Zavrieť

Porady

musi si konatel s.r.o. urobit sam danove priznanie?

Manzel je spolocnikom a konatelom s.r.o.. prijem za vykon funkcie nemal ziaden. Mal len prjem z dohody o VP. Zaroven je zamestnancom inej firmy. Chcem sa spytat, ci si musi urobit sam danove priznanie alebo moze poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dane s tym ze mu doruci zo svojej s.r.o. potvrdenie o vyplatenom prijme z dohody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Môže požiadať o ročné zúčtovanie. Potvrdenie o príjme z dohôd musí predložiť.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak dohody boli zdanené zrážkou, potvrdenie nemusí predložiť.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    chcela by som sa spytat ci mozem urobit rocne zuctovanie dane, zamestnanec od 3.3.08 do 31.08.2008 zamestnany, januar, februar / dobrovolne nezamestnany. od 1.9.08 poberal odmenu ako konatel cca 1000 sk, tam sa dan vyberala zrazkou. mozem mu urobit rocne zuctovanie dane ak mi da doklad / cestne prehlasenie, ze bol dobrovolne nezamestnany?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    korduľa Pozri príspevok
    chcela by som sa spytat ci mozem urobit rocne zuctovanie dane, zamestnanec od 3.3.08 do 31.08.2008 zamestnany, januar, februar / dobrovolne nezamestnany. od 1.9.08 poberal odmenu ako konatel cca 1000 sk, tam sa dan vyberala zrazkou. mozem mu urobit rocne zuctovanie dane ak mi da doklad / cestne prehlasenie, ze bol dobrovolne nezamestnany?
    áno, môžeš mu vykonať RZD a čestné vyhlásenie nepotrebuješ, veď on vypisuje a podpisuje žiadosť o vykonanie RZD. Ak by aj mal iný príjem a neuviedol by ho, je to len na jeho zodpovednosti. Zrážková daň je považovaná za vysporiadanú.

    musi si konatel s.r.o. urobit sam danove priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.