Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

g.mirka Pozri príspevok
Prosim Vas, nema niekto tlaciva - vykazy prijmov a vydavkov a majetku a zavazkov pre neziskovky za rok 2008,na drsr.sk ich nemaju a z ministerstva financii sa mi nejako divne stahuju a nedaju vytlacit.

Ak niekto ma, prosim, poslite. Dakujem
http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...03vykazpv.html

http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...03vykazmz.html
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

ibiza Pozri príspevok
dobrý večer, potrebovala by som poradiť s účtovaním športového streleckého klubu. Už som toho prečítala mnoho, ale stále si neviem rady, ktoré príjmy a výdavky sú daňové prípadne nedaňové.
Takže: Klub mal v roku 2009 tieto príjmy:
- členské príspevky (v stanovách majú, že každý člen je povinný platiť členské, ale výška tam nieje, je tam iba, že výšku členského schvaľuje členská schôdza), príjmy oslobodené od dane
- štartovné pri organizácii pretekov, príjmy oslobodené od dane
- 2 % z daní, príjmy ktoré nie sú predmetom dane
- prenájom strelnice príjem ktorý je predmetom dane
- prenájom časti priestorov pre prevádzku bufetu príjem ktorý je predmetom dane

Výdavky strelnice boli:
- prevádzka strelnice (kosenie, nákup terčov, kľúčov, rôzneho materiálu na údržbu a pod.), výdavky vynaložené na príjmy oslobodené od dane
- el. energia (ktorej 75% platí nájomca, ktorý prevádkuje bufet), energie sa mu refakturujú ?
- občerstvenie rozhodcov na pretekoch výdavky vynaložené na príjmy oslobodené od dane
- odmeny rozhodcom na základe príkazných zmlúv výdavky vynaložené na príjmy oslobodené od dane
- výdavky, v súvislosti s účasťou členov na iných súťažiach, kde reprezentujú klub (ubytovanie, strava, doprava). výdavky vynaložené na príjmy oslobodené od dane

Predpokladám, že jedine príjmy z prenájmu bude klub zdaňovať. Ale čo budú výdavky? Môže byť, že časť výdavkov (alebo všetky?) na prevádzku strelnice a el. energia?

Stanovy má klub dosť neurčité. Je tam, že cieľom klubu je branná, bezpečnostná, technická a športová činnosť v oblastiach... (tu sú vymenované rôzne druhy športovej streľby). A potom ešte že majetok klubu tvoria prostriedky získané z - členských príspevkov, zápisného a štartovného, podnikateľskej činnosti (?? klub nemá žiadnu živnosť), výnosov z prenájmu nehnuteľnosti, dotácii a darov, reklamnej a propagačnej činnosti a sponzorských príspevkov.

Poraďte prosím...
Bez stanov a blizsich informacii som ti skusila priradit prijmy a vydavky vyssie v texte
2 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Asi už idem po funuse.
§ 30 ZoDP (595/2003) hovorí o možnosti umoriť daňovú stratu bez výnimky, zatiaľ čo starý ZoDP (366/1999) v § 34 ods.3 z umorovania vylučoval neziskovky.
Pre straty zpred roku 2004 platilo prechodné ustanovenie § 52 ods. 45.
2 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Športové kluby:
http://download.sporting.sk/sportinform/02_2011.pdf
od strany 12 je postup DP pre no. Dúfam, že pomôže.
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Prosím aj ja o zaslanie návodu k DP NO JÚ

vasilisa@szm.sk

pekne ďakujem !!!
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Ďakujem pekne victorii za zaslané materiály, pomohlo a veľmi !!
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ak som odpisovala stratu minulý rok teraz ju už nemôžem odpisovať ďalej?
1 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Monika C. Pozri príspevok
Poradáci potrebovala by som radu odb. organizácia mala kúpenú chatu z roku 1972 z účtovníctva nedá sa nič vyčítať jedine z výkazu za akú cenu bola kúpená tohto roku ju predali som toho názoru, že je to zdan. príjem odvedieme z predaja chaty 19 % daň ale mala by som otázku dá sa ponížiť táto suma o sumu nákupnú alebo počítam z predajnej ceny - odpisovať neodpisovali . Vedel by mi dakto poradiť. Ďakujem
§ 17 ZoDP:
(16) Do základu dane daňovníka nezaloženého alebo nezriadeného na podnikanie (§ 12 ods. 2) sa pri predaji majetku, ktorý bol používaný na činnosť, z ktorej príjmy sú predmetom dane, zahrnie rozdiel, o ktorý príjem z jeho predaja prevyšuje cenu podľa § 25, zníženú o odpisy uplatnené v daňových výdavkoch vypočítané podľa § 27 alebo § 28. Pri predaji hmotného majetku, ktorý tento daňovník nepoužíval na činnosť, z ktorej príjmy sú predmetom dane, je súčasťou základu dane aj rozdiel, o ktorý príjem z jeho predaja prevyšuje cenu, v ktorej bol majetok ocenený v účtovníctve pri jeho nadobudnutí, zvýšenú o náklady preukázateľne vynaložené na jeho technické zhodnotenie.
1 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

ibiza Pozri príspevok
prečo sú tieto výdavky vynaložené na príjmy oslobodené od dane? Veď práve táto strelnica sa používa na podnikateľskú činnosť na prenájom.. ja som chcela dať časť výdavkov ako výdavky vynaložené na príjem z prenájmu.
Vychádzala som z informácií ktoré boli zadané a síce že sa jedná o strelecký klub. Predpokladala som ze strelecky klub ma nejaky ciel a ten bude naplnovat alebo realizovat na strelnici.
1 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

Čo sa týka predkladania účtovnej závierky v neziskovkách (s podvojným účtovníctvom) - všetkých, tak platí Opatrenie MF SR z 28. nov. 2007 č. MF/25682/2007-74 a tam sa v § 2 píše toto: Účtovná závierka účtovnej jednotky, na ktorú sa vzťahuje toto opatrenie, sa predkladá podľa osobitných predpisov a v dvoch vyhotoveniach sa predkladá miestne príslušnému daňovému úradu v termínoch pre podávanie daňových priznaní k dani z príjmov. Teda výkazy (súvaha, výkaz ziskov a strát a "obsiahle" poznámky) sa predkladajú na daňový úrad v každom prípade - aj keď nie je povinnosť podať daňové priznanie. Čo sa týka praxe, je to troška problém, ešte vlani mi nechceli výkazy ani prebrať a poznámky mi asi ani nezobrali, ale tento rok sú zrejme už preškolení a na konzultačnom dni sami povedali, že je potrebné závierku odovzdať, akurát, že to stačí jeden krát, lebo oni si to vedia naskenovať a odovzdať ešte tam kde to patrí - Dakedy sa to (závierka) muselo posielať niekde do Data Centra, čo sa teda už nemusí.
1 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Odpovedám k zasielaniu výkazov z PU, ak nepodáva nezisková organizácia daňové priznanie. Je to uverejnené na stránke DR SR,
aktuality, Podávanie daňových priznaní k dani z príjmov právnickej osoby za rok 2009 z januára 2010. Z čoho vychádzalo DR SR ale neviem.
1 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

matuma Pozri príspevok
Odpovedám k zasielaniu výkazov z PU, ak nepodáva nezisková organizácia daňové priznanie. Je to uverejnené na stránke DR SR,
aktuality, Podávanie daňových priznaní k dani z príjmov právnickej osoby za rok 2009 z januára 2010. Z čoho vychádzalo DR SR ale neviem.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...fodppo2009.pdf
1 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Helacat Pozri príspevok
Zdravím, prosím o radu. Sme občianske združenie a všetky príjmy i výdavky sa týkajú poriadania výstav (predmet činnosti uvedený v stanovách) a plus členské príspevky.
Postupujem správne, ak v DP do riadku 100 dám rozdiel príjmov a výdavkov z JU a do riadku 220 celé príjmy?
Základ dane mi potom vychádza mínusový a v podstate vo výške vynaložených výdavkov.
Je to tak dobre?

Prepáč dlho som tu nebola tak skúsim Ti pomôcť vedieš JÚ ale odovzdávaš PO.
V DP v riadku 100 uvedieš rozdiel medzi príjmami a výdavkami ďalej pokračuješ v riadku 130 tu uvedieš výdavky nakoľko ich prideluješ k oslobod. príjmom takže sumu z poslednej strany - náklady a tú istú sumu v riadku 200. Pokračuješ s riadkom 220 tu uvedieš príjmy dúfam, že všetko je oslobodené ale rozdiel keď máš členské do riadku 230 tieto sumy by Ti mali dať spolu riadok 300 a zároveň z poslednej strany výnosy. Tak Ti v riadku 310 a 400 výjde 0. Nezabudni uviesť ešte z riadku 130 sumu do tabuľky III. časť ja to zvyknem dať do riadku 13 a tú istú sumu riadok 15 nadvňazujú na seba. Ku tomu treba výkazy. Dúfam, že som pomohla.
1 0
Daphne Daphne

Daphne je offline (nepripojený) Daphne

opravím sa dotacia od mesta r. 230 a dar firny 220
1 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

Pripájam výkazy o príjmoch a výdavkoch a výkaz majetok a záväzky. LK
1 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

možno pomôže...
1 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Pre neziskovky platí, že úroky na účte sú po zrazení dane daňovo vysporiadané. To znamená, že zrazená daň nie sú preddavky.
1 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

haloooooooooooooooooooo. nikto???????????????? fnuk
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

to skutočne nikto nepodáva danove priznanie neziskových organizácii??????
to som sama na svete???
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ale podava :-) posli mi cez SS mailovu adresu a ja ti poslem vypracovany priklad na vyplnenie danoveho priznania neziskovky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať