Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Môžu problémy s krčnou chrbticou spôsobovať náhlé zvyšenie krvného tlaku a následne jeho pokles po pár minútach?Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den!!
Aj ja mám problémy z krčnou chrbticou a niekedy až taký stav mám že sa mi točí neskutočne hlava ako keby som vypila liter vína!
Nemáte skúsenosti aj vy s točením hlavy????
Mám doma aj ortopedický vankúš aj golier na krk.
Otvorím túto staršiu tému, aby som nezakladala novú.
Nakoľko aj ja mám v poslednej dobe problém s krčnou chrbticou,chcela som si kúpiť anatomický vankúš.Len neviem, či to nie je len ďaľšia "habaďura", alebo to naozaj pomáha.
Mohli by ste mi prosím napísať niekto, kto má nejaké osobné skúsenosti?
0 0
naan naan

naan je offline (nepripojený) naan

Ja používam anatomický vankúš už dlho, som s ním spokojná, ale netvrdím, že je to zázrak na boľavú krčnú chrbticu. Mám však dva veľmi dobré krémy, ktoré nechcem menovať kvôli reklame, na báze aloe vera a tie mi vždy zaberú keď mám problém s krčnou chrbticou. Tiež som mala sedavé zamestnanie a mám na kr.chrbtici výrastky, ale práve s týmito krémami to zvládam veľmi dobre.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Problémy s krčnou chrbticou má už asi každý. Okrem závratov, nedokrvenia mozgu ešte aj bolesť v hrudnej kosti a stavy podobné migréne, to sú moje skúsenosti s týmto neduhom. Úplne náhodou som prišla nato, že mi pomáha kostihojová masť, ktorú si sama urobím /lekárenskú som neskúšala/ a pár cvikov mačací chrbát.Výroba masti: asi 250 g bravčovej masti, nesolenej, kto má možnosť, tak čerstvý kostihojový koreň, kto nie dostať v lekárni sušený,rozpáliť masť, vysypať kostihoj, nechať chvíľku speniť a odstaviť.Na druhý alebo treí deň znovu roztopiť a precediť. Naozaj mi to pomáha, keď si trošku vmsírujem tak za 15 minút mám pokoj.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Tiež mám problémy s krčnou chrbticou, v práci som dostala super ergonomickú stoličku - SpinaliS - ako keby som sedela na fit lopte - dúfam, že mi pomôže.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ahojte poradáci tie problémy už poznám roky / závraty ale také že ani po štvornožky sa neudržím / robili mi CT nič a polroka som dala znova urobiť len vyhodnocoval to iný lekár a výsledok - prvý nič, a druhý rozpis na pol strany / výrastky, osteoartróza generálna, ložiško ako piesok pri stavci atd. takže aj ked Vám nič nenájdu skúste vybaviť sami aspoň CT aby ste nedopadli tak ako ja chrbticu mám zničenú hlavne krčnú. Som z Košíc a veľmi dobre mi pomáha masáž ale môže ma masírovať len osoba, ktorá to ovláda a vlastne ona vždy ma dostane z tých závratoch, nepomôžu ani lieky alebo len kúsok. Síce stojí to 250,- Sk ale taký čas na peniaze nepozerám zároveň dávam si aj banky ktoré robia veľmi dobre len tiež nemôže dať hned len po niekoľkých masážoch čiže mám masérku , ktorá to ovláda. Nie je z Košíc čiže chodím do Šace ale aj tak sa mi to oplatí. Masírovali ma už viacerí ale už bolo aj tak zle mi po masáži že som prestala počuť na ucho a podobné veci. Tak, že ju mám a inde by som neišla. Momentálne tam chodia všetky moje kamošky aj priateľ.Teraz som dokúpila akupunktúru na baterky , ktoré používam / 2000,- Sk / veľmi pomáha, nakoľko už som nevedela ani ruku dvihnúť. Bolí ma aj teraz už musím ísť masáž. Tieto veci mne pomáhajú. A ešte jedna vec bola som minulý rok v Madarsku a denne aspoň 2x v jakuzzi / neviem ako sa to píše / celý čas som nemala žiadné bolesti. Momentálne hladám v Košiciach jakuzzi nakoľko do bytovky mi nevôjde. Majte sa prajem príjemný večer.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona Pozri príspevok
Otvorím túto staršiu tému, aby som nezakladala novú.
Nakoľko aj ja mám v poslednej dobe problém s krčnou chrbticou,chcela som si kúpiť anatomický vankúš.Len neviem, či to nie je len ďaľšia "habaďura", alebo to naozaj pomáha.
Mohli by ste mi prosím napísať niekto, kto má nejaké osobné skúsenosti?
Síce sa mi moc ľudí neozvalo,ale riskla som to a ten anat. vankúš som si kúpila. Vyše týždňa ho používam a naozaj pomáha.Už neviem, čo je to ráno sa zobudiť s boľavým krkom.
Vrelo môžem doporučiť!
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
No, ja mám ortopedický vankúš už pekných pár rôčkov a určite by som ho neodporúčala ako zázrak na krčnú chrbticu. V noci sa človek v posteli krúti a prehadzuje, že si ani nevie kontrolovať uloženie hlavy.
Ja mám už od útleho detstva migrény, ktoré sa mi v poslednom čase zhoršili, tak som začala navštevovať neurológa, ktorý ma poslal na rentgen hlavy aj krčnej chrbtice. Tam mi z nálezu konštatovali akýsi vývojový blok v mieste, kde sa mi spája hrudná chrbtica s krčnou. Preto asi tie bolesti hlavy. Navyše v dôsledku sedavého zamestnania sa prejavilo aj nadmerné opotrebenie niektorých stavcov krčnej chrbtice a platničiek. Lekár mi predpísal lieky na uvoľnenie svalstva (Coxtral a Scutamil), po ich dobratí ešte gel (Almiral), ktorý si mám natierať na postihnutú oblasť krčnej chrbtice, dostala som odporúčanie na rehabilitáciu, kde mi dávali teplé zábaly, elektroliečbu a masáže, ale zo všetkého najviac mi pomohlo to, že som začala navštevovať 3 x týždenne kalanetiku. Naozaj najviac pomôže cvičiť a cvičiť.
Ešte som sa na rehabilitácii dozvedela, že tam môžem chodiť kedykoľvek, keď budem mať nejaké problémy, stačí zájsť za obvodným alebo odborným lekárom, ktorý mi tam napíše odporúčanie. Takže, ak chcete lacné masáže (nepíšem zadarmo, lebo určite si všetci mesačne platíte odvody do zdravotného poistenia), tak hybaj za lekárom, aby vám napísal odporúčanie. A potom sa prihláste do nejakého kurzu, aby ste sa prinútili pravidelne cvičiť. Prvé týždne sú ťažké, ale keď to prekonáte, výsledky určite budete cítiť na svojom tele. Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

arizona Pozri príspevok
Síce sa mi moc ľudí neozvalo,ale riskla som to a ten anat. vankúš som si kúpila. Vyše týždňa ho používam a naozaj pomáha.Už neviem, čo je to ráno sa zobudiť s boľavým krkom.
Vrelo môžem doporučiť!
Aj ja ho mám už dva dni a testujem ho. Zatiaľ sa cítim lepšie, ale môj manžel ho odhodil po 5 minútach.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Modroocko Pozri príspevok
No, ja mám ortopedický vankúš už pekných pár rôčkov a určite by som ho neodporúčala ako zázrak na krčnú chrbticu. V noci sa človek v posteli krúti a prehadzuje, že si ani nevie kontrolovať uloženie hlavy.
...
No, ja som vôbec nechcela povedať, že je to zázrak ! Tak ako napr. jeden liek niekomu pomôže, inému nie.
Preto som ani nepísala značku, aby to nevypadalo ako reklama. Iba som chcela opísať moju dobrú skúsenosť a pomôcť aj druhým,ktorým by to mohlo pomôcť tak, ako to pomohlo mne.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
naan Pozri príspevok
Ja používam anatomický vankúš už dlho, som s ním spokojná, ale netvrdím, že je to zázrak na boľavú krčnú chrbticu. Mám však dva veľmi dobré krémy, ktoré nechcem menovať kvôli reklame, na báze aloe vera a tie mi vždy zaberú keď mám problém s krčnou chrbticou. Tiež som mala sedavé zamestnanie a mám na kr.chrbtici výrastky, ale práve s týmito krémami to zvládam veľmi dobre.
Prosim ta, keby si mohla, posli mi nazvy tych kremov cez ss.
Dakujem
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Ja mám tak isto problémy s chrbticou, bola som aj na rtg a zistili mi pedikly ostro ohraničené, mám ísť na ortopédiu, ale akosi sa mi do toho nechce, neviete čo to asi znamená? Ď.
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

Myslim, ze sa vsetci zhodneme, ze najlepsia uz pri probleme s krcnou chrbticou je dobra masaz. Klasicka s prvkami reflexnej sa mi najviac osvedcila, ale hlavne to musi byt spickovy maser, ktory vie co robi. A v ziadnom pripade si nedajte s krcnou chrbticou manipulovat. Je to velmi hakliva cast chrbtice, z vlastnej skusenosti viem, co hovorim. Ak dlho sedime, tak je potrebne si najst co najlepsi sposob, ako sa chranit - dobra stolicka, dynamicka alebo klinova podlozka na klasicku stolicku, fitlopta, klakacka - je to individualne... A hlavne sa co najviac hybat - chodza, Pilates, plavanie, spinalne cviky z jogy. A mne este lekarka odporucila kvalitny anatomicky vankus (odporucam stranku www.pomocky.sk ), vraj najviac stuhnuta byva chrbtica po prebudeni, ak sme hlavne mali nespravnu polohu v noci. Ja mam anatomicky vankus Sissel PLUS - vyborne sa na nom lezi na chrbte aj na boku - da sa pouzit vo nizsej aj vo vyvysenej polohe, je to neskutocny rozdiel. Krcna chrbtica je uplne odlahcena. Na tej stranke je ponuka roznych druhov vankusov, mne sa osvedcil tento. Inak som ho kupila aj otcovi na Vianoce, ten mal problem s ramenami, mal bolesti a tiez vravi, ze je to neuveritelne, co dokaze material a tvar....Tento predajca je velmi ustretovy, ak si nie ste isti vyberom, myslim, ze Vam urcite pomoze. Aspon ja mam velmi dobru skusenost.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Mne tiez na problemy s krcnou chrbticou pomohla masaz. Bola som na reflexnej masazi u fyzioterapeutky, naucila ma aj cviky, na uvolnenie a aj na prevenciu, ktore by som mala cvicit pravidelne.
Tie rozne vankuse vyzeraju celkom dobre, ale ja najlepsie zaspim s mojim vankusom, ktory nosim takmer vsade so sebou.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
dracica Pozri príspevok
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Ja s nou mam problemy lebo ju nemam thak vytvarovanu jak by mala ale ju mam skoro rovnu, preto mavam bolesti hlavy. Chodila som na masáže, elektroliečbu a dostala som cviky na chrbticu. Ja mam ine problemy s chrbticou ale inak sa to da vydržať
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ahojte, ja by som sa chcela opýtať, kto mi vie poradiť. Mám tiež problémy s krčnou chrbticou, ale posledný mesiac mávam závrate, príšerná bolesť v zátylku uz v temene hlavy. Na rehabilitácií s tým nechcú robiť nič, vraj sú nato nejaké veľmi jemné cviky, či čo, ale proste povedali dovidenia - ruky preč. Ja už neviem, na čo sa mám obrátiť, keď mám také závrate, že až odpadávam. Vie mi niekto poradiť, či sa to dá nejako vyriešiť aj iným spôsobom?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
cowboyka Pozri príspevok
ahojte, ja by som sa chcela opýtať, kto mi vie poradiť. Mám tiež problémy s krčnou chrbticou, ale posledný mesiac mávam závrate, príšerná bolesť v zátylku uz v temene hlavy. Na rehabilitácií s tým nechcú robiť nič, vraj sú nato nejaké veľmi jemné cviky, či čo, ale proste povedali dovidenia - ruky preč. Ja už neviem, na čo sa mám obrátiť, keď mám také závrate, že až odpadávam. Vie mi niekto poradiť, či sa to dá nejako vyriešiť aj iným spôsobom?
navštív neurológa.dá ti nejake lieky a on najlepšie vie ake cviky su dobre. ak si z ba viem ti odporučiť dobru neurologičku. mne dala aj cviky a je to lepšie
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

na neurológií som bola už 2x a tiež so mnou nič neurobili :-((((

a lieky, ktoré mi dali - tak tie nezabrali - ja mám totižto jeden problém, nemôžem užívať niektoré lieky, pretože mám alergické reakcie po dvoch - troch dňoch.

tak hľadám ďalšie riešenia.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
cowboyka Pozri príspevok
na neurológií som bola už 2x a tiež so mnou nič neurobili :-((((

a lieky, ktoré mi dali - tak tie nezabrali - ja mám totižto jeden problém, nemôžem užívať niektoré lieky, pretože mám alergické reakcie po dvoch - troch dňoch.

tak hľadám ďalšie riešenia.

odkial si?ak si z Ba môžem ti dať kontakt na moju doktorku neurologičku ta ti 100% pomôže
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

pasuliatko Pozri príspevok
odkial si?ak si z Ba môžem ti dať kontakt na moju doktorku neurologičku ta ti 100% pomôže
Košice, to je moc ďaleko, ale ďakujem - neurológ, ortopéd, rehabilitácia - nič nepomáha a môžu sa snažiť ako len chcú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať