Zavrieť

Porady

PRASKNUTE SKLO NA FELICII - POISTNA UDALOST

za mnou iducemu autu strelil kamen od kolesa mojho auta a prasklo predne okno v dlzke cca 20 cm.
Dotycny chce vymenit predne sklo /cena 3 -4 tis. Sk/ a pozaduje odo mna aby to zaplatila moja poistovna Generali z povinnej poistky.

Ako postupovat ?
Ma nato narok ?
Nebudem preto platit zvysenu poistku na rok 2008 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    bjjoba
    za mnou iducemu autu strelil kamen od kolesa mojho auta a prasklo predne okno v dlzke cca 20 cm.
    Dotycny chce vymenit predne sklo /cena 3 -4 tis. Sk/ a pozaduje odo mna aby to zaplatila moja poistovna Generali z povinnej poistky.

    Ako postupovat ?
    Ma nato narok ?
    Nebudem preto platit zvysenu poistku na rok 2008 ?
    Má na to nárok. To je smola áut idúcich pred tými, čo im praskne okno. /Možno práve vtedy/ Musíš to ohlásiť na poisťovni. Určite ste si vymenili potrebné informácie.
    stalo sa mi ničo podobné, poisťovne s tým nemajú žiadny problém,treba to
    nahlásiť v termíne do l5 dní od poistnej udalosti a poisťovňa to bez prieťahov
    uhradí z tvojej havarijnej poistky. Zvýšené poistné určite nebudeš platiť.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    stupeň právneho vedomia na Slovensku je katastrofálny.
    bjjoba, ak ťa denne zastavia piati ľudia, a povedia, že od tvojho auta odskočil kameň ktorý im rozbil čelné sklo, alebo okuliare, alebo mobil pôjdeš do svojej poisťovne, a poveríš ich aby to za teba zo zákonnej poistky zaplatili??????
    Ak sa ktoroľvek u teba prihlási, a oznámi, že si mu spôsobila škodu ( kameňom od kolesa auta, alebo si mu stupila na otlak) musí to primeraným spôsobom PREUKÁZAŤ!!!!
    Ak to nevie preukázať, kľudne sa môžeš na vec oné.....
    To že ti zvýšia poistné zistíš onedlho. Zároveň pozdravujem súdružku za kvalitnú poradu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne sa zdá, že ten kto škodu spôsobil bude mať vyššiu poistku.Prv sa to dosť zneužívalo( na poisťovňu šiel hocijaký kamarád), tak to väčšina poistovní urobila takto.
    Aj tak nechápem: ako môžem zabrániť tomu , aby mi nevystrelil spod kolesa nejaký kamienok?

    Myslíš, že to mohlo byť z tvojho auta? Už som počula aj to, ako nejakí špekulanti s prasknutým sklom úmyselne hľadali nejakého obetného baránka

    PRASKNUTE SKLO NA FELICII - POISTNA UDALOST

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.