Zavrieť

Porady

Masky na karneval pre deti

Ahojte,
dcéra bude mať zo školy 9.2. karneval.
Nemáte niekto dobrú radu na peknú masku, ktorá sa dá vyrobiť aj doma?
Usporiadat
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

minule som videla jedno dievcatko oblecene a namalovane ako FIONA zo Schracka )) bola nadherna
0 0
RCM RCM

RCM je offline (nepripojený) RCM

no neviem...nemala by byť maska pre dieťa v prvom rade pohodlná aby mohlo lietať, behať a nezraniť sa pri tom??? ...a to si neviem predstaviť, ako pobehuje decko v železnej konštrukcii alebo z prišitými balónmi...prezentovať šikovnosť mamičky, otecka v promenáde masiek, tešiť sa z výhry prvej ceny za masku...to si nemyslím že je poslaním karnevalu...:-) Inak aspoň u nás sa robí "dedinský" karneval pre deti od 1-10 rokov a nesúťaží sa o ceny za najnajnaj masku, (aj tak si myslím že by takéto hodnotenie nikdy nemohlo byť objektívne) ale radšej sa investuje to tomboly a je veľa drobných cien, takže je veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa na niektoré dieťa neušla výhra
0 0
kvitocok kvitocok

kvitocok je offline (nepripojený) kvitocok

ja som raz vystrihla z kartónu dva väčšie kruhy na vrchu spojila s dvomi mašľami na kruh z prednej časti nakreslila ciferník na budík, zo zadnej časti pár pomaľovaných gombíkov a budík bol na svete. Ďalšiemu synovi som z babkinho závesu urobila v strede oranžovej látky otvor na hlavu, zvyšok sme roztrapkali a bol oheň.Podobne sme urobili zo zelenej látky jar. Prišili zopár umelých kvietkov sem-tam a bolo.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ahojte,
ja tiež vyrábam masky doma. Mám dve deti (dcéru8 a syna10)a už boli muškatier a princezná so zlatou hviezdou, Pipi dlhá pančucha, robot, červená čiapočka, Kleopatra, slimák, a teraz naposledy kura z veľkonočného vajca a domorodá tanečnica. Syn už druhý rok funguje ako dievčenská maska - najprv kleopatra, teraz tanečnica. Prikladám foto .
070215-1082.jpg  
070215-1095.jpg  
1/1
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak možno už neskoro, keďže dnes je popolcová streda, ale musím sa pochváliť malou neterkou a jej maminkou, ktorá jej ušila kostým.
kvetinka.jpg  
0 0
remoni remoni

remoni je offline (nepripojený) remoni

Rada prispejem s napadmi na karnevalove masky - vcielka Vilko, spiderman, Bob builder, Lev Alex z Madagaskaru. Teraz budeme chystat pirata.

PS: fotky boba a leva Alexa dodam pre inspiraciu neskor.
karneval 030205 009.jpg  
karneval 030205 056.jpg  
102-0241_IMG.jpg  
102-0223_IMG.jpg  
1/1
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Aj toto je vďačná maska:
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
  1. Kremienok a Chocholusik: cierne tricko z dlhym rukavom a cierne pancuchy, na tom dlhsie biele tricko s ktatkym rukavom a spicata biela ciapocka, nos natrety na cerveno
  2. Ferdo mravec: cierne tricko z dlhym rukavom a cierne pancuchy, prirobeny vypchaty cvostik, cierna ciapka s tykadlami <droty> a satka s bodkami na krku.
  3. Motyl: cierne tricko z dlhym rukavom a cierne pancuchy, cierna ciapka s tykadlami, kridla namalovane a vystrihnute z tvrdeho kartonu/vykresu. Da sa zohnat aj zlata farba.
  4. cinanka: obalit do plachty, cop v hrcke s palickami, biela tvar, lica na cerveno, predlzene oci ceruzkou. okolo pasu dlhy kus cervenej latky s maslou na zadocku, vejar
  5. Hrozno: vela balonov v jednej farbe, radsej malo nafuknutych aby sa dalo hybat a aby nepraskali + list vystrihnuty z kartonu
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Veľmi zaujímavé typy na karneval, tiež som zvažovala ísť do požičovne, ale keď som sa pýtala detí, tak bude to klasika - dcérka chce byť princezná a synátor - pirát. Tieto masky určite zvládnem aj doma. A máte pravdu, podstatné je aby sa deti v kostýmoch cítili dobre a zabavili sa.
Dodnes však s úsmevom spomínam na masky, ktoré vymyslela moja mamka mne a sestre. Vždy sme tvorili dvojicu - raz sme boli noc a deň, a potom aj plnotučné a polotučné mlieko - to za socializmu - fialové a modré.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Kathryn Pozri príspevok
Veľmi zaujímavé typy na karneval, tiež som zvažovala ísť do požičovne, ale keď som sa pýtala detí, tak bude to klasika - dcérka chce byť princezná a synátor - pirát. Tieto masky určite zvládnem aj doma. A máte pravdu, podstatné je aby sa deti v kostýmoch cítili dobre a zabavili sa.
Dodnes však s úsmevom spomínam na masky, ktoré vymyslela moja mamka mne a sestre. Vždy sme tvorili dvojicu - raz sme boli noc a deň, a potom aj plnotučné a polotučné mlieko - to za socializmu - fialové a modré.
To mlieko ma zaujalo - ako to vyzeralo?
A deň a noc?
Naposledy upravil janaGT : 15.01.08 at 15:39
0 0
katalila katalila

katalila je offline (nepripojený) katalila

Moja dcéra bola na úplne prvom karnevale keď mala ani nie jeden rok baletka, to som jej ušila z tylu sukničku, mašličkovú čelenku a mašličky na topánočky, ešte nevedela ani chodiť
O rok nato bola čarodejnica, takisto som jej klobúk vystrihla z výkresu, oblepila čiernou látkou a čierny plášť + akurát sa nám pokazila videokazeta a tak z toho boli vlasy....
Minulý rok bola dcéra muchotrávka, tak to som sa na klobúku trocha namakala, ale stálo to zato. Kámoškina dcéra bola včielka Mája, no kámoška vie dobre šiť, tak to bolo aj vidieť.
A na tento rok ste mi dali inšpiráciu toho Mickey Mousa.... celkom fajn!

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  1191.JPG
Zobrazení: 343
Veľkosť:  57.6 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  2142.jpg
Zobrazení: 336
Veľkosť:  38.5 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  2457.jpg
Zobrazení: 354
Veľkosť:  25.4 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  2458.JPG
Zobrazení: 276
Veľkosť:  55.0 KB
0 0
nataš nataš

nataš je offline (nepripojený) nataš

Prosííím, nemáte niekto požičať, alebo predať masku Teletubbies, konkrétne Po, pre 4-ročného chlapca? Nepoznáte nejakú požičovňu v Ba, kde takúto masku majú? Karneval majú 14. 2. Ďakujeeem!!!
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

janaGT Pozri príspevok
To mlieko ma zaujalo - ako to vyzeralo?
A deň a noc?
noc - čierne oblečenie a našité žlté hviezdičky a mesiac - tie boli zo starého závesu , deň - biele oblečenie. Nebolo to veľmi náročné, mamina to robila doma. No a masky plnotučné a polotučné mlieko ušila z plachty a fixkou prekreslila presne to, čo bolo na vrecúšku.
0 0
betka h betka h

betka h je offline (nepripojený) betka h

ahojte. moja 3 rocna dcerka bola minuly rok PIPI DLHA PANCUCHA. Do copkov som jej dala tenke drotiky, na tvar namalovala pehy, obliekla pasikove tricko+ pasikove pancusky a na chrbat sme jej zavesili opicku-ruksak. (ale foto s tou opickou som nenasla)
DSC00109 otocene2.JPG  
DSC00113UPRAVA2.JPG  
DSC00116.jpg  
1/1
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

maska z minulého roku podľa "rady z porady" - strašiak
Naposledy upravil janaGT : 17.01.08 at 16:29
karneval.JPG  
karneval2.jpg  
1/1
0 0
lucmar lucmar

lucmar je offline (nepripojený) lucmar

Maminy, dcerka chce byt vila. Co na to? Palicku mame, ale co do vlaskov, ake satky??? Nechcem velmi investovat, a hlavne nie som vobec zrucna. Keby chcela spievat, tancovat, nemam problem, ale karnevalove masky , to nie je moja parketa.
0 0
ajale ajale

Ak nemas pre nu nejake saty biele alebo svetlo-zelene<aj svoje vlastne>, staci tricko, suknicka a pancusky. Sukna moze byt aj kratsia. Ak mas uz kupene nejake umele kvety doma, poprichytavaj alebo prisi ich nerovnomerne na odev a niekolko si ich nechaj na veniec. Ak nemas umele, kup niektore z tych, co su lacnejsie a maju na stopke hned niekolko kvietkov, ako napriklad harmancek. Na vencek ti staci nejaky drotik alebo stuha, na ktoru tiez prichytis kvietky aj s listkami. A ak mas aj nejaku starsiu zaclonu, stuhy alebo lahke priesvitne saly, mozes ich tiez nerovnomerne poprichytavat na odev.
0 0
lucmar lucmar

lucmar je offline (nepripojený) lucmar

Dakujem za rychlu odpoved.Navrhnem jej, nech je lucna vila a pomozem si tvojimi radami. Karneval je o dva tyzdne a ona zacina mat svoje poziadavky. Tak napriklad na hlave chce mat "ten kuzel" co ma jej babika, na chrbte kridla a cakam s cim este pride zo skolky .
0 0
ajale ajale

kridla by sa dali vytvarovat z nejakeho drotu a na to dat bielu priesvitnu latku. Alebo vystrihnut z bieleho vykresu, to bude asi najjednoduchsie. Len som nepochopila o akom kuzli je rec?
0 0
smily smily

smily je offline (nepripojený) smily

Ahojte, našla som vašu tému len dnes ráno, lebo hľadám inšpiráciu na prvý maškarný ples nášho synčeka - má teraz 22 mesiacov a ples je už v nedeľu, noa neviem, či masku niekde požičať alebo vyrobiť. Tá vlastná výroba je mi blízka, výtvarné činnosti ma bavia a myslím si, že pre také malé dieťa terba niečo jednoduché a pohodlné jemu je to aj tak ešte jedno. Mám nápad urobiť z neho záhradníčka, má take zelené tepláky s trakmi a s červeným lemom, tak keby som mu kúpila nejakú zelenú čiapku, našila pár kvietkov, vezme ekýblik a lopatku, možno urobím pár slimáčikov a bude to. Ak to stihnem vyrobiť, pošlem sem fotos. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Pridať pochvalu