Zavrieť

Porady

platenie dane za byt a dom

Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať či sa musí podávať daňové priznanie za vlastníctvo bytu, keď sa od minulého roku nič nemenilo. Dom spravujeme sami cez SVB, za prenájom nebytových priestorov sa platí zrážková daň, každý má alikvótnu časť spoločných priestorov, tak dúfam že netreba podávať nič. Respektíve pochopila som to tak, že daňový úrad nás vyzve na zaplatenie dane za byt. Ak sda mýlim, opravte ma prosím
Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Omyl - DÚ Vás nevyzve na platenie dane za byt. Dane z nehnuteľnosti sa platia mestskému úradu alebo obecnému úradu.Ak sa oproti minulému roku nič nezmenilo, nepodáva sa opätovne daňové priznanie.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Danove musia podat len tí, ktorých sa týka zmena, čiže nadobudli vlastnictvo napr. v r. 2006 . Ten kto už platil minulý rok a podal, tomu už príde výmer automaticky.... a tak ako piše mysimis , dan z nehnuteľnosti sa plati Mestskému alebo Obecnému uradu...


    nejako to znasobilo temu, ak to dakto vie hodťe to do temy, kde to patri, aby neboli dve , alebo cervena skus jednu tému zrusit...
    Naposledy upravil Halli : 17.01.07 at 15:57

    miladenka je offline (nepripojený) miladenka

    miladenka
    skusenost z dnesneho dna:
    - podavala som DP na MU za nadobudnuty byt v minulom roku
    - panicka na MU mi povedala, ze DP nezoberie, ze musim do DP okrem bytu nadobudnuteho v 2006 zrekapitulovat aj dalsie nehnutelnosti z predoslych rokov - aj ked za tie boli v minulosti DP riadne podane, chodia vymery, nenastali zmeny
    - nechapem, ..... viete niekto co to ma znamenat? maju na takuto poziadavku narok? - nemala som cas si to s nou vydiskutovat, ale nemienim opakovane vypisovat to co uz raz bolo vypisane -- iba ak je to fakt povinnost zo zakona
    - dufam, ze tu najdem podporu na to, ze NEMUSIM
    dik vopred

    PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

    PeterNR
    Orim
    vyjadril som sa v tej druhej téme nevšimol som si, že je to dvakrát.
    Už som to opravil.

    platenie dane za byt a dom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.