Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

kvetka, nemáš náhodou tlačivá na výpočet dane pre záujmové združenie, neakú pomocnú tabuľku? veľmi by mi to pomohlo ďakujem....
0 0
bulejkova bulejkova

bulejkova je offline (nepripojený) bulejkova

Pripájam sa k prosbe od Dary a ešte prosím o pomoc, ako vyplniť DP ak mám aj zdaňované príjmy - do ktorých riadkov uviesť zdaňované príjmy a do ktorých výdavky znižujúce základ dane a čo mám potom uviesť v riadku 100? Ďakujem!
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Na r.100 uvedieš hospodársky výsledok z účtovníctva taký aký ti vyšiel ešte predtým ako začneš upravovať príjmy na tie ktoré nie sú predmetom dane, ktoré sú oslobodené a ktoré sú zdaňované. Tak isto ku nim náklady. Mozem ti poslat vzor danoveho priznania a postup ako ho vypracovat, napis mi cez SS e-mailovu adresu.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Jarka, ako sa zaokrúhľuje ten HV ?
Vďaka !
0 0
bulejkova bulejkova

bulejkova je offline (nepripojený) bulejkova

Victoria, nemôžem ti poslať môj e-mail cez súkromné správy, lebo systém mi to nedovoľuje(nemala som ešte 5 príspevkov). Poslala som ti e-mail na adresu ktorú máš v profile. Prosím, pošli mi vzor a postup vyplnenia DP NO so zdanit. príjmami nad 300 000,--. Díky moc!
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Zuzka,
zaokruhlujes matematicky.
0 0
ffiilliipp ffiilliipp

ffiilliipp je offline (nepripojený) ffiilliipp

zamestnanec
zamako Pozri príspevok
victoria..prepáč, môžem aj ja cez ss?

prosim Ťa nemohla, by si aj mne poslať príklad na zúčtovanie dane pre neziskové organizácie? tiež to mám urobiť prvý krát a neviem si rady.


adresa:wilma77@azet.sk


ak pošleš tak si zlatá, niekto Ti bude velmi vďačný a ak ešte niečo o neziskovkách vieš, poradíš prosím? odplatím sa dík ahoj

Vilma
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

viktória prosím ťa pošli to aj mne dara.d@zoznam.sk. ďakujem
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím Vás poraďte mi. Robím DP neziskovej organizacii, ktorá mala príjmy z2%
daní vo výške 16 tis. a výdavky na štartovné a cestovné vo výške 12 tis.
Zaúčtujem všetko v JU ako príjem a výdaj neovplyvňujci ZD a do DP PO
dám HV 0. Alebo Dám HV 4tis. a 12tis. ako prip. položku a 16 ako odpoč.polož.
a výjde mi 0. Čo je správne. Na DU nám povedali, že DP musíme odovzdať aj keĎ nulové, že nestačí iba oznámiť, že nemáme príjmy nad 300tis. Ďakujem za každú radu.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Spravny postup je ten, ze na riadku 100 uvedies hospodarsky vysledok, tzn. 4 tis. a potom ho upravis na zaklad dane cez polozky ktore nie su predmetom dane a ktore su oslobodene, teda cez pripocitatelnu a odpocitatelnu polozku ako pises.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Victoria je potrebne k takémuto DP prikladať aj výkazy? Ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Áno musíš priložiť aj k takému DP výkazy. A to aké k nemu priložíš, záleži od toho, v akom účtovníctve účtuješ.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Kde nájdem výkazy pre neziskové organizácie k jednoduchému účtovníctvu?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nájdeš ich aj na stránke www.drsr.sk, sú to: výkaz o príjmoch a výdavkoch NO Úč 1-01 a výkaz o majetku a záväzkoch NO Úč 2-01.
0 0
beata7 beata7

beata7 je offline (nepripojený) beata7

prosim victoria pošli mi to tlacivo aj s postupom na beataajaro@post.sk.dakujem
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Keď robíme podvojné účtovníctvo pre Urbariát - neziskovku, potrebujem súvahu a výkaz ziskov a strát pre neziskové. Na drsr. ich neviem nájsť
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Nájdeš ich na stránke drsr, časť tlačivá - účtovné výkazy a potom asi 4. bod - vzory účtovných výkazov za r. 2006 pre účt. jednotky, ktoré nie sú založené za účelom podnikania.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ahojte, mohol by aj mne niekto pomoct s DP"PO". Nikto mi nevie poradit =( Neviem určiť výšku dane a zapisať do do DP. Zdaniteľné náklady máme 125.780,-Sk a výnosy 90.750,-Sk. Ostatné máme oslobodené.Máme nárok aj na 300.000,-Sk oslobodených. V minulom roku sme platili preddavky na daň.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ak iba tie výnosy 90.750 sú zdaniteľné príjmy, budú oslobodené (máte nárok na 300 000Sk oslobodených). Uvedieš ich aj s ďalšími oslobodenými príjmami na r.230 DP a náklady pôjdu potom oproti týmto príjmom na r.130.
Vaša daňová povinnosť bude teda nulová a zaplatené preddavky budete žiadať vrátiť.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
Mohla by si mi ešte poradiť, ktoré riadky by som asi mala vypísať? A ako to mám v tom DP zapísať, že ich chceme vrátiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať