Zavrieť

Porady

VYSOKY KRVNY TLAK

Ahojte, prosím Vas o radu,ako znížit vysoky krvny tlak. Mama uzíva viac rokov tablety na zniženie krvného tlaku ,aj po zmene liekov jej nic nepomaha . Teraz absolvovala vysetrenie stitnej zlazy,vsetko je OK. Ak mate nejake kladne skusenosti, tak prosím poradte.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Môj názor. Nemá dobre nastavenú liečbu. Chceš povedať, že lekár ju nastavuje viac rokov? Bezpodmienečne musí s tým niečo robiť. Sú dve možnosti. Zmeniť liečbu alebo lekára. Ako pomoc doporučujem ráno a večer užiť jeden strúčik prelisovaného cesnaku v jednej polievkovej lyžici olivového oleja.

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    Najdolezitejsia je dobra liecba, ale je dobre ked je kombinovana aj s dostatkom pohybu a pozitivnym myslenim.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Neviem u akého lekára sa lieči, či u internistu. Ak nie je obézna a vystresovaná - tak vyšetrenie štítnej žľazy je len jeden z faktorov vysokého tlaku - obyčajne lekár vylúči hneď na začiatku aj ochorenie ciev, srdca, obličiek, hormomálne poruchy, nádorové ochorenie, očné pozadie, atď. Moju kolegyňu, ktorej lieky nepomáhali poslali na vyšetrenie do Ľubochne - zistili jej cystu na nadobličke, a keď jej ju vyoperovali, tak sa jej tlak znormalizoval. Až keď sú všetky možnosti vyčerpané, dá sa povedať, že príčina tlaku sa nezistila. Asi sa treba pýtať k ďalším odborníkom.
    Naposledy upravil Mackovka : 20.02.07 at 12:33

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Mackovka Pozri príspevok
    Neviem u akého lekára sa lieči, či u internistu. Ak nie je obézna a vystresovaná - tak vyšetrenie štítnej žľazy je len jeden z faktorov vysokého tlaku - obyčajne lekár vylúči hneď na začiatku aj ochorenie ciev, srdca, obličiek, hormomálne poruchy, nádorové ochorenie, očné pozadie, atď. Moju kolegyňu, ktorej lieky nepomáhali poslali na vyšetrenie do Ľubochne - zistili jej cystu na nadobličke, a keď jej ju vyoperovali, tak sa jej tlak znormalizoval. Až keď sú všetky možnosti vyčerpané, dá sa povedať, že príčina tlaku sa nezistila. Asi sa treba pýtať k ďalším odborníkom.
    Dakujem Vám vsetkym za rady - mama absolvovala cievne vyšetrenie,v septembri ju operovali na cievu v krku/vyčistenie-mala ju upchatu na 80 %,ostatné by mali byt v norme/.Pri tomto vyšetrení jej lekárka našla zväčšenu štítnu žlazu s uzlami,ktoré sa zväčšujú.Očné pozadie ako aj očny tlak má v poriadku,srdce tak isto,teraz za posledné tri roky schudla 10 kg,je ešte silnejšej postavy,ale nemala by to byt pričina tlaku. Takže neviem... Teraz jej internista zmenil lieky - pred 3 mesiacmi,zatial má tlak striedavo od 140 - 200 .Dnes jej lekarka zvyšila davku, tak uvidí co bude dalej.
    Mackovka,srdečná vdaka ,skusim ešte s lekarkou prekonzultovat čo dalej alebo zmením internistu .

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Dnes som bola u lekárky a sestrička mi namerala 95 srdcový a 150 ten druhý.Dosť zle som sa cítila od štvrtku, tlak v hlave aj v krku. Predpísala mi Gopten 2 mg 1 x denne.Má niekto skúsenosť s týmto liekom, lebo sa ho bojím užiť, že čo bude. Čakám na manžela, aby som nebola sama.Ja som taký bojko.

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    vema Pozri príspevok
    Dnes som bola u lekárky a sestrička mi namerala 95 srdcový a 150 ten druhý.Dosť zle som sa cítila od štvrtku, tlak v hlave aj v krku. Predpísala mi Gopten 2 mg 1 x denne.Má niekto skúsenosť s týmto liekom, lebo sa ho bojím užiť, že čo bude. Čakám na manžela, aby som nebola sama.Ja som taký bojko.
    Moja mamička už dlhšiu dobu berie Gopten, má 70 rokov. U nás sa nič mimoriadné nevyskytlo.

    M.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Beriem Gopten 2 a Cynt 0,3. V pohode, dnes som bola u internistu a tlak mám 120/80. Neublíži Ti, len ho užívaj, najlepšie ráno. Predpísal mi ich obvodný lekár a internista ho pochválil, že mi predpísal správne lieky.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Ďakujem dievčatá, hneď mi je lepšie, keď vidím, že aj druhí užívajú lieky na tlak.Dúfam, že sa mi polepší, uvidím ako mi bude zajtra.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Tlak mi klesol, ale ešte stále pociťujem tlak v hlave a v krku.Ešte aj vnoci keď sa obraciam, je to také ako keď sa postavíte a máte chvilu pocit, že vám vyrazí dekel na hlave, potom to prejde.Mám pocit, že mi praskne cieva v hlave alebo v krku.Nemal niekto takéto potiaže? Na kontrolu mám ísť až o týžden.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    vema Pozri príspevok
    Tlak mi klesol, ale ešte stále pociťujem tlak v hlave a v krku.Ešte aj vnoci keď sa obraciam, je to také ako keď sa postavíte a máte chvilu pocit, že vám vyrazí dekel na hlave, potom to prejde.Mám pocit, že mi praskne cieva v hlave alebo v krku.Nemal niekto takéto potiaže? Na kontrolu mám ísť až o týžden.
    Vema, tiež mám problémy s tlakom.
    Lieky na tlak je potrebné užívať pravidelne. Doporučujem zakúpiť si tlakomer a tlak kontrolovať. Tak budeš vedieť lekárovi povedať ako vysoko tlak vystupuje.
    Nie vždy sa podarí lekárovi utrafiť ten správny liek hneď naprvýkrát. Ak máš také problémy, nečakaj a na kontrolu choď skôr.

    HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

    Ľubka Hupka HUPKA64
    Áno, na kontrolu treba ísť hneď. Lenže skôr, ako o 2 týždne sa tlak neupraví, telo nereaguje okamžite.

    Netreba sa báť, aj strach spôsobuje hyperteniziu. Je to daň za náš spôsob života, je to aj dedičné.

    Jedna lekárka sa vyjadrila, že nízky tlak je dar Boží, aj keď nie vždy je to tak.

    Bola som v kúpeľoch a jedna pani dostala infarkt aj z nízkeho tlaku.

    Takže, hlavne pozitívne myslelenie, dôvera lekárovi, pokoj /v dnešnej dobe skoro nemožná vec/ pochopenie blízkeho okolia a všetko bude v poriadku.

    Ja mám problémy s tlakom už dlhší čas - môžem sa za neho poďakovať jedmému môjmu bývalému zamestnávateľovi - ale zmierila som sa s tým.

    Jednoducho musíme sa naučiť so svojimi problémami žiť a náš život bude možno lepší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.