Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

ego.mc Pozri príspevok
Myslím si, že to neobídete.
Vďaka, vypíšem ručne. Robím DP občianskeho združenia prvý krát, dúfam, že to nevadí, že tam to DIČ nie je, no nemajú ho pretože nepodnikajú.
0 0
istanikova istanikova

istanikova je offline (nepripojený) istanikova

Neziskové organizácie v určitých prípadoch nie sú povinné podávať daňové priznanie a to vtedy, keď nepodnikajú a majú len príjmy od dane oslobodené alebo príjmy, ktoré nie sú predmetom dane.
Naposledy upravil istanikova : 08.03.11 at 12:43
0 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

Pripájam výkazy o príjmoch a výdavkoch a výkaz majetok a záväzky. LK
1 0
Maxima25 Maxima25

Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

fero000 Pozri príspevok
Dobry vecer ..
mozem Vas poprosit o par otazok, naozaj mi jeden zdanitelny prijem dost skomplikoval situaciu a neviem si dat rady z DP pre OZ.

prijmy:
z vkladu zakladatela : 11eur
prijem z reklamnej cinnosti - na zmluve je OZ vedene ako siritel reklamy, myslim teda, ze to je prijem z reklamy, ak nie bolo by ti super. ale teda ak to beriem tak ze to je prijem z reklamy, tak to znamena prijem zo zdanitelnej cinnosti: 200eur
prijem z urokov v banke: 0,03 - nezdanitelny prijem
okrem toho mame prijem z podielu zaplatenej dane z prijmov: 241,4 eur
a prijem z darov 350 eur.

do prijmov vo vykaze teda pisem:
z vkladu zakladatela 01: 11
z majetku 02: 0.03
z darov a prispevkov 03: 350 nezdanitelne, 200 zdanitelne
z podielu zaplatenej dane z prijmov 05: 241,4
celkom nezdanitelne 16: 602,43, zdanitelne : 200

vydavky ostatne 23: 608,93 nezdanovana a 203, 99 zdanovana cinnost
vydavky celkom 24: 608,93 nezdanovana a 203, 99 zdanovana cinnost
rozdiel prijmov a vydavkov 25: -6,50 nezdanovana -3,99 zdanovana

moje otazky:
1. neviem ci reklamnu cinnost udavam spravne ako zdanitelnu polozku a vediem ju pod 03 v prijmoch.
2. Ak si chcem znizit tuto polozku, aby som z nej nemusel platit dan, prevediem niektore vydavky medzi zdanovanu cinnost? t,j v penaznom denniku ich vediem ako vydavky na dosiahnutie zabezpecenia a udrzania prijmu? Ak je tato suma 200 eur, staci mi tak previest sumu napr.140 eur ak dalsich 65 eur tvoria bankove poplatky, ktore vediem ako vydavky zdanovane. Neviem ci je to spravny postup. Ak nie mozte mi poradit ako sa to robi? a ako sa to vypisuje pod aku kolonku?
3. mozte mi prosim pomoct ako vyplnit z hore uvedenych cisiel DP, co presne patri pod jednotlive riadky, najviac ma zaujima kam vsade sa pise ten prijem z reklamy, a k nej tie zdanitelne vydavky?

prikladam este udaje o majetku a zavazkoch:

peniaze uctovne obdobie: 11,25eur ; predchadzajuce obd. : 9,95eur
bankove ucty: 9,30eur ; predchadzajuce obd.: 5,34eur
celkom: 20,55eur ; predchadzajuce 15,29eur

okrem tabulky na strane 2 sa vyplna este cast C2 - uctujem v JU a to je vsetko?
velmi pekne dakujem ak by bolo treba este nieco aby ste mi vedeli pomoct velmi rad upresnim.. dakujem za skoru odpoved .

Este taka podotazka sumy sa udavaju takto ako su hore uvedene alebo zaokruhlene na cele eura?
prosim, mam ten isty problem z reklamou - a uvadzala som to ako nezdanitelnu polozku - teraz som v uzkych - ako mam s tym nalozit??
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

DAŇ PRÁVNICKEJ OSOBY§ 12
Predmet dane
(1) Predmetom dane daňovníka, ktorý je
a) správcovskou spoločnosťou a vytvára podielové fondy, 66) sú len príjmy správcovskej spoločnosti,
b) doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou a vytvára doplnkové dôchodkové fondy, 35) sú len príjmy doplnkovej dôchodkovej spoločnosti,
c) dôchodkovou správcovskou spoločnosťou a vytvára a spravuje dôchodkové fondy, 40a) sú len príjmy dôchodkovej správcovskej spoločnosti.
(2) Predmetom dane daňovníkov, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, 67) sú príjmy z činností, ktorými dosahujú zisk alebo ktorými sa dá zisk dosiahnuť, a to vrátane príjmov z predaja majetku, príjmov z nájomného, príjmov z reklám, príjmov z členských príspevkov a príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím vás, v daňovom priznaní za farský úrad treba vyplniť aj ten oddiel C2? V minulom roku som to nevyplnovala, tak neviem, či to bolo dobre? Ďakujem pekne
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

istanikova Pozri príspevok
Neziskové organizácie v určitých prípadoch nie sú povinné podávať daňové priznanie a to vtedy, keď nepodnikajú a majú len príjmy od dane oslobodené alebo príjmy, ktoré nie sú predmetom dane.

Dobry den, chcela by som sa opytat, takze ak mame vydavky a prijmy len suvisiace s NO a su oslobodene od dane, nemusim, teda podavat DP? Viem, ze som sa na to uz pytala, ale potrebujem to mat naisto potvrdene. Skusala som pisat aj na DU, ale akosi mi zatial vobec neodpovedali. Citala som aj ine prispevky a tam sa zase pise, ze sa musi aj napriek tomu podat DP.

Dakujem za odpoved.
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Nemusí sa podávať. Ale vždy je lepšie, ak podáš aj nulové DP ako nepodať žiadne. Takže radšej podaj len ako príjmy oslobodené od dane a máš svätý pokoj od daňového úradu. My vždy podávame aj keď máme príjmy len oslobodené.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
tonkat Pozri príspevok
Prosím vás, v daňovom priznaní za farský úrad treba vyplniť aj ten oddiel C2? V minulom roku som to nevyplnovala, tak neviem, či to bolo dobre? Ďakujem pekne
To záleží od toho či účtuješ v JU alebo PU. V JU vyplňuješ C2, v PU C1, ale vyplňovať by sa určite malo.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Dobrý deň, chcem sa spýtať idem vypisovať DP pre neziskovú organizáciu. Vedie účto v jednoduchom účtovníctve, kam mám zadať hodnoty pre príjmy a výdaje v DP?? je správne ak ich dám do tabuľky F? alebo ich musím dať do tabuľky C2??? Prosím poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne. Je veľká chyba, keď som to za rok 2009 zadala do tabuľky F?? lebo teraz predpokladám, že by sa to malo dať do tej tabuľky C2. Je tak? za rok 2009 mi z daňového úradu neprišlo nič na opravu....Ďakujeeem
0 0
nunu31 nunu31

nunu31 je offline (nepripojený) nunu31

Prosím môžte mi niekto skontrolovať, či som DP nadácie vyplnila v správnych riadkoch?
r. 100 - HV
r. 130 - služby, dary poskytnuté
r. 210 - dary prijaté od fyz. aj práv. osôb
r. 240 - kred.urok
r.9 - dar poskytnutý
r. 13 - služby
C1 - HV

Veľmi pekne ďakujem
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

ivkň Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať idem vypisovať DP pre neziskovú organizáciu. Vedie účto v jednoduchom účtovníctve, kam mám zadať hodnoty pre príjmy a výdaje v DP?? je správne ak ich dám do tabuľky F? alebo ich musím dať do tabuľky C2??? Prosím poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne. Je veľká chyba, keď som to za rok 2009 zadala do tabuľky F?? lebo teraz predpokladám, že by sa to malo dať do tej tabuľky C2. Je tak? za rok 2009 mi z daňového úradu neprišlo nič na opravu....Ďakujeeem
V DP sa vypĺňa BUĎ tab.C1, ALEBO C2 ALEBO F - čiže iba 1 z nich.
C1 ak účtuje v PÚ, C2 ak účtuje v JÚ a F daňovníci podľa § 17 ods.1b
V poučení k DP PO je k tabuľke F napísané (citujem): tabuľku F nevypĺňa ani daňovník nezriadený alebo nezaložený na podnikanie, keďže vypĺňa tabuľku C1 alebo C2 podľa spôsobu vedenia účtovníctva.

Takže F nie...
0 0
nunu31 nunu31

nunu31 je offline (nepripojený) nunu31

nunu31 Pozri príspevok
Prosím môžte mi niekto skontrolovať, či som DP nadácie vyplnila v správnych riadkoch?
r. 100 - HV
r. 130 - služby, dary poskytnuté
r. 210 - dary prijaté od fyz. aj práv. osôb
r. 240 - kred.urok
r.9 - dar poskytnutý
r. 13 - služby
C1 - HV

Veľmi pekne ďakujem
Neporadí niekto?
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

[QUOTE=nunu31;1690745]Prosím môžte mi niekto skontrolovať, či som DP nadácie vyplnila v správnych riadkoch?
r. 100 - HV
r. 130 - služby, dary poskytnuté
r. 210 - dary prijaté od fyz. aj práv. osôb
r. 240 - kred.urok
r.9 - dar poskytnutý
r. 13 - služby
C1 - HV

Ja by som povedala, že dobre
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Tu som písala o DP, príspevok 289 a 290:

http://www.porada.sk/t33698-p29-uctovnictvo-n-o.html
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, prvý krát vypisujem daňové priznanie neziskovky, ktorá mala aj zdaniteľné príjmy, prosím poradíte mi, čo do ktorého riadku?
Nezdaniteľné príjmy ( členské príspevky ) 85 000
Nezdaniteľné náklady 83 201
Zdaniteľný príjem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, prvý krát vypisujem daňové priznanie neziskovky, ktorá mala aj zdaniteľné príjmy, prosím poradíte mi, čo do ktorého riadku?
Nezdaniteľné príjmy ( členské príspevky ) 85 000
Nezdaniteľné náklady 83 201
Zdaniteľný výnosy 5 280
Zdaniteľné náklady 7 350

Neviem s tým pohnúť, veľmi mi tým pomôžete. Ďakujem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Dobrý večer, prvý krát vypisujem daňové priznanie neziskovky, ktorá mala aj zdaniteľné príjmy, prosím poradíte mi, čo do ktorého riadku?
Nezdaniteľné príjmy ( členské príspevky ) 85 000
Nezdaniteľné náklady 83 201
Zdaniteľný výnosy 5 280
Zdaniteľné náklady 7 350

Neviem s tým pohnúť, veľmi mi tým pomôžete. Ďakujem
Prosím, nie je tu nikto, kto poradí?
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

jana32 Pozri príspevok
Dobrý večer, prvý krát vypisujem daňové priznanie neziskovky, ktorá mala aj zdaniteľné príjmy, prosím poradíte mi, čo do ktorého riadku?
Nezdaniteľné príjmy ( členské príspevky ) 85 000
Nezdaniteľné náklady 83 201
Zdaniteľný výnosy 5 280
Zdaniteľné náklady 7 350

Neviem s tým pohnúť, veľmi mi tým pomôžete. Ďakujem
Janka ja by som dala:
-271 do r.1 tab.C2 (ak máš JÚ)
1 799 do r.2 tab C2
- 2 070 do r.3 tab C2

- potom do r.100 preniesť stratu -271
- ďalej na riadok 130 preniesť údaje z r.15 tab.A (kde by som dala na r.13
nezdaniteľné náklady 83 201)
- potom na niektorý z riadkov 210, 220 alebo 230 (ty musíš vedieť) uviesť
sumu 85 000
- tým pádom (podľa mojich výpočtov) bude na r.310 a zároveň na r.400
strata -2 070 a daň 0

Dúfam, že som pomohla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať