Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Robina Pozri príspevok
Nemám skúsenosť s OZ účtujúcim v jednoduchom účtovníctve: je potrebné prikladať aj poznámky? Asi nie, však? Vďaka
Nie, pri účtovaní v jednoduchom účtovníctve sa neprikladajú poznámky.
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Poznámky sa prikladajú, ak účtujete v sústave podvojného účtovníctva.
Má niekto vzor poznámok k neziskovej organizácii?
0 0
katarinqua katarinqua

katarinqua je offline (nepripojený) katarinqua

Už som našla stránku MF, z ktorej sa dajú stiahnuť tieto dokumenty:
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4453
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte, potrebujem poradiť vo veci DP neziskovej organizácie. Robím v v SW MRP Win PU a mám problém lebo mi hádže rovnake čísla do oboch stĺpcov. Potrebujem poradiť pri vypísaní DP. Viete mi niekto poradiť, prosím.
Ďakujem
0 0
chocolate chocolate

chocolate je offline (nepripojený) chocolate

Zdravím, veľmi by mi pomohol vzor daňového priznania občianskeho združenia účtujúceho v JÚ. OZ má príjmy: členské príspevky, príspevok na projekt od súkromnej osoby, finančné výpomoci (pôžičky) od členov, grant od VÚC na projekt, bankové úroky. Výdavky ako napr.: výdavky súvisiace s realizáciou projektu ako nákup materiálu, služby, nákup drobného hmotného majetku (mot. píla, krovinorez), bankové poplatky. OZ nemalo zdaniteľné príjmy. Akosi si s tým neviem rady.... Ďakujem
0 0
Bonetka Bonetka

Bonetka je offline (nepripojený) Bonetka

tonkat Pozri príspevok
Možno triviálna otázka, ale výkazy za NO posielate v tisícoch, alebo v korunách? Totiž na stránke ministerstva majú zverejnené jedny výkazy v tis. a druhé - so zapracovanými súčtovými a rozdielovými kontrolnými funkciami sú bez označenia tis. Sk Tak som v pomykove, ako to vlastne má byť. Vlani sme dávali v SK a neboli žiadne námietky. Poradíte?
Ďakujem.
Prosim, už vieš odpoved?
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
majernikova Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť vo veci DP neziskovej organizácie. Robím v v SW MRP Win PU a mám problém lebo mi hádže rovnake čísla do oboch stĺpcov. Potrebujem poradiť pri vypísaní DP. Viete mi niekto poradiť, prosím.
Ďakujem
prosím o radu
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
.....ozaj mi nikto nevie poradiť
0 0
MartinaP22 MartinaP22

MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

v čom ti hádže rovnaké čísla? popíš viac...
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
..keď si zobrazím súvahu tak mám aj v nezdaňovanej časti aj v zdaňovanej tie iste čísla. Možno niečo zle zadávam, no nevie. Nemám sa koho opýtať a tak skúšam to takto. Mám potom problém s vypísaním tlačiva ako súvaha a aj celkom DP. Celkom by mi pomohlo ak by som niekoho našla v Bardejove kto robí NO-čky no v PU.No som vďačná za každú radu.
Ďakujem
0 0
spoločenstvo spoločenstvo

spoločenstvo je offline (nepripojený) spoločenstvo

môžem poprosiť tiež o ten vzor ? Vo štvrtok som bola na školení ale tieto dôležité veci tam neboli.
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Mohla by som Victoriu, resp. niekoho z vas poprosit o navod na vyplnenie DP pre NO a vykazy. Robim PODVOJNE UCTOVNICTVO (pre materske centrum)
na adresu yemaya@centrum.sk ????
Dakujem velmi velmi pekne.

Zaroven by som mala jednu otazku, pretoze som uplne nikde nenasla odpoved. Ked sme spolupracovali na verejnej zbierke, ktoru robil iny subjekt (tiez N.O), a my sme len vyberali peniazky a potom ich odviedli na ucet organizacie, pre ktoru sa peniaze zbierali.... uctujem o vynosoch a nakladoch na 567,667... resp. len zavazkovo???? Danej institucii sme potom fakturovali 80% vynosov (z predaja pohladnic) a tieto boli nasim prijmom, a zaroven sme ich museli ucelovo pouzit (567,667 ???). Dakujem vopred niekomu skusenemu, kto mi objasni uctovanie takehoto pripadu.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Prosim vsetkych ktori ma ziadaju o vzor danoveho priznanie pre neziskovky aby mi posielali cez SS alebo e-mail svoje mailove adresy aby som im mohla vyhoviet, nestiham citat vsetky prispevky v ktorych ma niekto o nieco ziada. Dakujem :-)
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

majernikova Pozri príspevok
..keď si zobrazím súvahu tak mám aj v nezdaňovanej časti aj v zdaňovanej tie iste čísla. Možno niečo zle zadávam, no nevie. Nemám sa koho opýtať a tak skúšam to takto. Mám potom problém s vypísaním tlačiva ako súvaha a aj celkom DP. Celkom by mi pomohlo ak by som niekoho našla v Bardejove kto robí NO-čky no v PU.No som vďačná za každú radu.
Ďakujem
v suvahe sa predsa nezobrazuju udaje za nezdanovanu a zdanovanu cinnost !!! Ale za predchadzajuce a bezne uctovne obdobie - brutto korekcia netto.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
victoria Pozri príspevok
v suvahe sa predsa nezobrazuju udaje za nezdanovanu a zdanovanu cinnost !!! Ale za predchadzajuce a bezne uctovne obdobie - brutto korekcia netto.

hmm jasne ,som sa pomýlila ono je to vo výstupe ziskov a strát no aj tak to ešte musím skontrolovať lebo som asi na ničo zabudla. Ďakujem pekne za ponúknutú pomoc. Konkrétne otázky napíšem na SS.
Ďakujem
0 0
mona44 mona44

mona44 je offline (nepripojený) mona44

Ahoj, aj ja prosim o zaslanie navodu, robim to prvykrat a moc by mi to pomohlo. Vopred dakujem.
Adresa: mona szm.sk
0 0
pushpa pushpa

pushpa je offline (nepripojený) pushpa

Začínam s účtovaním v občianskom združení-neziskovka, účtujeme v JÚ. Mohla by som poprosiť Victoriu o ten spomínaný vzor daňového priznania a čo všetko treba priložiť k daňovému priznaniu.
Ďalšia otázka: Dané OZ je folklórny súbor. Príjem za vystúpenie je tiež nezdaniteľným príjmom?
Ďakujem
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

pre tych, co necitaju celu diskusiu od zaciatku... mne velmi pomohol vlani clanok: http://download.sporting.sk/sportinform/01_2008.pdf, na ktory poukazala jarka...
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

axara Pozri príspevok
pre tych, co necitaju celu diskusiu od zaciatku... mne velmi pomohol vlani clanok: http://download.sporting.sk/sportinform/01_2008.pdf, na ktory poukazala jarka...
strany 30 - 44 (ako vypracovať daňové priznanie pre športové kluby)
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Prosím , môže si neziskovka odpísať stratu minulých období? Poraďte mi som zúfalá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať