Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru a platba v hotovosti

Dobry den, chcel by som Vas poprosit o nasledovnu radu. Potrebujem doviezt tovar z krajiny EU Polsko/, pricom potrebujem zaplatit fakturu v hotovosti. Som platca DPH aj dodavatel vo svojej krajine je platcom DPH. Takze faktura bude bez DPH a ja ju samozdanim. Neznamou otazkou pre mna su doklady potrebne ak budem platit hotovost., co vsetko okrem faktury budem do uctovnictva potrebovat / doklad z reg.pokl ? alebo nejaky iny doklad alebo je potrebne nejake tlacivo ..../Zaplatim 1000 PLZ pre DPH prepocitavam kurzom Nar. banky v den vystavenia faktury alebo kurz za ktory som PLZ nakupil?

Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Potrebuješ faktúru bez DPH na ktorej bude že si tovar prevzal osobne a bude vyvezený z Polska do iného čl.štátu EU, potrebuješ mať potvrdené prevzatie hotovosti, napr. príjmový pokl. doklad polského dodávateľa, ty si môžeš pripraviť výdavkový pokl.doklad ktorý si dáš u neho potvrdiť že od teba prijal peniaze alebo môže byť na fa napísané že bola uhradená v hotovosti...
    Hotovostnú úhradu (výdaj z pokladne) 1000 PLZ prepočítaš kurzom NBS v deň úhrady.
    (od 1.1.05 sa môže využívať aritm.priemer a metóda FIFO)
    Fa pre účely DPH prepočítaš kurzom vystavenia.

    Dovoz tovaru a platba v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.