Zavrieť

Porady

Problém s krčnou chrbticou

Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
ale budem sa snažiť to sem dať
no tak opäť to tu skúsim prilepiť, je to cvičenie na krčnú chrbticu, hrudnú chrbticu a na spevnenie driekového skeletu pre hypermobilných
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak s tým čo napísala witch môžem len súhlasiť. Ja som roky fungovala tak, že po daňových priz. som si šla aspoň na týždeň "ľahnúť" na neurológiu, potom rehabilitačné. Posledné 4 roky sa snažím cvičiť cviky, ktoré ma naučili na rehabilitačnom. Dcéra keď má skúškové máva z krčnej chrbtice migrény a tiež jej cvičenie krásne zaberá. Rok chodím 2-krát do týždňa na Pilates a tabletky beriem už len výnimočne. A ešte mi neurologička poradila, že pokiaľ sa dá mám robiť čo najviac ľavou rukou. Spočiatku to bolo veselé, ale teraz v záhrade som "obojručná" . Pravú stranu tak potom nepreťažujem a posilním tým lepšie chrbát.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Danushka rada, ale ja nie lebo som PC gramblavá ak sa to podarí "naskenovať" dcéra to sem prilepí, pridám cviky aj na hrudnú chrbtici a aj na hypermobilitu, teda na spevnenie svalového korzetu
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

A.B. Pozri príspevok
Zamyslite sa vsetci nad tym, ako cely den sedite, na com, kde mate monitor, kde mys, ako vysoko dvihate ruky pri praci, ci mate dobre nastaveny volant, atd.... vsetky pomocky, ci uz stolicky, vankuse, masaze, kremy atd. su fajn, ale nic nenahradi pohyb...
Reklamy nas naucili, ze netreba robit nic, vsetko za nas urobi ... ale je to blbost, ked nezacneme svoje svaly posilnovat sami, kym si spravne nesadneme a nebudeme sa hybat, budu z nas za par rokov invalidi...

Po vlastnej skusenosti odporucam:

www.spinalis-stolicky.sk
... to, to, to..... svaly treba posilňovať! Všetci to vieme, len sa nám (aspoň poniektorým) akosi nechce
Inak k tomu sedeniu - mne povedal rehab. lekár, že ani fitlopta nepomôže, keď sa na nej nesprávne sedí
2 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

A vieš, že neošálil Keď si napísala, že sa to dá otočiť, otvorila som to ešte raz a našla som, kde
Po otvorení pdf. dokumentu:
Zobrazenie - Natočiť zobrazenie - Doprava / Doľava
Ale ja som si to vytlačila, tak je to ok. Ale kto si chce cviky pozrieť bez vytlačenia, na monitore, dá sa bez vytočenia hlavy a ponaťahovania krčného svalstva
2 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Mne tiez pomaha pravidelne cvicenie. Ortop.zostavu pripajam pre dalsich.
2 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Výmenné lístky k odbornému lekárovi už nepotrebuješ. A čo sa toho cvičenia týka, vydrž. Neviem ako dlho už cvičíš, ale chrbticu si si "deformovala" dlhé roky, tak musíš byť trpezlivá, kým sa dostaví citeľný účinok cvičenia. Ale je veľmi dôležité, aby si cvičila správne, pretože nesprávnym cvičením si môžeš ešte stav zhoršiť. Najlepšie je začať s cvičením pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, ktorý Ťa upozorní, na nesprávne vykonávaie cvikov. Vravím (resp. píšem) to z vlastnej skúsenosti. Vždy keď som aj začala cvičiť podľa nejakého návodu, či už videa, alebo podľa knihy, dopadlo to katastrofálne, pretože som tie cviky nerobila správne. Teraz si za cvičenie platím, ale stále je to lacnejšie, ako keď som pozrela na výplatnú pásku po PN.
2 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
úplne súhlasím s emmou, cvičenie je dlhodobá záležitosť, síce trvá, kým zaberie, ale spevnené svalstvo ochraňuje chrbticu dlhodobo. Ja mám výsledky po 2 rokoch pravidelného cvičenia, cvičím ráno skrátenú zostavu, raz týždenne (mala by som aspoň 2x, ale nieje času ) chodím na zdravotný pilates k výbornej cvičiteľke a 2 x do roka chodím na súbor masáží + elektro + rašelina + ultrazvuk. Už 3 roky mám pri PC stoličku spinalis a zdravotný vankúš na spanie, aj to mi veľmi pomohlo. Po tom všetkom badám zlepšenie, som bez tabletiek, len v náročnom období daňových priznaní, sa to prechodne zhorší. Behala som po doktoroch, tŕpli mi ruky, tuhol pravidelne krk, teraz je to fakt lepšie. Ale musíš byť trpezlivá a dodržiavať pravidelný režim a cviky sa naučiť u odborníkov, investovať do toho sa oplatí!

Ozaj, samozrejme je dobré na začiatku si u ortopeda alebo u neurologa stanoviť diagnozu , RTG, CT, rehabilitácia nastupuje až po tom, aby si si neublížila. Ale určite sa nedržať len na liekoch!
2 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Cviky, ktoré si môžete precvičiť aj v kancelárii
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

dracica Pozri príspevok
Máte problém s krčnou chrbticou ??? Ako to riešite ???? Predpokladám, že viacerí trpíte týmto problémom, to je daň za sedavé zamestnanie...
Mne rehabilitačná lekárka predpísala vankúš, aby som pri spaní mala chrbticu rovno. Doplácala som pár centov (bez receptu sa dá kúpiť, ale je dosť drahý). Majú ho v zdravotných potrebách ORTOPRO PLUS. V ich sortimente na nete som ho nenašla, asi ho len predávajú ale priamo nevyrábajú. Môže ho predpísať aj ortopéd a neurológ.
Doma sme mali už dlhší čas také tvarom podobné vankúše, ale materiál je na neporovnanie. Všade píšu pamäťová pena, ale asi nie je pena ako pena. Na ten čo som mala doma nie a nie si zvyknúť a na tento som si zvykla v priebehu týždňa a už by som ho nemenila. Hoci ani ten predchádzajúci nebol najlacnejší, ale manželovi vyhovuje.
Okrem toho máte nárok cez poisťovňu na rehabilitáciu (7xcvičenie, 7xmasáž, 7xmagnet, .....) podľa toho čo všetko odporučí rehabilitačný doktor a o tri mesiace sa môže kúra zopakovať.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

indiga: ...mňa áno. To sú bolesti tenzného rázu. http://fit.server.sk/zdravie/detail/...bolesti-hlavy/ Niekde som čítala, že máš aj migrenózne bolesti. Bola si u neurológa? Brala si lieky na migrénu??
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

starsadv Pozri príspevok
Ahoj,
odporúčam pozrieť si novú web stránku o medicínskom masážnom lôžku Ceragem. Masážou napráva chrbticu a stavce. ceragemnitra.sk
Dá sa to zadarmo vyskúšať.
Pozor na masážne stroje. Ako relax áno, ale pre rehabilitáciu nie. Keby to bolo také úžasné, tak by rehabilitačné odd. nezamestnávali masérov, ale by používali stroje.
Len skúsený masér vie, kde môže pritlačiť a ktorému miestu sa vyhnúť, prípadne aký typ masáže zvoliť. Dobrá masáž pomôže, tak ako zlá masáž môže ublížiť. Nechcem spochybňovať tento konkrétny prístroj, len chcem upozorniť, na možné riziká. Jedna známa sa lekárke pochválila, aký úžastný prístroj si kúpila, ktorý masíruje, zohrieva a svieti na červeno a lekárka ju hneď zmrazila, že pri jej osteoporóze nesmie používať žiadne vybračné masírovanie. Ja som zas po takom masírovaní masírovacím super vankúšom zostala zablokovaná na krčnej chrbtici.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

moja skúsenosť .. vlastne kôli neznesiteľným bolestiam hlavy som sa začala liečiť ... aj to tŕpnutie. (aj neurológ..) Následne sa zistilo - že krčné stavce (a ešte všeličo iné..)
môj rehab. lekár robí aj manipulácie s chrbticou (som myslela, že mi hlavu odtrhne) - ale pomohlo to
Samozrejme, nie vždy sa to môže
1 0
sik007 sik007

sik007 je offline (nepripojený) sik007

keby ste tu nepísal také nezmysly, iba si robite reklamu. ako môžete mat ergonomis 10 mesiacov, keď sa predáva od maja 2011, tj. iba 4 mesiace? ked si chcete robit dobre meno, nesmiete ludi klamat!!! ja stolicku ergonomis mam od maja 2011 (kedy sa zacala predavat), zpracovanie je katastrofalne (snad niekde z ciny) a chrbtica ma boli viac ako pred tim. zase som niekomu naletel
1 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ja osobne to riešim pravidelnou masážou krčnej chrbtice a cvičením ,velmi to pomáha,masáž mávam každý tretí týždeň a cvičiť sa snažím aspoň dva krát do týždňa.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

vikinka
Ja osobne to riešim pravidelnou masážou krčnej chrbtice a cvičením ,velmi to pomáha,masáž mávam každý tretí týždeň a cvičiť sa snažím aspoň dva krát do týždňa.
Na tú masáž sa chystám a koľko to asi stojí približne ???
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Vieš čo, mne chodí dokonca domov masérka a platím 120,-SK za pol.hodinu.
0 0
Josse Josse

Josse je offline (nepripojený) Josse

vikinka
Vieš čo, mne chodí dokonca domov masérka a platím 120,-SK za pol.hodinu.
Ahoj Meggy !
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Josse


Ahoj Meggy !
Chyba, nie som Meggy!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať