Zavrieť

Porady

uzavierka

ahojte potrebujem pomoct
potrebujem urobit uzavierku za rok 2006 ale som to v zivote nerobila co vsetko musim skontrolovat zauctovat a tak...Dakujem krasne vsetkym co mi aspon trosku pomozu
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

tak si najpr skontroluj stav účtov, záväzky pohľadávky... Skontroluj správnosť účtovania na jednotlivých dokladoch, zostatky a saldá. Ak Ti všetko sedí, súvaha a výsledovka tiež, začni vytláčať zostavy a môžeš ísť na DP.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

ako si skontrolujem stav uctov a zavazky a pohladavky z cim to skontrolujem..a salda ..A co je DP
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

stanka zober si napr pokladničnú knihu, zostatok v nej a či Ti súhlasí s 211... DP je daňové priznanie
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

a kde najdem pokladnicnu knihu ja robim PU a robim aj zahranicie je medzi tym nejaky rozdiel?
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

no uz som to nasla tak ten zostatok co je v pokladnicnej knihe porovnam tak ze si dam zostatok na ucte 211? a tak budem pokracovat pri vsetkych uctoch ci nie tak dakujem za pomoc..
0 0
pongo pongo

pongo je offline (nepripojený) pongo

Na hotovosť v cudzích menách by si mala mať založené zvlášť pokladne. V účtovníctve rozlišuješ zostatky v jednotlivých pokladniach analyticky a zostatky z kníh pokladní ti musia sedieť po analytikách. Zostatok na účte 221 musí sedieť na zostatok na bankovom účte z 31.12., zostatok na 311 na knihu pohľadávok (samozrejme musí sedieť aj so skutočnosťou), 321 na knihu záväzkovzostatok 331 na nevyplatené mzdy, 336 na neuhradené odvody do poisťovní, 342 na neuhradenú daň, 343 na neuhradenú DPH atď. Musíš skontrolovať zostatky na všetkých účtoch, ktoré sa ti v obratovej predvahe objavili, teda na ktorých si účtovala. Každý zostatok musí byť zinventovaný. Nezabudni porobiť rezervy, časové rozlíšenia, nevyfakturovaný materiál, ak robíte zákazky na viac období, tak zákazkovú výrobu, opravné položky k pohľadávkam, ak je to potrebné, ak máte zádržky na vystavených faktúrach, tak treba spočítať aj diskont. Ešte sa vrátim k pokladniam, nezabudni na kurzové rozdiely k 31.12. Keď budeš mať prešpikované všetky zostatky účtov, môžeš robiť súvahu, výsledovku a cash flow. A samozrejme daňové priznanie. V ňom vypočítanú daň si musíš ešte zaúčtovať, kým uzavrieš účtovné knihy. Prajem veľa trpezlivosti...
0 0
čiarka čiarka

čiarka je offline (nepripojený) čiarka

Môžem sa zapojiť do uzávierky? Chcem sa spýtať, všetko je skontrolované, súvaha vytlačená. Čo ale v tom prípade, keď mám mínusové položky v súvahe. Bola som niekým upozornená, že v DP by mali byť označené + teda bez mínusu. Je to pravda? Nebude v tom problém, keď bude rozdiel medzi priloženou súvahou a DP?
Môžete ma usmerniť? Ďakujem pekne. papa
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Čo konkrétne máš mínusové ?
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

ako zistim ake predkontacie mam este na konci roka zauctovat a v akych sumach lebo som to nikde nerobila..mame leasing a aj zahranicne faktury viem ze musim zauctovat kurzovy rozdiel kl 31.12.2006 ale neviem v akej sume a tak a co este mam douctovat...
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

V Tvojom prípade by asi bolo najlepšie absolvovať nejaké školenie na ÚZ, lebo to "ako zistíš", čo máš ešte zaúčtovať Ti žiaden soft neurobí.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

ja viem len ked som mala ist na skolenie tak som mala vysoke teploty a teraz uz ziadne skolenie nie je...tak som si myslela ze mi niekto pomoze...
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

a ty podla coho vies ze co mas este zauctovat k 31.12 a v akych sumach? potrebujem aby mi to niekto vysvetlil aby som to pochopila a mohla si douctovat tie predkontacie..
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Tak napr.
- rezerva na nevyčerpanú dovolenku
- výsledky inventúr
- kurzové rozdiely
- nevyfakturované dodávky
- daň z príjmu ...
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

vsetci v roku 2006 vycerpali dovolenku takze tu rezervu pravdepodobne robit nebudem...kurzove rozdiely mam ale neviem ako vypocitam aka suma mi vyjde k 31.12..2006 a nevyfakturovane dodavky tiez nemam teda aspon myslim..skusim pozriet..a dan z prijmu viem ze mam zauctovat len tu si musim najprv vypocitat...a co este okrem toho co si napisala treba tam zauctovat...a vysledky inventur ako zistim? dakujem ti krasne si zlata..
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Účtovníctvo - banka - kurzy devízového trhu - tam zadáš kurz všetkých mien, ktoré používate k 31.12.2006.
Potom Účtovníctvo - uzávierkové operácie - uzávierka roku - 1. tlačítko "Preceniť" Ti prepočíta bankové účty a pokladnice vedené v CM a zaúčtuje kurzové rozdiely.
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

BU mam len v SK lebo mi prisli stale peniaze v SK lebo moja banka mi ich prepocitala aktualnym kurzom..a co okrem kurzoveho rozdielu mam este zauctovat aby to bolo uctovne dobre okrem toho co si mi napisala nejake opravne polozky alebo tak..
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Čo sa týka nevyfaktúrovaných dodávok - treba prejsť všetky fa., ktoré Ti prišli v r. 2007 (napr. Orange, T-Mobile, rôzne vyúčtovania energií), či na nich nie je fakturačné obdobie napr. 27.11.2006-26.01.2007, v tom prípade treba časovo rozlišovať. Prípadne, ak vieš, že ešte niečo bude fakturované v nedohľadne (napr. nám fakturujú poplatky za znečistenie štandardne v máji alebo v júni) treba na to spraviť rezervu.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

staankaa Pozri príspevok
BU mam len v SK lebo mi prisli stale peniaze v SK lebo moja banka mi ich prepocitala aktualnym kurzom..a co okrem kurzoveho rozdielu mam este zauctovat aby to bolo uctovne dobre okrem toho co si mi napisala nejake opravne polozky alebo tak..
Napr. kurzové rozdiely pohľadávok a záväzkov.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

staankaa Pozri príspevok
ja viem len ked som mala ist na skolenie tak som mala vysoke teploty a teraz uz ziadne skolenie nie je...tak som si myslela ze mi niekto pomoze...
Ak si nemohla ist na skolenie pozri na stranku www.ceniga.sk, tam v aktualitách mas Sprístupnili sme materiály v elektronickej podobe k seminárom: Daň z príjmov právnických osôb za rok 2006. Mohli by ti pomoct
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

mam tu napr. FA za Orange zuct.obdobie 27.12-26.01 tak som si to rozuctovala a cast tej faktury mam zauctovane na ucte 326 tak neviem ci este nieco mam teraz zauctovat k tej fakture alebo nie teda myslim na konci roku 2006
a este mam poplatok za smeti za rok 2006 ale faktura prisla 08.01.2007 ale to mam klasicky v roku 2007 celu sumu a ine take faktury uz nemam...a kurzove rozdiely pohladavok a zavazkov to nie je to co si mi pisala v prispevku č 16? mozes toho napisat aj viac co tam este treba aby som si to mohla robit kym mi ty zase odpises..dakujem ti krasne ti nieco za to poslem ze mi pomahas nejaku odmenu..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať