Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Danove priznanie je rovnake ako pre ostatne pravnicke osoby, rozdiel je len vo vykazoch k danovemu priznaniu.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, mám otázku ohľadom OZ môžem ho účtovať v PU ak doposiaľ bolo účtované v JU a taktiež aj NO-čka? Zistila som, že aj MRP-čko môže účtovať OZ a NO-čky. Vzhľadom na to, že ovládam tento program chcela by som v ňom účtovať. Je to možné ? Predchádzajúce obdobia to účtovala iná účt.firma a teraz požiadali mňa či im to spravím. Mám informácie, že to nieje až tak náročné a veľmi odlišné ako bežné účtovanie s.r.o.-čiek.
Ďakujem za odpoveď
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

dipe Pozri príspevok
Ahojte, mám otázku ohľadom OZ môžem ho účtovať v PU ak doposiaľ bolo účtované v JU a taktiež aj NO-čka? Zistila som, že aj MRP-čko môže účtovať OZ a NO-čky. Vzhľadom na to, že ovládam tento program chcela by som v ňom účtovať. Je to možné ? Predchádzajúce obdobia to účtovala iná účt.firma a teraz požiadali mňa či im to spravím. Mám informácie, že to nieje až tak náročné a veľmi odlišné ako bežné účtovanie s.r.o.-čiek.
Ďakujem za odpoveď

Poraďte mi niekto, prosím.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

No mozes uctovat aj dobrovolne v podvojnom ale musis si urobit prevodovy mostik z jednoducheho. Neziskove organizacie maju trochu odlisnu uctovu osnovu oproti podnikatelskym subjektom a najdolezitejsie je tam rozlisovat prijmy a vydavky pri konecnom vycisleni zakladu dane.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Victoria, písala som ti SS, môžeš mi prosím poslať vzor vyplnenia DP na r. 2007 a 2006? Prosím
Naposledy upravil RenataK : 11.02.08 at 15:44 Dôvod: úprava
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Môžete mi niekto na to mrknúť, či môže byť takto DP obč. združenia - PÚ? Či sú správne vypísané prísl. riadky DP?
r. 100 - 19 401,- - VH pred zdanením
r. 130 - 500,- - náklady na repre (účet 513)
- 1 325 464,- - výdavky hlavnej nezdaňovanej činnosti
r. 200 - 1 325 964 - riadok súčtový(ale to by malo byť OK - ak sú predch.
riadky správne vyplnené)
r. 210 - 281 010,- - prijaté príspevky od FO, PO, organizačných zložiek
r. 220 - 1 005 888,- - príjmy z hlavnej nezdaňovanej činnosti (členské,
štartovné, náhrady poistných udalostí)
r. 240 - 335,- - prijaté úroky z BÚ
r. 290 - 11 744,- - výdavky zo zdaň. činosti tie tu už asi nemajú byť
r. 300 - 1 287 233,- - riadok súčtový(ale to by malo byť OK - ak sú predch.
riadky správne vyplnené - už bez škrtnutého r. 290)
Naposledy upravil RenataK : 12.02.08 at 06:37 Dôvod: úprava
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Prosím Vás, potrebovala by som poradiť do akých riadkov mám písať v DP pre neziskovú organizáciu športový klub uvedené prípady.
Učtujeme v JÚ.
Mali sme príjem z reklamy v Sk 600 000.-(máme činnosť uvedenú v stanovách) a 65 000.- 2% z dane a z členských príspevkov Sk 5600.- (členské prísp. nemáme v stanovách) a iný príjem sme nemali.
Výdaje boli vo výške 720 000.- Sk - boli to výdaje všetko použité na účel pre ktorý sme vznikli (motocyklový šport)- nákup motocykla, štartovné, cestovné.
Poprípade by ste mi mohli zaslať vzor DP pre neziskové organizácie na mailovú adresu : 52marta@centrum.sk. Ďakujem
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

RenataK Pozri príspevok
Môžete mi niekto na to mrknúť, či môže byť takto DP obč. združenia - PÚ? Či sú správne vypísané prísl. riadky DP?
r. 100 - 19 401,- - VH pred zdanením
r. 130 - 500,- - náklady na repre (účet 513)
- 1 325 464,- - výdavky hlavnej nezdaňovanej činnosti
r. 200 - 1 325 964 - riadok súčtový(ale to by malo byť OK - ak sú predch.
riadky správne vyplnené)
r. 210 - 281 010,- - prijaté príspevky od FO, PO, organizačných zložiek
r. 220 - 1 005 888,- - príjmy z hlavnej nezdaňovanej činnosti (členské,
štartovné, náhrady poistných udalostí)
r. 240 - 335,- - prijaté úroky z BÚ
r. 290 - 11 744,- - výdavky zo zdaň. činosti tie tu už asi nemajú byť
r. 300 - 1 287 233,- - riadok súčtový(ale to by malo byť OK - ak sú predch.
riadky správne vyplnené - už bez škrtnutého r. 290)
pozrie mi niekto na to?ˇprosím
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

RenataK Pozri príspevok
Môžete mi niekto na to mrknúť, či môže byť takto DP obč. združenia - PÚ? Či sú správne vypísané prísl. riadky DP?
r. 100 - 19 401,- - VH pred zdanením
r. 130 - 500,- - náklady na repre (účet 513)
- 1 325 464,- - výdavky hlavnej nezdaňovanej činnosti
r. 200 - 1 325 964 - riadok súčtový(ale to by malo byť OK - ak sú predch.
riadky správne vyplnené)
r. 210 - 281 010,- - prijaté príspevky od FO, PO, organizačných zložiek
r. 220 - 1 005 888,- - príjmy z hlavnej nezdaňovanej činnosti (členské,
štartovné, náhrady poistných udalostí)
r. 240 - 335,- - prijaté úroky z BÚ
r. 290 - 11 744,- - výdavky zo zdaň. činosti tie tu už asi nemajú byť
r. 300 - 1 287 233,- - riadok súčtový(ale to by malo byť OK - ak sú predch.
riadky správne vyplnené - už bez škrtnutého r. 290)
Tak som sa Ti na to pozrela, a je to vcelku v poriadku. Len som si nie istá či príjmy z hlavnej nezdaňovanej činnosti by nemali ísť do r.230.
Bolo by fajn, keby sa ešte niekto k tomu vyjadril.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Vsetkym vyhoviem so ziadostou o zaslanie navodu ale za na buduci tyzden nakolko mame kontrolu z ministerstva na narodny europrojekt a uz tyzden som poriadne ani nespala a nestiham nic ine. dakujem za trpezlivost
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, ak dostane NOčka dar. Je to daňový náklad?


Ďakujem
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Dary nie sú predmetom dane
§12 ods. 7 písm. b
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, ako je to s príjmom športového klubu? Ide o príjem z reklamy.Ďakujem

Ide vlastne o OZ.
Naposledy upravil dipe : 14.02.08 at 14:34
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Prijmy z rekamy su zdanovanymi prijmami organizacii nezriadenych za ucelom dosahovania zisku.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ďakujem za odpoveď, len neviem si to vysvetliť. Takže ak OZ /športový klub/ nebol zriadený za účelom dosahovania zisku, tak ak mu niekto dá peniaze za reklamu tak to má zdaniť? Je to normálne daňový náklad? Dnes som totiž čítala vysvetlenie daňového riaditeľstva, že ak to má ošetrené v stanová ch tak je to nedaňový náklad. Nerozumiem tomu .
Prajem pekný večer
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
majernikova Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, len neviem si to vysvetliť. Takže ak OZ /športový klub/ nebol zriadený za účelom dosahovania zisku, tak ak mu niekto dá peniaze za reklamu tak to má zdaniť? Je to normálne daňový náklad? Dnes som totiž čítala vysvetlenie daňového riaditeľstva, že ak to má ošetrené v stanová ch tak je to nedaňový náklad. Nerozumiem tomu .
Prajem pekný večer
Je to zdaniteľný príjem.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem ,ďakujem ,ďakujem
Pekný deň
0 0
lakko lakko

lakko je offline (nepripojený) lakko

Mam jednu otazku. Robim DP pre nase obcianske zdruzenie. K DP su aj vykazy o prijmoch a vydavkoch a majetku a zavazkoch. V DP aj prijmoch a vydajov mi vychada HV cca -91000. Neviem preco ale vo vykaze o majetku a zavazkoch my uz tento HV nesedi.Neviem najst chybu. Otazka znie aj v tomto vykaze o majetku a zavezkoch my musi vyjst rovnaky rozdiel t.j.- 91000? Vdaka za rady.
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Prosím o pomoc s 2 obč.združeniami. Doteraz som účtovala len s.r.o. a tak mi nie sú niektoré veci dosť jasné. Na stôl som dostala papiere a tráp sa. Obidve majú už r. 2007 zaúčtovaný v PU.
Prvé nemalo v r. 2007 žiadne príjmy. Malo len výdavky na externého účtovníka. Chcú podať DP aj keď nemusia.
Na r. 100 - hospod.výsledok-strata
r. 240 - bankové úroky
Daň z úrokov bola účtovaná na účet 341. Nemala sa účtovať hneď do nákladov? Môžu mať stratu?
Druhé obč. združenie podniká. Z nepodnik.oblasti má len príjmy z členských príspevkov, výdavky z nepodnik.činnosti žiadne. Účtovníctvo r. 2007 bolo vedené v PU ale ako u podnikateľského subjektu. Moja otázka: Môže priložiť k daň. priznaniu za podnik. činnosť výkazy ako podnikateľský subjekt? Môže viesť účtovníctvo za podnikateľskú činnosť ako podnikateľský subjekt?
Ak má na bank. účte - súvisiacom s podnik.činnosťou úroky môže daň z úrokov uplatniť ako preddavok na daň z príjmov?
Vopred ďakujem za radu.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

victoria Pozri príspevok
Vsetkym vyhoviem so ziadostou o zaslanie navodu ale za na buduci tyzden nakolko mame kontrolu z ministerstva na narodny europrojekt a uz tyzden som poriadne ani nespala a nestiham nic ine. dakujem za trpezlivost
Ahoj Victoria!
Čo všetko kontrolovali z ministerstva z EU projektov, aby som vedela čo všetko im pripraviť,totiž prídu aj k nám priebehu tohto týždňa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať