Zavrieť

Porady

datum vystavenia je v novom roku

Mam vystavit fakturu s datumom vystavenia v roku 2007, no s datumom poskytnutia sluzby v roku 2006. Faktura..vynosy..teda patria do roku 2006. Avsak ked idem danu fakturu ulozit, tak mi program Omega vypise hlasku, ze datum vystavenia nekoresponduje s uctovnym obdobim...a dalej toto:
Doklad by mal byť vystavený s dátumom v účtovnom roku (možno sú nejaké výnimky). Po stlačení ÁNO bude doklad uložený, po stlačení NIE sa môžete vrátiť späť a dátum opravit.
Preco musi byt doklad s datumom vystavenia v tom istom roku, ved fakturovat mozem do 15. dni od poskytnutia sluzby...a ak sluzba bola 31.12....tak preco nemozem vystavit fakturu 11.1.2007?....Je to nejaka novinka?..o ktorej este neviem ?
Faktura sa ulozit da, no vrta mi v hlave ta hlaska...aby som neurobila nieco zle..............................
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    nikto nevystavil v Omege fakturu v novom roku s poskytnutim sluzby v starom roku?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bui
    nikto nevystavil v Omege fakturu v novom roku s poskytnutim sluzby v starom roku?
    Komplikuješ siu zbytočne život a vystav faktúru k 31.12.2006 a nemusíš sa s ničím trápiť...

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    bui
    nikto nevystavil v Omege fakturu v novom roku s poskytnutim sluzby v starom roku?
    Ja som nevystavil ale len zaúčtoval a ide to v pohode

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Keby zalezalo na mne, tak by som tam dala datum vystavenia samozrejme 31.12.2006, no objednavatel sluzby trva na datume v novom roku....

    Zauctovat to ide aj tak ako to mam..., trapi ma len ta hlaska....z Omegy....

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja som vystavil faktúru v inom softe 2.1.2007 s dátum vzniku daň povinnosti 29.12.2006 a Omega žiadnu hlášku pri zaúčtovaní nedala

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Tak nechapem..ja som si tu hlasku nevymyslela ..prekopirovala som ju sem priamo z Omegy..takze tam budem musiet zavolat...Ja som len nechcela volat aby mi nepovedali, ze nepoznam nejaky paragraf zo zakona...

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    bui
    nikto nevystavil v Omege fakturu v novom roku s poskytnutim sluzby v starom roku?
    Tiež mám podobnú dilemu, ale v POHODE. Napr. vystavené FA v roku 2007 s dát.daň.povinnosti 2006. Mám štandardne v systéme nastavené, že dátum účtovného prípadu odvodzovať od dátumu zdan.plnenia. Tak potom to vyzerá u mňa takto:
    Číselný rad fa 2007,
    dátum zápisu 3.1.2007,
    dátum daň.pov. 31.12.2006,
    dátum účt.prípadu 31.12.2006
    + dát.spl.2007.
    DPH je potrebné odviesť za 12/06.
    Keď to chcem takto uložiť, hlási: "Dátum zdaniteľného obdobia nie je z účtovného obdobia. Ponechať?" Dám OK. a ďalej hlási: "Dátum zápisu dokladu a dátum účtovného prípadu nie je z jedného roku. Ponechať? Dám OK. a potom sa to uloží, tak ako som zadala. Zaúčtovanie do denníka je dátumom účt.prípadu,
    čiže 31.12.2006 na účet 311/604 + 311/343. Ak dám vystaviť knihu pohľadávok k 31.12.2006, je tam aj táto FA zahrnutá.
    Ak toto isté spravím v číselnom rade VF 2006 hlási:" s výkričníkom. Dátum môže byť najviac 31.12.2006. Pokiaľ chcete zadať doklad zo začiatku dalšieho obdobia, nastavte účtovanie na prelome účt.obdobia. Takže takto asi NIE. Rovnako sa to správa aj pri DOŠLÝCH FA.
    A mám napr.DF za tel. vyst. 3.1.07, dátum dod.31.12.06 a DPH chcem upl. za 12/06, tak zadám
    v číselnom rade DF 2007
    dátum zápisu (vystavenia) 3.1.2007,
    dátum dodania 31.12.06
    aj dátum účt.príp. 31.12.06.
    Zaúčtujem 518/321 časť nákl. roku 2006 ,
    381/321 paušál na 2007,
    DPH 343/321 (uplatním za 12/06).
    Dúfam, že to takto môžem robiť a že nemusím v tomto prípade účtovať cez 326, ale môžem priamo na 321. Veď je to tiež záväzok. Takto sa mi to zdá najjednoduchšie a všetko sa zaúčtuje do 2006. Len 3.1.2007 spravím ID preúčtovanie 518/381 na paušál roku 2007. Poraďte mi, prosím. Zvlášť Pohoďáci, ako to robíte Vy.

    datum vystavenia je v novom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.