Zavrieť

Porady

Dobitie kreditu bez nároku na odpočet dane.

Obchodný partner T-Mobile vydáva Príjmové pokladničné doklady za dobitie kreditu. Na doklade je uvedené: "Príjemca prijíma platbu v mene spoločnosti T-Mobile, a.s." a ďalej je informácia, že Príjmový pokladničný doklad nie je faktúrou podľa zákona o DPH.

Ako sa podnikateľ dostane ku faktúre za službu ktorú riadne zaplatil.

Vie niekto ako?

Ďakujem.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    Ja som sa raz ne to pýtala v Or. Odpoveď bola, treba si o doklad požiadať. Tak asi priamo v T. Skús to?!

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Musíš kontaktovať T-mobil, nadiktuješ svoje údaje, údaje z PPD, ktorý si obdržal pri kúpe /dátum, čiastku/ a obratom Ti zašlú daňový doklad. Takto postupujem po každom nabití cez bankomat.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    uzivatel2
    Musíš kontaktovať T-mobil, nadiktuješ svoje údaje, údaje z PPD, ktorý si obdržal pri kúpe /dátum, čiastku/ a obratom Ti zašlú daňový doklad. Takto postupujem po každom nabití cez bankomat.
    Je to lpmplikované, ale je to riešením.

    apo

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Aj ja som mala ten prípad. Poslala som žiadosť na T-Mobile o vystavenie daňového dokladu aj s priloženými dokladmi z Tiposu. Dostala som Fa avšak už bez tých dokladov o zaplatení, iba na fa bolo hrubo vyznačené: Faktúru neuhrádzajte, bola uhradená. V rozpise je presne uvedené, kedy v ktorý dátum, hodinu, na aké t.č., suma rozpísaná s DPH a dobitie cez ATM. Bude mi stačiť takýto doklad, alebo mi je nanič, keď teraz už nemám doklad o zaplatení?

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    M&J Pozri príspevok
    môže sa mi k tomu niekto vyjadriť?
    Domnievam sa, že nebolo správne poslať originály dokladov nakoľko bude problém pre daň z príjmu, bude chýbať doklad o úhrade. Pre odpočet DPH máš čo je treba.

    Poznámka:
    Veľmi sa čudujem, že takýto DPH paškvil môže existovať. V zákone o DPH sú vyriešené možnosti cez komis, obdoba predaja PHM a iné možnosti. Nerozumiem, že takí operátori, ktorí lobujú iné zmeny zákonov nedokážu si vyriešiť so svojimi obchdnými partnermi účtovanie DPH tak, aby nerobili problém svojim klientom.

    apo

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    M&J Pozri príspevok
    Aj ja som mala ten prípad. Poslala som žiadosť na T-Mobile o vystavenie daňového dokladu aj s priloženými dokladmi z Tiposu. Dostala som Fa avšak už bez tých dokladov o zaplatení, iba na fa bolo hrubo vyznačené: Faktúru neuhrádzajte, bola uhradená. V rozpise je presne uvedené, kedy v ktorý dátum, hodinu, na aké t.č., suma rozpísaná s DPH a dobitie cez ATM. Bude mi stačiť takýto doklad, alebo mi je nanič, keď teraz už nemám doklad o zaplatení?
    fakturu by som si zalozil do knihy faktur a vystavil VPD a pricvikol k nemu kopiu tej faktury. nevidim v tom problem.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. potrebné celé chápať v podtexte s rozsudkom ESD BUPA Hospitals ... zakúpenie kreditov, je vlastne v tomto chápaný ako preddavok, pri ktorom nepoznáš presné množstvá spotreby = nie je nárok na odpočet DPH .. aspoň ja si to takto ... hmm ...

    Dobitie kreditu bez nároku na odpočet dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.