Zavrieť

Porady

MRP-mzdy - konateľ

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Vie mi niekto poradiť, ako si zadám do mzdového programu MRP Win konateľa? Dám ho riadne ako zamestnanca, ako mu nastaviť druh mzdy, odvody... odmena konateľa?
Konateľ nieje zamestnancom, iba poberá odmenu z konateľstva, nijaký iný príjem nemá. Z uvedenej odmeny (3000,-/mes)by sa mu malo zrážať iba ZP a daň. Ako to zadať? Ďakujem za každú odpoveď.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
teraz som Ti odpovedala v inej téme, tu Ti dopíšem tie odvody.
Pridaj klasický PP, a potom choď do jeho PP, do záložky poistné a tam nastav konkrétne, pre SP - podľa obr. Pri vytváraní PP mu nastav hneď aj zdrav. poisťovňu, potom už s týmto nebudeš musieť.

obr1 - takto vyzerá klasické nastavenie, keď 2xklikneš na kolonku napr Nemocenské
obr2 - klikneš na Opraviť, a zmeníš podľa obr.
Takto nastavíš všetky poistné čo sa týka SP.
ZP by Ti malo automaticky počítať, daň tiež.
zamestnanecpoistne.JPG  
konatel.JPG  
1/1
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Vďaka Lenka, toto vlastne viem. Môžem mať vlastne takto zadaného konateľa medzi zamestnancami? Zvýši sa mi takto vlastne počet zamestnancov napr. pre posúdenie zamestnávania invalidných zam., na rôzne štatistiky... Mám potom uvádzať, že máme napr. 20 zamestnancov, alebo 19 zamestnancov a 1 konateľa?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
v každej štatistike sa píše, (písalo) či konateľ sa zarátava ako klasický zamestnanec. Z pohľadu nastavenia pp sa jedná ako o zamestnanca.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

ešte sa chcem spýtať: aký druh mzdy mám zadať takémuto konateľovi? Rada by som tzv. funkčný plat, ale neviem, kde to mám nastaviť. Ak dám mesačnú mzdu, nebude sa to považovať za závislú činnosť? Má tam byť nezdaniteľné minimum, keď mesačná odmena je iba 3 tis?
Naposledy upravil Fany : 01.02.07 at 13:55
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Je pravda, že veľký výber nemáš. A čo tak konštantná? Neviem síce, čo tým autor chcel povedať, ale aj tak mi najviac sedí.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak bere odmenu len raz, tak mu môžeš potom ukončiť pracovný pomer. Ak zase o rok, tak už ho máš evidovaného ako zamestnanca, a znovu mu môžeš priradiť nový prac. pomer. Mzdu môžeš ako mesačnú, resp. konštantnú.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Už som z toho dopletená. Vie to niekto zhrnúť?
- má byť spísaná mandátna zmluva alebo zmluva o výkone funkcie konateľa?
- výška odmeny bude 1000/mes. Mám alebo nemám uplatniť nezdaniteľné minimum? Ak to bude zrážková daň, mám to nejako zvlášť oznamovať DÚ?
Znamená to, že nebudem musieť nakonci roka podávať daňové priznanie ani ročné zúčtovanie?
- Ako potom zaúčtujem tieto výdavky na odmeny konateľovi (v PU)?

Ďakujem komukoľvek za skorú odpoveď.
Naposledy upravil Fany : 02.02.07 at 10:40
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Už som Ti odpovedala v inom príspevku.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Prosím o usmernenie v tejto veci:
Konateľ súčasne zamestnanec súčasne na RP od 11/06. Mzdu nemá, je vedený ako zamestnanec, ale v 12/06 mu bola vyplatená odmena za výkon funkcie konateľa (za celý rok). Ako túto odmenu dostanem do PP. Pracovný pomer už je vytvorený, mzda stanovená podľa pracovnej zmluvy.

Problém mám v nadefinovaní v MRP mzdy vizuál. Ďakujem.

Toto totiž lenkak moja nemôžem použiť,nakoľko PP trvá:

Re: MRP-mzdy - konateľ

Re: MRP-mzdy - konateľ

ak bere odmenu len raz, tak mu môžeš potom ukončiť pracovný pomer. Ak zase o rok, tak už ho máš evidovaného ako zamestnanca, a znovu mu môžeš priradiť nový prac. pomer. Mzdu môžeš ako mesačnú, resp. konštantnú.
Naposledy upravil Monika Kováčová : 13.02.07 at 09:51
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

žeby Práca so mzdovým číselníkom, Príplatky pred zdanením, Pridaj položku napr. 300 VÝKON FUNKCIE KONATELA???
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Monika, ale keď mzdu nemá, tak mu stačí ak za 12/06 mu vytvoríš odmenu a potom dodržíš postup ako píše Lenka, ale s tým, že PP neuzatvoríš. Výšku tej odmeny zase po vystavení odmeny konateľa odtiaľ vymažeš.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zlatá Miška, že si sa ozvala, keď tápam.
Nemôžem vytvoriť odmenu v 12/06, započítalo by mi to všetky odvody. Myslíš v PP nastaviť obdobie Soc. poistenie neplatí len za 12/06???
Bude to v položke prémia a bude všetkým jasné (napr. pri kontrole mzdového listu zo Soc. poisťovne), že išlo o odmenu konateľa, preto sa odvody do SP neplatili?
Stále rozmýšľam, skús aj ty (ide o moju mzdu, vieš?), viac hláv viac rozumu...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Monika, ja som si takto isto vytvorila svoju mzdu konateľa. Ručne som si opravila, aby mi odvody do SP nepočítalo. Pri exporte údajov z miezd do PÚ som nechala nastavenia ako keby sa jednalo o riadnu mzdu a potom som si odmenu ručne prepočítala a poopravovala účtovanie na internom doklade. Z toho je úplne jasné, že sa jedná o odenu konateľa. Neviem či som Ti to opísala tak, aby si to pohopila. Ak niečo nie je jasné ozvi sa.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mysimis Pozri príspevok
Ručne som si opravila, aby mi odvody do SP nepočítalo.
Tomuto sa chcem vyhnúť...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja viem, že je to prácnejšie, ale nič lepšie ma nenapadlo a pokiaľ je to len 1x ročne tak sa to dá.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ermon Pozri príspevok
Tomuto sa chcem vyhnúť...
tak ľahko sa nevyhneš.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Doteraz som mala v MRP mzdy win konateľa zadefinovaného ako Iný pracovný pomer. Po novom by mal byť druh pracovného pomeru Konateľ s pravidelným príjmom. Ako sa to dá v programe zmeniť?
Ďakujem vopred za každú reakciu.
1 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Anja111 Pozri príspevok
Doteraz som mala v MRP mzdy win konateľa zadefinovaného ako Iný pracovný pomer. Po novom by mal byť druh pracovného pomeru Konateľ s pravidelným príjmom. Ako sa to dá v programe zmeniť?
Ďakujem vopred za každú reakciu.
Musíš ukončiť IPP k 31.12.2010 a pridať nový PP "Konateľ s pravidelným príjmom" od 1.1.2011. Budeš mať nové nastavenia odvodov ZP a SP a taktiež ti bude sledovať "súbeh" s Hlavným pracovným pomerom v súvislosti s max. vymeriavacími základmi. Veľmi dobre prepracované.
3 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Monika Kováčová Pozri príspevok
Musíš ukončiť IPP k 31.12.2010 a pridať nový PP "Konateľ s pravidelným príjmom" od 1.1.2011. Budeš mať nové nastavenia odvodov ZP a SP a taktiež ti bude sledovať "súbeh" s Hlavným pracovným pomerom v súvislosti s max. vymeriavacími základmi. Veľmi dobre prepracované.
Monika, ďakujem veľmi pekne.
Dúfala som, že netreba dávať nový PP...
1 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnaným na príkaznú zmluvu priradiť PP uvedený pod číslom 13 - Konateľ, štatutár, spoločník, komandista s pravidelným príjmom bez náhrad a dovoleniek? Alebo? Vopred ďakujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať