Zavrieť

Porady

Daňové priznanie "A" - starobný dôchodca

Starobný dôchodca ma požiadal o pomoc pri vypisovaní DP "A". Suma jeho príjmu za rok je 42200,-, teda všetka zrazená daň by sa mu mala vrátiť. Neviem však, ako to zapísať do DP. Prosím o radu.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Je dôchodcom od apríla, v potvrdení z práce, kde robila do júna 2007 má nezdan. na pol roka 47.808,-, má tam poistné, ktoré odrátam, ale neviem, či môžem uplatniť celú nezdan, položku alebo len tých 47808.
Naposledy upravil sybila3 : 14.03.08 at 10:08
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

sybila3 Pozri príspevok
Je dôchodcom od apríla, v potvrdení z práce, kde robila do júna 2007 má nezdan. na pol roka 47.808,-, má tam poistné, ktoré odrátam, ale neviem, či môžem uplatniť celú nezdan, položku alebo len tých 47808.
Celú - 95616.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Tým pádom keď zarobila zhruba 72 tis. z toho poistné odrátam poistné, dostanem základ dane, uplatním 95616 a zaplatené preddavky boli 3335, tak mi vychádza, že by jej mali vrátiť 3335? Potom sumu dôchodku nevpisujem žiadnu?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
Je dôchodcom od apríla, v potvrdení z práce, kde robila do júna 2007 má nezdan. na pol roka 47.808,-, má tam poistné, ktoré odrátam, ale neviem, či môžem uplatniť celú nezdan, položku alebo len tých 47808.
Nárok má na celú, nakoľko dôchodok bol priznaný od apríla 2007.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

sybila3 Pozri príspevok
Tým pádom keď zarobila zhruba 72 tis. z toho poistné odrátam poistné, dostanem základ dane, uplatním 95616 a zaplatené preddavky boli 3335, tak mi vychádza, že by jej mali vrátiť 3335? Potom sumu dôchodku nevpisujem žiadnu?
Presne - vznikne preplatok na dani, ktorú DU vráti.
Po druhý krát - NIE dôchodok nevpisuješ nikde.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne, zapíšem si to červeným. Ale potom ani v riadku 28 nezaškrtnem áno, keď nemá dôchodok od začiatku roka? lebo ked som zaškrtla, tak mi to na stránka drsr nedávalo 95616 ale 0.
Môžem jej to vytlačiť z internetu, alebo vypísať na originál tlačivo, lebo ja tlačím svojim SZČO z internetu ale pri závislých neviem. ďakujem pekne
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem pekne, zapíšem si to červeným. Ale potom ani v riadku 28 nezaškrtnem áno, keď nemá dôchodok od začiatku roka? lebo ked som zaškrtla, tak mi to na stránka drsr nedávalo 95616 ale 0.
Môžem jej to vytlačiť z internetu, alebo vypísať na originál tlačivo, lebo ja tlačím svojim SZČO z internetu ale pri závislých neviem. ďakujem pekne
Nie nezaškrtávaš riadok 28 - môžeš vytlačiť z internetu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A prikladá sa aj rozhodnutie o dôchodku k daňovému priznaniu, alebo nie? ďakujem, moc ste mi pomohli.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sybila3 Pozri príspevok
A prikladá sa aj rozhodnutie o dôchodku k daňovému priznaniu, alebo nie? ďakujem, moc ste mi pomohli.
neprikladá
0 0
eltrafficanto eltrafficanto

eltrafficanto je offline (nepripojený) eltrafficanto

Precital som si celu diskusiu ale uplnu istotu nemam v takomto pripade:

V 2007 mal dochodca u zamestnavatela "X" prijmy 25.000 zdanovane preddavkovo a u zamestnavatela "Y" prijmy 30.000 zdanovane zrazkou. Dokopy viac ako 47808! Je mozne robit DP a legálne "zamlcat" v nom prijmy od "Y" tak aby bolo mozne vratit aspon preddavkovu dan platenu cez "X"?
dakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Áno, môže, a je to úplne legálne.
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Dobrý deň
Ak mám dôchodcu s príjmom zo záv.činnosti 56604, poistné 4506, zrazená predd. daň 9894. Dôchodok väčší ako nezd.časť. Robím DP a vyjde mu daň 4 Sk? Prosím!!!!
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
cleonka Pozri príspevok
Dobrý deň
Ak mám dôchodcu s príjmom zo záv.činnosti 56604, poistné 4506, zrazená predd. daň 9894. Dôchodok väčší ako nezd.časť. Robím DP a vyjde mu daň 4 Sk? Prosím!!!!
ano, nie je zaco
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

cleonka Pozri príspevok
Dobrý deň
Ak mám dôchodcu s príjmom zo záv.činnosti 56604, poistné 4506, zrazená predd. daň 9894. Dôchodok väčší ako nezd.časť. Robím DP a vyjde mu daň 4 Sk? Prosím!!!!
...a aká bola otázka?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Čo by ste robili v prípade, že vám zamestnávateľ nechce vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Dotyčnej dokonca chýbajú aj výplatné pásky.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ZuzanaP Pozri príspevok
Čo by ste robili v prípade, že vám zamestnávateľ nechce vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Dotyčnej dokonca chýbajú aj výplatné pásky.
Už sa spamätal, trošku sme mu pohrozili právnikom, lebo veď je to jeho zákonná povinnosť a ľady sa pohli....
0 0
ivana2703 ivana2703

ivana2703 je offline (nepripojený) ivana2703

Starobný dôchodca mal vložené peniaze v správcovskej spoločnosti od roku 2002. V marci 2008 to zrušil. Poslali mu len výpis aký výnos z podielových listov dosiahol a aká daň bola zaplatená. Ako mu mám urobiť daňové priznanie? Podľa mňa až v roku 2009, keďže došlo k zrušeniu v roku 2008. A uplatňujem si celú daň, alebo len pomernú časť?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ivana2703 Pozri príspevok
Starobný dôchodca mal vložené peniaze v správcovskej spoločnosti od roku 2002. V marci 2008 to zrušil. Poslali mu len výpis aký výnos z podielových listov dosiahol a aká daň bola zaplatená. Ako mu mám urobiť daňové priznanie? Podľa mňa až v roku 2009, keďže došlo k zrušeniu v roku 2008. A uplatňujem si celú daň, alebo len pomernú časť?
DP podať za r.2008 v r.2009. Hrubo vyznačenej vete nerozumiem.
0 0
ivana2703 ivana2703

ivana2703 je offline (nepripojený) ivana2703

No či mám uplatniť celkovú daň, ktorá je vyznačená na liste alebo len pomernú časť za rok 2008. Radila som sa s viacerými ekonómkami, a niektoré vravia, že celú a iné zasa, že len za daný rok. No na výpise nieje rozpísané, že v určitom roku bola zaplatená daň v určitej výške.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ivana2703 Pozri príspevok
No či mám uplatniť celkovú daň, ktorá je vyznačená na liste alebo len pomernú časť za rok 2008. Radila som sa s viacerými ekonómkami, a niektoré vravia, že celú a iné zasa, že len za daný rok. No na výpise nieje rozpísané, že v určitom roku bola zaplatená daň v určitej výške.
Ak tomu dobre rozumiem, tak celý zdaniteľný príjem mal v roku 2008, takže aj celú daň mu strhli v roku 2008... Z toho mi vychádza, že v DP za rok 2008 si uplatní celú zrazenú daň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať