Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

potom napíšte či vám to išlo otvoriť, lebo mne to na mojom kráme nejde
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Ide to otvoriť, všetky tri. Ďakujeme. Prvá príloha sama osebe precvičí krčné svalstvo, keď si ju pozerám s vytočenou hlavou Tak som si dobre ponaťahovala stuhnuté svalstvo (Príloha je síce otočená, ale to nevadí, lebo keď prebehne tlačiarňou, je to v pohode)
Tieto cviky cvičil syn pri skolióze (už som ich popisovala niekde v téme o skolióze), mali sme ich z rehabilitácie. Ale neboli takto názorne, len čo som si ja pamätala to, ako cvičil na rehabilitačnom. Takto na obrázkoch názorne je to zrozumiteľnejšie
Ešte raz ďakujeme
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

som rada, že sa podarilo že to je otočené, tak mi to dával jeden chlap na kľúč, ja som mu hovorila, že nech to pootáča, on povedal, že sa to dá otočiť keď si to otvoríte, no tak vidím, že ma ošálil
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

A vieš, že neošálil Keď si napísala, že sa to dá otočiť, otvorila som to ešte raz a našla som, kde
Po otvorení pdf. dokumentu:
Zobrazenie - Natočiť zobrazenie - Doprava / Doľava
Ale ja som si to vytlačila, tak je to ok. Ale kto si chce cviky pozrieť bez vytlačenia, na monitore, dá sa bez vytočenia hlavy a ponaťahovania krčného svalstva
2 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Mne tiez pomaha pravidelne cvicenie. Ortop.zostavu pripajam pre dalsich.
2 0
karasmiro karasmiro

karasmiro je offline (nepripojený) karasmiro

tak si pozri moj príspevok.....ten zázrak....
inak ale vážne.Ja vela šoférujem a sedím v zamestnaní.Kúpil som si matrace a zatial to pomohlo.Telo si stačí asi počas spánku oddýchnuť.Sem tam si zabehám.....a zatial to stačí...nič nebolí
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Doporučil by som namiesto stoličky za PC fitloptu a monitor uložiť pred seba a nie na ľavú či pravú stranu. Pravidelne si pocvičiť aspoň pár základných cvikov no a navštíviť nejaký masážny salon. Pekne uvolnia stuhnuté svalstvo. Ale nie je dobre masírovať len krčnú chrbticu, najlepšie je celý chrbát. Všetko so všetkým spvisí.
0 0
Kwiki Kwiki

Kwiki je offline (nepripojený) Kwiki

Cavko..aj ja mam problem ako vy..zacalo to bolenim pri srdci tak na okraji hrudnika, bolest presla do lopatky az ranema, zacali mi trpnut prsty na ruke..doktor mi povedal, ze to je krcna a hrudna chrbtica..tak som isiel neurologovi ktory mi povedal, ze to je C lordoza, blok C3-4-5...blok Th3-4 sinkonv. rotacia Th 5-8 pedikle zachovne, bocna proj, v norme ( dufam, ze budete viediet co je to ) proste ja mam stavce rovne a maju byt zahnute.. CHodim na rehabilitacie, masaze, elektroliecby, svetloliecby, ale stale mam bolesti, boli ma hlava, krk. niekedy sa stalo, ze s ami zahmlelo pred ocamy a skoro som odpadol, az ked som preziel par krokov tak to preslo...ked napnem hrudnik tak ma bolia hrudne kosti (hrudny kos) ..ked sa napr. skrcim, a narovnam..cakam kedy mi puknu kosti na hrudi, alebo ked chodim je to taka bolest spojena so svrbenim koze...je to ta ciara presne na hrudnej kosti, + bolest obcas mierne 2-3 cm pod bradavkou..ale neni to prudka bolest...EKG vysetrenie je v poriadku, tlak 115-120 na 65-70..Tlak srdca mam sice vyssi 95-100) ale uz mam stoho psichicke problemy..ked som uplne v klude tak je to medzi 65-80...Ctale citim tie bolesti, ktore som spomynal + co som zabudol, stale mi nieco puka, preskakuje v miestach medzi lopatkou a trapezamy....Mohol by mi niekto poradit ?? Este by som chcel skusit akupunkturu..ak by niekto vedel poradit tak by som bol vdacny..vidim ze t davate rady o cvikoch, len ja mam problem s tocenim hlavy dolava, doprava, pretoze s ami hned zacne hocit hlava
Naposledy upravil Kwiki : 11.10.10 at 11:55
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

cviky sú fajn, treba to robiť pomaly, na rehabilitácii by ti predsa mali ukázať ako cvičiť, ja keď som ukončila dávku cvičenia dali nám to rozmnožené
0 0
falconpatrol falconpatrol

falconpatrol je offline (nepripojený) falconpatrol

ja pre tych vsetkych ktory maju z bolesti uz psychicke problemi by som odporucil navstevu aj psychiatra,ja som podobne natom vsetkom,mam problem aj s krcnou co sa este "nelieci" 5/6 mi tlaci na vak miechy,pretoze ma stiestnuje bolest trojklanneho nervu,viacmenej zubov,trvato snad osem mesiacov a poviem vam keby som nesiel DR tak tu este mam aj zrutenie,takze vrelo odporucam neni to hanba.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Nie je to len zo sedavého zamestanania.Ja som už 12 deň maród.Mám za sebou 8 ifuzií ,kolegyňa ťahá 10hod denne, no ešťe stále to nie je lepšie.Idem sa zblázniť,plat v keli, je mi nanič.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ale sa atreba starat o sovje telo.... ako s nim zaobchadzame tak sa nam odvdaci...
0 0
Cyfo Cyfo

Cyfo je offline (nepripojený) Cyfo

Mam skoliozu a denne presedim pri pc v priemere 10 hodin. Chrbat dostava riadne zabrat. Posledne roky som bol pravidelne na rehabilitaciach ( masaze, elektroliecba, plynove injekcie...) ulava vzdy len na kratku dobu. Lekarka mi vravela ze musim cvicit, zial na to nemam cas. Tak mi poradila nech si kupim ergonomicku stolicku. Nasiel som ich na nete dost. Nakoniec som kupil ergonomis a nelutujem uz 10 mesiacov som nebol u lekara... Chrbat neboli..Lutujem ze som sa o takom niecom nedozvedel skor
0 0
A.B. A.B.

A.B. je offline (nepripojený) A.B.

Cvicit treba - to je bez debaty, ale zdravo sediet, ked clovek pri praci musi sediet, je na nezaplatenie... az ked ma clovek nejaky problem, uvedomi si, ze v tej praci az taky nenahraditelny nie je a zdravie mame len jedno ;-)

Ja odporucam SpinaliS - dlhe roky skusenosti a zdravy chrbatik hovoria za vsetko ;-)
0 0
gerlach 2 gerlach 2

gerlach 2 je offline (nepripojený) gerlach 2

Som drobny živnostnik vlaste makam sam na seba .Som ženaty a pochadzam z Pod tatier obidve deti jeden na Vš druhá na Sš ...viac
nemam sedave zamestnanie a boli ma rameno krk raz na jednej raz na druhuj strane ale ked si dam diclobene lieky a k tomu doretu do 15 minut klud jak keby utal zaručujem!!!
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
gerlach 2 Pozri príspevok
nemam sedave zamestnanie a boli ma rameno krk raz na jednej raz na druhuj strane ale ked si dam diclobene lieky a k tomu doretu do 15 minut klud jak keby utal zaručujem!!!
?????
0 0
A.B. A.B.

A.B. je offline (nepripojený) A.B.

gerlach 2 Pozri príspevok
nemam sedave zamestnanie a boli ma rameno krk raz na jednej raz na druhuj strane ale ked si dam diclobene lieky a k tomu doretu do 15 minut klud jak keby utal zaručujem!!!


...hm... tvoja pecen ta bude mat rada....

To nie je riesenie problemu, to je len oblbovanie nasledkov...
0 0
gerlach 2 gerlach 2

gerlach 2 je offline (nepripojený) gerlach 2

Som drobny živnostnik vlaste makam sam na seba .Som ženaty a pochadzam z Pod tatier obidve deti jeden na Vš druhá na Sš ...viac
suhlasim že to nie je riešenie lenže v tejto dobe to tak musiš irešit ked nechceš prist o robotu nadopovat sa je to smutne
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
gerlach 2 Pozri príspevok
suhlasim že to nie je riešenie lenže v tejto dobe to tak musiš irešit ked nechceš prist o robotu nadopovat sa je to smutne
zo zivota
nadopovat sa, hoci aj liekmi je to najposlednejsie riesenie. vedie k zavislosti a neskôr k nadmernemu uzivaniu liekov a uplne zbytocnemu. a radit niekomu, aby sa nadopoval liekmi sa mi zda uplne nezmyselne, nenormalne a proti ludskemu rozumu. A este k tomu liekmi, na ktore vznika zavislost tak to je super rada. ale pre sebevraha alebo cloveka ktoremu sa uz nechce zit. Takze hrrrrr do toho... toluen, anagetika, alkohol a marisa, to je to spravne .....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať