Zavrieť

Porady

Zákonná poistka

Zdravím všetkých z porady, mám otázku ohľadom zákonnej poistky na auto. Auto bolo zaradené v majetku firmy a poistka bola platená polročne, čo prechádzalo cez kal. rok. (pr. 1.9.06 - 1. 2. 07). Uhradená bola v hotovosti v roku 2006, a teda aj do výdavkov roku 2006 - celá čiastka.
Otázka znie,
1. či možno dať do výdavkov celú zaplatenú čiastku poistky aj keď prechádza jej účinnosť do bud. roka? Alebo to treba nejako časovo rozlíšiť? (zisťovala som to už predtým a bolo mi povedané, že môžem dať celú zaplatenú sumu do výdavkov v roku, kedy bola zaplatená) Aký je váš názor?
2. auto som z majetku firmy k 31.12. 2006 vyradila a zaplatená poistka vlastne trvá ešte do februára 2007, mám o tú časť, ktorá sa týka r. 2007 upraviť výdavky v DP, keď vlastne auto už v majetku firmy nie je? Ja myslím, že áno.

Poraďte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    vysky
    Zdravím všetkých z porady, mám otázku ohľadom zákonnej poistky na auto. Auto bolo zaradené v majetku firmy a poistka bola platená polročne, čo prechádzalo cez kal. rok. (pr. 1.9.06 - 1. 2. 07). Uhradená bola v hotovosti v roku 2006, a teda aj do výdavkov roku 2006 - celá čiastka.
    Otázka znie,
    1. či možno dať do výdavkov celú zaplatenú čiastku poistky aj keď prechádza jej účinnosť do bud. roka? Alebo to treba nejako časovo rozlíšiť? (zisťovala som to už predtým a bolo mi povedané, že môžem dať celú zaplatenú sumu do výdavkov v roku, kedy bola zaplatená) Aký je váš názor? V JÚ celú sumu do výdavkov r.2006
    2. auto som z majetku firmy k 31.12. 2006 vyradila a zaplatená poistka vlastne trvá ešte do februára 2007, mám o tú časť, ktorá sa týka r. 2007 upraviť výdavky v DP, keď vlastne auto už v majetku firmy nie je? Ja myslím, že áno.Je potrebné požiadať poisťovňu o vrátenie časti poistky firme a keď to poisťovňa vráti, je to príjem ovplyvňujúci ZD.Tú čať poistky by mal zaplatiť ten, kto bude auto užívať, keď už nebude v majetku firmy

    Poraďte prosím
    Odpovede sú farebne v otázke. Ja by som to tak riešila.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    1.VOZD rok 2006
    2. Upravila by som VOZD uzav.upravami zamienko - v prev.rezii o alikvotnu cast prip. na rok 2007.

    vysky je offline (nepripojený) vysky

    vysky
    Ďakujem vám,

    ešte jedna otázka, vždy sa dáva celá zaplatená poistka - zákonná do nákladov toho roka, kedy je zaplatená? Len sa chcem uistiť.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    vysky
    Ďakujem vám,

    ešte jedna otázka, vždy sa dáva celá zaplatená poistka - zákonná do nákladov toho roka, kedy je zaplatená? Len sa chcem uistiť.
    V JU áno...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.