Zavrieť

Porady

Práca vo sviatok a zároveň v sobotu

Dobrý den chcela by som Vas požiadať o radu. Ak pracuje pracovník v nepretržitej prevádzke, má nárok na príplatok za sviatok a zároveň aj za sobotu resp. nedeľu, ak tento sviatok vyšiel na sobotu či nedeľu?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Zita4
    Áno, má nárok na všetky príplatky, aj prípadný nadčas.
    Za nadčas áno, ale sobota a nedeľa nie je považovaná za sviatok..........................ak náhodou Aljoska myslela na to, že by preplácala dva sviatky (nedeľa + sviatok).

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Aljoska
    Dobrý den chcela by som Vas požiadať o radu. Ak pracuje pracovník v nepretržitej prevádzke, má nárok na príplatok za sviatok a zároveň aj za sobotu resp. nedeľu, ak tento sviatok vyšiel na sobotu či nedeľu?
    Ďakujem za odpoveď.
    Máte odmeňovanie podľa Zákonníka práce?
    Zákonník práce nepozná príplatok za sobotu a nedeľu.

    Vyplýva nárok na príplatky za sobotu a nedeľu z nejakého iného všeobecne záväzného predpisu vzťahujúceho sa k odmeňovaniu vo vašej firme alebo ich máte "uzákonené" v internom mzdovom predpise alebo dohodnuté v kolektívnej zmluve?
    Ak áno, asi tam máte aj napísané, ako riešiť "súbeh" príplatkov.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ak sú zamestnanci odmeňovaní podľa zákona 553/2003 Z.z., vyplýva tento príplatok z ustanovení tohto zákona. Predpokladala som, že ten príplatok zamestnancom patrí.

    Práca vo sviatok a zároveň v sobotu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.