Zavrieť

Porady

500 najpoužívanejších slov

Ahojte,
pripojila som 500 najpoužívanejších slov v angličtine. Zatiaľ som stihla výslovnosť a preklad doplniť iba pri niektorých ( pri výslovnosti široké anglické "e" ako pri have som zobrazila ako "ä" a slabo vyslovené "e" som zmenšila - inak to neviem). Možno sa niekto pridá v doplnení výslovnosti a preklade. Pekný deň.
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
arizona
Ozivujem tuto starsiu temu.

Najde sa tu niekto, kto by mi vedel poradit,ako sa prelozi do anglictiny - rychloupinacia dosticka ?
( Je to mala suciastka k foto-stativu-to len pre info )
... skús nájsť na nete daný statív a prípadne manuál k nemu - tam by to mohlo byť ...
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
botosova botosova

botosova je offline (nepripojený) botosova

Ahojte, pridavam sa k prispievatelom anglickych slov........
1 0
csillus csillus

csillus je offline (nepripojený) csillus

Som študentkou Ekonomickej univerzity (odbor účtovníctvo) v Bratislave. ...viac
a ako tam mam doplniť výslovnosť a preklad tých slovíčok..mám si uložiť tvoj súbor a doplňiť do toho jednotlilvé výrazy a potom to sem priložiť znova??? Ďakujem za odpoveď
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Prepáč, mala som dlhú pauzu. Potešil by ma taký doplnený súbor a znovu priložený. Vďaka.
0 0
csillus csillus

csillus je offline (nepripojený) csillus

Som študentkou Ekonomickej univerzity (odbor účtovníctvo) v Bratislave. ...viac
dakujem za odpoved..oki tak ja to tam doplniim.. a prilozim znova D prajem pekny dnik..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Len dopĺňajte a prikladajte.
0 0
asenka asenka

asenka je offline (nepripojený) asenka

Ahojte, uz ste upravili ten zoznam?
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Csillus sa na to chystala, ale zatiaľ som tu doplnený súbor nevidela. Aj ja sa naň teším.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Tak ja sa pokúsim nejaké tie slová doplniť, keď je o to záujem. Všetky nie, lebo ich je veľa a asi to nestihnem, ale aspoň niečo, možno aj to pomôže trochu
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Najskôr: Melnick - veľmi pekne ďakujem za ocenenie - bodík, potešil veľmi
A teraz prikladám časť preložených slov - preložila som od "cover" po "love".
Keď teraz cez víkend budem mať čas, pokúsim sa v preklade pokračovať. Porada je však moja "droga", tak určite si ten čas nájdem a budem tu tak to možno aj doprekladám postupne

Komplet preložený zoznam slov nájdete v prílohe príspevku číslo 11.
Naposledy upravil Meggi 1 : 08.01.08 at 22:26 Dôvod: Upresnenie
0 0
Leon Leon

Leon je offline (nepripojený) Leon

audítor, filmár, záhradkár, hudobník ...viac
zaujíma ma, podla akeho kriteria sa urcilo 500 najpouzivanejsich slov v anglictine?
dakujem.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Marína: tiež vďaka za bodík
Tak som preložila všetky slová až do konca.
Dúfam, že som pomohla tým, ktorí si potrebujú preložiť nejaké slovo. Robila som to s dobrým pocitom, že to niekomu pomôže.
Podľa akých kritérií vybrala Mackovka tých 500 slov, neviem, môj podiel na tom je ten preklad. Ale pravda je, že sú tam slová, ktoré sa v angličtine dosť často vyskytujú v bežnej komunikácii.
(Hoci, imho na učenie jazyka je lepšie učiť sa frázy než izolované slová.)
Pri preklade jednoduchých viet však postačia aj tieto.
(Neviem, či sa to dá priložiť do pôvodného Mackovkinho zoznamu, preto to priložím do tohto príspevku ako prílohu. Ináč to neviem.)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Za seba dakujem všetkým autorom
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Pre Leona: Ten súbor poslal syn svojej mame, mojej priateľke, keď mu išla na promócie na harvard (aby si opakovala angličtinu). Považoval ho za dobre zostavený, ale odkiaľ ho čerpal neviem, musela by som zistiť. A veľmi ďakujem za dokončenie prekladu...
Naposledy upravil Mackovka : 14.01.08 at 07:03
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Mackovka Pozri príspevok
Ten súbor poslal syn svojej mame, mojej priateľke, keď mu išla na promócie na harvard (aby si opakovala angličtinu). Považoval ho za dobre zostavený, ale odkiaľ ho čerpal neviem, musela by som zistiť. A veľmi ďakujem za dokončenie prekladu...
Vďačne som to urobila, keď bol o to záujem. Len sa to tu dlho nehýbalo, myslela som, že to už nikto nepotrebuje. Ale keď ste o to viacerí prejavili záujem, tak som to urobila namiesto Csillus, aby ste to mohli používať.
A ako som už písala vyššie, naozaj sú to slová, ktoré sa v bežnej komunikácii používajú často. Úspešné štúdium všetkým angličtinychtivým
(PS: Mackovka, vďaka za bodík )
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Komplet preložený zoznam slov nájdete v prílohe príspevku číslo 11.

zdravím, no neviem ako kto - ale ja som v príspevku č.11 nenašla kompletný preložený zoznam slov ...
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

great.zv Pozri príspevok
Komplet preložený zoznam slov nájdete v prílohe príspevku číslo 11.

zdravím, no neviem ako kto - ale ja som v príspevku č.11 nenašla kompletný preložený zoznam slov ...
Skontrolovala som to, je to v poriadku
V príspevku č. 11 klikni na Priložené súbory, otvorí sa Ti vo Worde komplet preložený zoznam slov
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Meggi 1 Pozri príspevok
Skontrolovala som to, je to v poriadku
V príspevku č. 11 klikni na Priložené súbory, otvorí sa Ti vo Worde komplet preložený zoznam slov
no ani na druhý pokus...
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

great.zv Pozri príspevok
no ani na druhý pokus...
Pozrela som sa na to znova, je to tam všetko v č. 11

Ešte mi napadlo: Neotváraš náhodou príspevok číslo 9, kde som nechala odkaz, že kompletne preložený zoznam je v č. 11? Lebo č.9 som otvorila a tam naozaj nie je ešte všetko preložené z toho dôvodu, že som to prekladala po častiach. Preto som tam nechala ten odkaz.....Hotové to je v spomínanej jedenástke.
Skús aj do tretice a daj vedieť.

Dopĺňam informáciu: nejde mi do hlavy, prečo sa Ti to nezobrazuje kompletne, preto som poprosila dcéru, aby skontrolovala tie slová v prílohe č.11 ona na svojom počítači. Potvrdila mi, že u nej sú tiež všetky slová preložené. Jedine, čo sme zistili, že slovo center je vynechané, ale ostatné sú preložené všetky.

Takže skús si otvoriť to č.11. Mala by si to tam mať. Daj vedieť, ako...
Naposledy upravil Meggi 1 : 05.08.08 at 23:28 Dôvod: Doplnenie info po overení na druhom pc
0 0
mcelko mcelko

mcelko je offline (nepripojený) mcelko

Dakujem za vsetkych, na druhej strane je to aj dobre ze to tam nie je doplnene- aspon si to mozu vyhladat a tym padom s tymi slovkami sa viac zblizia (+ otestujete co uz viete ).
Prajem happy day
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať