Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
dievčatá nepodarilo sa ná to prilepiť neviem kde môže byť chyba
ale budem sa snažiť to sem dať
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

dracica Pozri príspevok
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Mne rehabilitačná lekárka predpísala vankúš, aby som pri spaní mala chrbticu rovno. Doplácala som pár centov (bez receptu sa dá kúpiť, ale je dosť drahý). Majú ho v zdravotných potrebách ORTOPRO PLUS. V ich sortimente na nete som ho nenašla, asi ho len predávajú ale priamo nevyrábajú. Môže ho predpísať aj ortopéd a neurológ.
Doma sme mali už dlhší čas také tvarom podobné vankúše, ale materiál je na neporovnanie. Všade píšu pamäťová pena, ale asi nie je pena ako pena. Na ten čo som mala doma nie a nie si zvyknúť a na tento som si zvykla v priebehu týždňa a už by som ho nemenila. Hoci ani ten predchádzajúci nebol najlacnejší, ale manželovi vyhovuje.
Okrem toho máte nárok cez poisťovňu na rehabilitáciu (7xcvičenie, 7xmasáž, 7xmagnet, .....) podľa toho čo všetko odporučí rehabilitačný doktor a o tri mesiace sa môže kúra zopakovať.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mňa neurologička sprdla, že zle sedím, že zle spím, že zle dýcham, že zle stojím. Som vraj hypermobilná a teda mi nemá čo držať stavce pokope. Nemám vraj svaly na chrbte. Predpísala mi cvičenie, spanie na chrbte alebo boku, nie na bruchu ! A ešte taký golier na krk, čo sa dáva aj po haváriách. Ten mám nosiť len sem-tam, aby si krk moc nezvykol. Žiadne rehabilitácie, kúpele ani nič podobné.
0 0
indiga indiga

indiga je offline (nepripojený) indiga

Ahojte, bola som u ortopéda, výsledok po rontgene:kompl. zablokovaný C 4,5,6 až paradix, kyfotizácia C chrbtice. Môžu byť z toho také problémy a bolesť? Viete to preložiť a tiež poradiť či je možné že večer idem v pohode, max. trochu unavená spať a ráno som dolámaná, ubolená, mám stuhnuté trapézové svaly a postupne ma rozbolí hlava? A pritom mám ortop. vankúš aj matrac? Chodila som na rehabilitáciu, tuším nepomohlo, snažím sa cvičiť asi mesiac, ale nič. Začínam sa dostávať do začarovaného kruhu- ak si večer pred spaním nedám tabletku od bolesti, ráno a celý ďalši deň mám pokazený bolesťou.
Naposledy upravil indiga : 05.09.10 at 12:16
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

A.B. Pozri príspevok
Zamyslite sa vsetci nad tym, ako cely den sedite, na com, kde mate monitor, kde mys, ako vysoko dvihate ruky pri praci, ci mate dobre nastaveny volant, atd.... vsetky pomocky, ci uz stolicky, vankuse, masaze, kremy atd. su fajn, ale nic nenahradi pohyb...
Reklamy nas naucili, ze netreba robit nic, vsetko za nas urobi ... ale je to blbost, ked nezacneme svoje svaly posilnovat sami, kym si spravne nesadneme a nebudeme sa hybat, budu z nas za par rokov invalidi...

Po vlastnej skusenosti odporucam:

www.spinalis-stolicky.sk
... to, to, to..... svaly treba posilňovať! Všetci to vieme, len sa nám (aspoň poniektorým) akosi nechce
Inak k tomu sedeniu - mne povedal rehab. lekár, že ani fitlopta nepomôže, keď sa na nej nesprávne sedí
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Mňa neurologička sprdla, že zle sedím, že zle spím, že zle dýcham, že zle stojím. Som vraj hypermobilná a teda mi nemá čo držať stavce pokope. Nemám vraj svaly na chrbte. Predpísala mi cvičenie, spanie na chrbte alebo boku, nie na bruchu ! A ešte taký golier na krk, čo sa dáva aj po haváriách. Ten mám nosiť len sem-tam, aby si krk moc nezvykol. Žiadne rehabilitácie, kúpele ani nič podobné.
keby to bol neurológ tak by som si myslela, že si bola u toho istého ako ja ja som len vstúpila sadla si na stoličku, hneď mi vynadal, že nech si sadnem na stoličku poriadne, že mám chorú chrbticu ešte ani snímky nevidel, ale mal pravdu skolioza, 3 stavce tak v kope, že ani platničky mi nie je vidno+mi na nich narástli výrastky-také špice krčné stavce z narušenými medzistavcovými platničkami a ešte bonus hypermobilita
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... moja neurologička snímky ešte nevidela...to má čaká v novembri (((( ... už sa """teším"""..... tiež mám plochý chrbát, skoliozu od 15 rokov, vraj divný stavec nad lopatkami ..... a uvidím, na čo ďalšie mi ešte príde...keď som tam bola minule, tak som sa hrdo predklonila , ruky až na zem...reku nie som až taká troska.....veď za to sme dostávali 1 z telocviku...a vraj, že to je totálne zle...hypermobilita !!!! ...všetko zle !
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
... moja neurologička snímky ešte nevidela...to má čaká v novembri (((( ... už sa """teším"""..... tiež mám plochý chrbát, skoliozu od 15 rokov, vraj divný stavec nad lopatkami ..... a uvidím, na čo ďalšie mi ešte príde...keď som tam bola minule, tak som sa hrdo predklonila , ruky až na zem...reku nie som až taká troska.....veď za to sme dostávali 1 z telocviku...a vraj, že to je totálne zle...hypermobilita !!!! ...všetko zle !
aj ja som si myslela, že ruky až na zemi v predlone, že to je ok, aj že si viem vyvaliť palec na ruke do boku,aj to, že si viem chytiť ruky za chrbtom a nakoniec že hypermobilita dcéra si to zdedila po mne
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Čo mi čítaš zo zdravotnej karty ???
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... no a mňa strašne prekvapilo, že mi zakázal spať na bruchu ... naivne som si myslela, že je to zdravšie .... pol roka som sa odúčala - pomohol mi ten tvarovaný vankúš.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Katy a R Pozri príspevok
... no a mňa strašne prekvapilo, že mi zakázal spať na bruchu ... naivne som si myslela, že je to zdravšie .... pol roka som sa odúčala - pomohol mi ten tvarovaný vankúš.
na bruchu nespávam, to že si si myslela, že je to zdravšie možno pramení z toho, že miminka sa dávajú spinkať na bruško skôr si myslím, že spánok na bruchu je pre chrbticu aj krčnú málo prirodzený
0 0
starsadv starsadv

starsadv je offline (nepripojený) starsadv

Ahoj,
odporúčam pozrieť si novú web stránku o medicínskom masážnom lôžku Ceragem. Masážou napráva chrbticu a stavce. ceragemnitra.sk
Dá sa to zadarmo vyskúšať.
0 0
indiga indiga

indiga je offline (nepripojený) indiga

A bolieva vás z týchto problémov z krčnou chrbticou hlava?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

indiga Pozri príspevok
A bolieva vás z týchto problémov z krčnou chrbticou hlava?
mňa nie, mne "len" tŕpnu ruky
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

indiga: ...mňa áno. To sú bolesti tenzného rázu. http://fit.server.sk/zdravie/detail/...bolesti-hlavy/ Niekde som čítala, že máš aj migrenózne bolesti. Bola si u neurológa? Brala si lieky na migrénu??
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...pozri aj tu: http://www.sportujeme.sk/
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

starsadv Pozri príspevok
Ahoj,
odporúčam pozrieť si novú web stránku o medicínskom masážnom lôžku Ceragem. Masážou napráva chrbticu a stavce. ceragemnitra.sk
Dá sa to zadarmo vyskúšať.
Pozor na masážne stroje. Ako relax áno, ale pre rehabilitáciu nie. Keby to bolo také úžasné, tak by rehabilitačné odd. nezamestnávali masérov, ale by používali stroje.
Len skúsený masér vie, kde môže pritlačiť a ktorému miestu sa vyhnúť, prípadne aký typ masáže zvoliť. Dobrá masáž pomôže, tak ako zlá masáž môže ublížiť. Nechcem spochybňovať tento konkrétny prístroj, len chcem upozorniť, na možné riziká. Jedna známa sa lekárke pochválila, aký úžastný prístroj si kúpila, ktorý masíruje, zohrieva a svieti na červeno a lekárka ju hneď zmrazila, že pri jej osteoporóze nesmie používať žiadne vybračné masírovanie. Ja som zas po takom masírovaní masírovacím super vankúšom zostala zablokovaná na krčnej chrbtici.
1 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Tiež mi našli výrastky na krčnej chrbtici, doktorka zakázala akúkoľvek manipuláciu (naprávanie), lebo by mohlo dôjsť k ulomeniu alebo inému poškodeniu stavcov a bola by som K.O.
Problémy s krčnou chrbticou pociťujem najviac ráno, mám opuchnuté prsty, najviac prostredník na pravej ruke. Už som prestala na ňom nosiť aj prsteň. Keď je zlé obdobie, cítim sa strašne unavená. Bolesti hlavy mávam asi raz za štvrťroka. Zatiaľ sa to dá vydržať, len roky pribúdajú, čo bude ďalej...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

moja skúsenosť .. vlastne kôli neznesiteľným bolestiam hlavy som sa začala liečiť ... aj to tŕpnutie. (aj neurológ..) Následne sa zistilo - že krčné stavce (a ešte všeličo iné..)
môj rehab. lekár robí aj manipulácie s chrbticou (som myslela, že mi hlavu odtrhne) - ale pomohlo to
Samozrejme, nie vždy sa to môže
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
ale budem sa snažiť to sem dať
no tak opäť to tu skúsim prilepiť, je to cvičenie na krčnú chrbticu, hrudnú chrbticu a na spevnenie driekového skeletu pre hypermobilných
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať