Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
kvietka Pozri príspevok
viem, co su to dlhorocne problemy s krcnou chrbticou, takmer od detstva, vyskusala som tiez lieky, fyzioterapiu atd. bez dlhsieho ucinku,
jedine, co mi naozaj pomohlo: nasla som si na internete cviky podla mojzisovej, chodila som cvicit s trenerom, ten mi z toho vytvoril cca 20 minutovu zostavu a poctivo som 3x tyzdenne cvicila-pozor treba jemne a pomaly a spravne dychat!, po dvoch tyzdnoch-absolutna zmena, ziadne zavrate, migreny a stuhnute svalstvo, zlepsil sa mi zrak,doplnala som to pravidelnymi masazami, cca 1x tyzdene, treba to cvicit vsak celozivotne, ked som pre chorobu prestala s cvicenim, problemy sa vratili.


Kvietka, chcela by som ťa poprosiť - zverejnila by si tú zostavu čo si cvičila.Aj ja mám problémy s krč.chrbticou a tiež to riešim radšej neustálym cvičením. Rada by som nazrela do tej zostavy, možno by som tú svoju obohatila o niečo nové.
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Pridávam sa k spolutrpiacim, tiež mám za sebou rehabilitáciu / masáže, cvičenie a nejakú magnetickú rezonanciu / ak si to správne pamätám, ale pomohlo to tak na 2 - 3 dni, a už znovu su tu bolesti, a dokonca sa mi aj zhoršilo. Tak ak má ozaj niekto dobré cviky, tak nech ich prosím zverejní.

A rada mojej doktorky, ak môžete, tak čo najmenej seďte za počítačom. Ale to by som asi bola nezamestnaná, čo tiež nie je riešenie.

Ďakujem
0 0
mirka_k mirka_k

mirka_k je offline (nepripojený) mirka_k

Mne pomohlo posilovanie ruk, ramien cinkami, a posilovanie brucha, teda spevnenie brucha. taktiez som si kupila literaturu, kde som zistila suvis tychto problemov s tvrdohlavostou, naucila som sa byt otvorena novym myslienkam, viac nasluchat ludom okolo seba, nebojovat s nimi, netrvat na svojej pravde za kazdu cenu, vediet sa pozriet na svet ocami druhych..
0 0
kvietka kvietka

kvietka je offline (nepripojený) kvietka

ak sa mi podari najst zostavu cvikov v mojom pc a technicky to pojde-zverejnim, inak ide vlastne o rehab. cviky podla metody rehab.sestry mojzisovej pre podporu plodnosti zien-su na internete,ja som z toho cvicila cviky zamerane na krcnu a hrudnu oblast
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pripájam, ukážky cvičení pre tých ktorí pracujú v sede - teda za PC a podpobne
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

bettylou Pozri príspevok
pripájam, ukážky cvičení pre tých ktorí pracujú v sede - teda za PC a podpobne
Milá bettylou. Veľká škoda, že sa neda prideliť bod. Som rada za cviky, určite si ich vyskúšam. Miesto bodu aspoň veľké Ďakujem
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Lesa Pozri príspevok
Mne osobne sa osvedcili produkty Sissel - vsetko pre nase bolave chrbty:-), som ich pravidelny zakaznik... Co sa tyka krcnej chrbtice, tak ja pouzivam Anatomicky vankus Sissel makky - je z uplne makuckej pamatovej peny, je vysoky asi ako klasicky vankus, ale je velmi prijemny.
Ma zvlastny tvar, ktory akoby jemne natahuje krcnu chrbticu, lezi sa na nom bud v polohe na chrbte, to si lahnem hocikedy, aj ked pridem z prace a hned sa mi ulavi (podla mna to robi aj tvar aj ten material urcite) a cez noc potom spim na nom na boku. Zo zaciatku som ho pouzivala iba hodinu - dve, lebo si na to treba zvyknut. Urcite ho odporucam, pokial mate problemy s krcnou chrbticou, ale podla mna je dobry aj ako prevencia. Lekarka mi ho odporucila prave na problemy s krcnou chrbticou - mna najcastejsie "sekavalo" v krcnej chrbtici prave rano, po prebudeni. Vraj je velmi dolezite mat spravnu polohu prave pocas spanku. A mozem potvrdit, ze mne sa osvedcil. A velmi.
Prosím ten vankúš Ti predpísala neurologička? Zaujíma ma a rada by som vedela ňom viac. Mojej polovičke pred piatimi rokmi predpísal leár vankúš na šiju...vydyli mu ho na recept. Je plnený "asi" molitanovýmí guľôčkami. No po čase zisťujeme, že akosi tie guľôčky sa zmenšujú a tým aj vankúš čo do objemu ale už to nie je ono, ako pred tým. Napíš prosím link. Ďakujem
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Zitulda Pozri príspevok
Prosím ten vankúš Ti predpísala neurologička? Zaujíma ma a rada by som vedela ňom viac. Mojej polovičke pred piatimi rokmi predpísal leár vankúš na šiju...vydyli mu ho na recept. Je plnený "asi" molitanovýmí guľôčkami. No po čase zisťujeme, že akosi tie guľôčky sa zmenšujú a tým aj vankúš čo do objemu ale už to nie je ono, ako pred tým. Napíš prosím link. Ďakujem
Zitulda, kým Ti Lesa napíše viac, prikladám Ti link na vankúše, mali by to byť tieto. Keď sa Ti tá stránka otvorí, vľavo klikni na: Zdravý spánok.
http://www.pomocky.sk/Default.aspx
0 0
Lesa Lesa

Lesa je offline (nepripojený) Lesa

Bohuzial, system mi nedovoli napisat link na spominany vankus. Mne ho odporucala aj neurologicka, ale aj na rehabilitacii mi tiez doporucili Sissel vyrobky. Mam od nich viac produktov - aj na sedenie a tiez cvicim Pilates, tak aj k tomu som si nieco od nich dokupila. Zatial mam len kladne skusenosti - je tam kvalita, efekt a aj zivotnost urcite. Myslim ze ta cena je adekvatna.

Co sa tyka toho vankusa, tak moje osobne dojmy:
Material: uplne makkucka pamatova pena, taka az bavlnkova, ten material odlahci krk hned ako sa na vankus polozite (ale je to aj tvarom)
Tvar: na zaciatku to bolo dost neprijemne, kym som si zvykla, ale je tak tvarovany, ze to akoby jemne natahuje krk, treba si na to zvyknut pomaly denne 1-2 hodinky a potom predlzovat cas (zo zaciatku som bola trosku aj nervozna z toho, kym som si zvykla), ale po takom tyzdni, dvoch uz by som to nemenila, spim na tom stale uz celu noc
Obliecka: tak na tu tiez nedam dopustit, neviem, co je to za material, ale je taka prijemna, jemnucka zo zipsom. Je dodavana uz s vankusom, odporucam z praktickych dovodov este jednu nahradnu (pri prani), maju rozne druhy aj farby.
Zivostnost: no pouzivam ho uz druhy rok a nie je na nom badatelna ziadna zmena, ani v materiali, ani v tvare, ze by bol nejako zmeneny a ten vankus je permanentne pouzivany. Podla mna vydrzi roky.

Ako to uz bolo spomenute, stranka je pomocky.sk (samozrejme vpredu www )
Bohuzial mam malo prispevkov.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Meggi 1 Pozri príspevok
Zitulda, kým Ti Lesa napíše viac, prikladám Ti link na vankúše, mali by to byť tieto. Keď sa Ti tá stránka otvorí, vľavo klikni na: Zdravý spánok.
http://www.pomocky.sk/Default.aspx
Meggi srdečná vďaka za link a Lesa Tebe vďaka patrí tiež. Máš ináč pravdu v tom, že cena je adekvátna, aj keď sa niekomu zdá veľa....mne nie ak sa jedná o zdravie. Tsk napríklad nám syn dal vyrobiť nové matrace do postelí jeden vyšiel na 6500.- Sk, ale odvtedy spíme obaja s manželom veľmi dobre a ráno nie sme ubytí.
0 0
Lea22 Lea22

Lea22 je offline (nepripojený) Lea22

Ahojte zistili mi výrastky na krčnej chrbtici, nevieme mi niekto poradiť nejaké cviky???
0 0
A.B. A.B.

A.B. je offline (nepripojený) A.B.

Zamyslite sa vsetci nad tym, ako cely den sedite, na com, kde mate monitor, kde mys, ako vysoko dvihate ruky pri praci, ci mate dobre nastaveny volant, atd.... vsetky pomocky, ci uz stolicky, vankuse, masaze, kremy atd. su fajn, ale nic nenahradi pohyb...
Reklamy nas naucili, ze netreba robit nic, vsetko za nas urobi ... ale je to blbost, ked nezacneme svoje svaly posilnovat sami, kym si spravne nesadneme a nebudeme sa hybat, budu z nas za par rokov invalidi...

Po vlastnej skusenosti odporucam:

www.spinalis-stolicky.sk
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Pridám moju skúsenosť: Aj ja mám problémy s krč. chrbticou. Pri používaní myši k PC mi tŕpla ruka. Kúpila som si podložku pod myš s vyvýšeninou pod zápästím. Mne to veľmi pomohlo. Už len stoličku vymeniť
0 0
A.B. A.B.

A.B. je offline (nepripojený) A.B.

Kupu novej podlozky pod mys ti kvitujem ;-)

Spravne a zdravo sedis tak, ze ked ohnes ruku v lakti na 90°, pohodlne polozis ruky na klavesnicu a mys bez toho, aby si musela namahat ruky dvihanim do vzduchu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tiež mám problémy s krčnou chrbticou mám narušené medzistavcové platničky 5 a 6 stavec. matrac ortopedický je, ortopedický vankúš tiež ale opäť mi tŕpnu ruky keď ležím, alebo spím, ale viem kde je pes zakopaný prestala som cvičiť cviky na krčnú chrbticu, už mi bolo dobre tak som prestala takže vyškriabem "materiály" čo mi dali na rehabilitácii a dúfam, že mi to zase prejde
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Prilož tie cviky Lujzuš, tuším zachrániš viacerých, tiež mám super matrac, anat. vankúše a tŕpnutie rúk už nielen v noci, ale aj počas dňa.
Ach jo...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Poznám tieto problémy. Začala som navštevovať skvelého maséra (masíruje basketbalistov), každý týždeň 1x polhodinová intenzívna masáž šije a chrbtice. Pomohlo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Danushka rada, ale ja nie lebo som PC gramblavá ak sa to podarí "naskenovať" dcéra to sem prilepí, pridám cviky aj na hrudnú chrbtici a aj na hypermobilitu, teda na spevnenie svalového korzetu
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Skúste zadať sportujeme.sk a nájdete tam mnoho cvikov...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
Danushka rada, ale ja nie lebo som PC gramblavá ak sa to podarí "naskenovať" dcéra to sem prilepí, pridám cviky aj na hrudnú chrbtici a aj na hypermobilitu, teda na spevnenie svalového korzetu
dievčatá nepodarilo sa ná to prilepiť neviem kde môže byť chyba
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať