Zavrieť

Porady

Spotreba PHM v nových TP.

Chcem sa opýtať, ako sa má brať spotreba PHM pre daňové účely, keď v nových technických preukazoch nie je uvedená žiadna spotreba.
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Veľa sa tu už popísalo o spotrebe, tiež mám s tým problém.
v TP je len jednoducho spotreba : 5,1 l/ 100 km
V knihe jázd, ktorú používam, som zadala len priemer z TP a výsledok - hrôza, naspotreba až-až.
Zvolila som si spotrebu z príručky užívateľa, kde je uvedená spotreba podľa smernice 80/1268/EHK, rozpísala - mestský okruh, mimomestský okruh a zmiešaný okruh a nadspotreba je preč.
Naposledy upravil VladoaKatka : 01.08.08 at 02:38 Dôvod: pravopis
0 0
Lucia Vac Lucia Vac

Lucia Vac je offline (nepripojený) Lucia Vac

Prosim o radu v nasledovnom pripade:
potrebujem zistit spotrebu PHM a nadspotrebu do dan. neuznanych nakladov....ako mam postupovat v pripade ak sa za autom pouziva vozik???

Zvolila som si spotrebu z príručky užívateľa, kde je uvedená spotreba podľa smernice 80/1268/EHK, rozpísem - mestský okruh, mimomestský okruh a zmiešaný okruh a co s tym vozikom ???
nasla som info ze pokial sa k vozidlu na tuzemskej prac,ceste pouzije prives, tak sa suma zakladnej cestovnej nahrady zvysi o 15%.(teda 6,20sk po starom a 5,neviem kolko)..ale aj spotreba sa zvysi??? tym koeficientom???

dakujem za radu
0 0
Shobul Shobul

Shobul je offline (nepripojený) Shobul

ak je auto viacucelove, do akej kategorie je zaradene
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Možno niekomu pomôžem.

Osoba, ktorá vydáva dokumenty pre výpočty spotreby PHM akceptované správcom dane je na tejto stránke:

www.skrobanek.sk

Túto službu priamo nerobí žiadny ústav pri Žilinskej univerzite.

Pozdravujem.

apo
0 0
gregorkam gregorkam

gregorkam je offline (nepripojený) gregorkam

VladoaKatka Pozri príspevok
Veľa sa tu už popísalo o spotrebe, tiež mám s tým problém.
v TP je len jednoducho spotreba : 5,1 l/ 100 km
V knihe jázd, ktorú používam, som zadala len priemer z TP a výsledok - hrôza, naspotreba až-až.
Zvolila som si spotrebu z príručky užívateľa, kde je uvedená spotreba podľa smernice 80/1268/EHK, rozpísala - mestský okruh, mimomestský okruh a zmiešaný okruh a nadspotreba je preč.
Môžeš robiť tak ako z príručky, alebo z TP (net) použiť kombinovanú spotrebu.
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

Prosím vás o pomoc. Nemá niekto na auto OPEL CARAVAN objem 1897 cm3, r.v. 1996 spotrebu? Totiž v TP spotreba nebola, žiadali o potvrdenie, resp. určenie spotreby VŠD alebo skuš. ústav, už neviem presne. Potvrdenie vydali v roku 2005. Môj klient mi to potvrdenie dal. Robila som podľa toho cesťaky. A po 4 rokoch chce klient auto predať a Potvrdenie nemá. Ja tiež nie. Takže kto z koho. Nemate náhodou niekto také vozidlo aj so spotrebou v TP?
0 0
danka28 danka28

danka28 je offline (nepripojený) danka28

Dobry den, otvaram opat tuto temu. Klient mi priniesol knihu jazd za cely rok 2011 a podla mnozstva natankovanych PHM mu vysla nadspotreba az az. v TP ma uvedenu iba jednu spotrebu. Ked som mu oznamila aku vysoku ma nadspotrerbu tak mi vravel, ze na vypocet priemernej spotreby auta sa moze aplikovat zakon o cestovnych nahradach, par. 7 odst. 6., o navyseni spotreby.
Mate s tym niekto skusenosti?
dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať