Zavrieť

Porady

dialnicna znamka

prosim poradte, kam mam zauctovat uhradu za dialnicnu znamku? Kupovana koncom roka 2004 na rok 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Ja účtujem potom na 538

    Doporučujem Ti zakupiť si literatúru Podvojne učotníctvo od Ing. Cenigovej.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Slavka: mam tu knizku, no dialnicnu znamku som tam nenasla.. asi som to listovala rychlo

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Adi, konkrétne diaľ. známky tam nepíše, ale pozri napr. stranu 400 - sú tam príklady na účtovanie na 53. (myslím u tej Cenigovej, ja mám aktualizáciu k 1.5.2004)

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Zuzi: dakujem, aj ja mam tu istu...

    no ako tak pozeram, tak potom rovnaky osud caka zauctovanie zaplatenia dane z motorovych vozidiel.. moj sef ma totiz tendenciu vsetko co sa da uhradit tak to uhradi koncom roka... to je zvyk z FO...

    Co je este zaujimave, tak pri uhradzani dane z motorovych vozidiel v roku 2004 za 2005 som dala uhradu na ich nespravny ucet - vtedy cestna dan .. iny tam nebol tak na ktory to dat? A vcera prisiel z danoveho uradu /bol podat danove k dani z mot.vozidiel/ a tam mu povedali aby poziadal o preuctovanie tejto sumy na iny ucet - dan z motorovych vozidiel, ktoreho cislo dostali tento tyzden. Ja som si myslela ze som urobila spravne ked som im to poslala na ten ucet cestnej dane, pretoze v roku 2004 to aj cestna dan bola...

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    No Adi, v roku 2004 bola cestná daň, ale to čo ste platili vy, (tak podivne skoro :p) to už bola predsa daň za rok 2005 - t. j. daň z motorových vozidiel, a DÚ má pre ňu špeciálny účet, takže požiadaj o to preúčtovanie, a pozdrav tvojho príliš aktívneho šéfa

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    andreaS
    prosim poradte, kam mam zauctovat uhradu za dialnicnu znamku? Kupovana koncom roka 2004 na rok 2005?
    Mohla by byť aj 213/211 a v roku 2005 538/213 ?

    Itus je offline (nepripojený) Itus

    Itus
    Dobry den, prave som si citala Cenigovu k 1.1.2008 a tam som nasla pri ucte 538 napisane, ze sa dialnicne znamky uctuju na 518. Hladala som v postupoch, ci sa nieco zmenilo oproti minulemu obdobiu, ale nic som nenasla. Pocul o tom niekto, kedy sa to zmenilo?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Itus Pozri príspevok
    Dobry den, prave som si citala Cenigovu k 1.1.2008 a tam som nasla pri ucte 538 napisane, ze sa dialnicne znamky uctuju na 518. Hladala som v postupoch, ci sa nieco zmenilo oproti minulemu obdobiu, ale nic som nenasla. Pocul o tom niekto, kedy sa to zmenilo?
    Áno DN účtujeme na služby 518- sú to služby NDS-národnej diaľničnej spoločnosti, účtujeme ina tento účet od vzniku tejto spoločnosti- t.j. asi 2-3 roky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.