo mňa konateľ požaduje nejakú zmluvu keďže mám živnost. list. vďaka
    Ak účtovníctvo sa spracúvava externe, tak väčšinou na základe zmluvy. Odberatelia v rámci tej zmluvy si dohodnú podmienky spolupráce atď.

    Já mám dobré skúsenosti s MRP Win multiverzia. www.mrp.sk

    ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

    ADRIANA33
    smith
    Ak účtovníctvo sa spracúvava externe, tak väčšinou na základe zmluvy. Odberatelia v rámci tej zmluvy si dohodnú podmienky spolupráce atď.

    Já mám dobré skúsenosti s MRP Win multiverzia. www.mrp.sk
    Ako má správne vyzerať zmluva o spolupráci, aby nič dôležité nechýbalo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.