Zavrieť

Porady

preplatenie starej dovolenky

Ahojte, práve som sa registrovala na tejto webovej stránke a chcela by som sa spýtať, či by ste my nevedeli poradiť, ako mám preplatiť riaditeľke ZŠ starú dovolenku z r. 2006, keď ju nemôže vyčerpať lebo cez školský rok to nejde a cez prázdniny už má 45 dní novej dovolenky. Starú dovolenku má 30 dní, ďakujem Vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    škôlka Pozri príspevok
    Ahojte, práve som sa registrovala na tejto webovej stránke a chcela by som sa spýtať, či by ste my nevedeli poradiť, ako mám preplatiť riaditeľke ZŠ starú dovolenku z r. 2006, keď ju nemôže vyčerpať lebo cez školský rok to nejde a cez prázdniny už má 45 dní novej dovolenky. Starú dovolenku má 30 dní, ďakujem Vám
    Starú dovolenku môžeš preplatiť len pri ukončení pracovného pomeru.

    škôlka je offline (nepripojený) škôlka

    škôlka
    Anja111 Pozri príspevok
    Starú dovolenku môžeš preplatiť len pri ukončení pracovného pomeru.
    To ja viem, ale potom pravdepodobne o tu starú dovolenku príde a to nie je práve najlepšie riešenie

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    škôlka Pozri príspevok
    To ja viem, ale potom pravdepodobne o tu starú dovolenku príde a to nie je práve najlepšie riešenie
    Žiaľbohu, máš pravdu.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Dovolenku za rok 2006 môže "dočerpať" do konca roku 2007 a .......... tak ďalej - treba ju poslať na dovolenku a je to. Každý je nahraditeľný a aj pani riaditeľka. Nech si oddýchne.

    škôlka je offline (nepripojený) škôlka

    škôlka
    je to aj môj názor, ja mám tiež starú dovolenku, veď mi mzdárky a učtovníčky nemáme nikdy čas si oddychnuť, ale ja ju určite vyčerpem, veď som nahraditeľná ........

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinius Pozri príspevok
    A prečo by sa nemohla preplatiť?Majú učitelia nejakú výnimku?Však zákonník práce hovorí,že náhradu mzdy nemožno poskytnúť len za dodatkovú dovolenku; táto dovolenka sa musí vyčerpať, a to prednostne.Nám zamestnávateľ preplatí dovolenku,ak si ju nevyčerpáme do konca apríla následujúceho roka.
    § 116 ZP
    (2) Náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku možno zamestnancovi poskytnúť len vtedy, ak nemohol vyčerpať dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Tweety Pozri príspevok
    § 116 ZP
    (2) Náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku možno zamestnancovi poskytnúť len vtedy, ak nemohol vyčerpať dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
    Už som to našla v zákone,ale aj tak sa mi to zdá na hlavu.Jednoducho ak sa v kolektívnej zmluve dohodnú,zákon by to mal nechať na vec dohody,čo zatiaľ neplatí.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    martinius Pozri príspevok
    Už som to našla v zákone,ale aj tak sa mi to zdá na hlavu.Jednoducho ak sa v kolektívnej zmluve dohodnú,zákon by to mal nechať na vec dohody,čo zatiaľ neplatí.
    Nemôžu to nechať na dohodu medzi z-com a z-ľom, lebo potom by zamestnávatelia tlačili na zamestnancov, aby si nečerpali dovolenky, ale by im ich preplácali a tým by sa stratil zmysel dovolenky (oddýchnuť si a regenerovať sa).

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ja som v 5/2006 nastupila na MD a po skonceni MD teraz pracujem externe na 4hod. doma, mam narok na dovolenku no asi si ju nevycerpam, ako je to s prenasanim dovolenky v tomto pripade?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Majka Pozri príspevok
    ja som v 5/2006 nastupila na MD a po skonceni MD teraz pracujem externe na 4hod. doma, mam narok na dovolenku no asi si ju nevycerpam, ako je to s prenasanim dovolenky v tomto pripade?
    Nevyčerpanú dovolenku z roku 2006 si budeš môcť vyčerpať po návrate do práce z RD.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Majka Pozri príspevok
    ja som v 5/2006 nastupila na MD a po skonceni MD teraz pracujem externe na 4hod. doma, mam narok na dovolenku no asi si ju nevycerpam, ako je to s prenasanim dovolenky v tomto pripade?
    V zadaní si uviedla málo informácií. Pár vecí mi je nejasných.
    Teraz si na RD?
    Tú externú prácu vykonávaš na základe dohody alebo riadnej pracovnej zmluvy? A uzavrela si ju po skončení MD, alebo si nastúpila k zamestnávateľovi, od ktorého si nastupovala na MD?

    Tá dovolenka Ti vznikla ešte z toho pracovného pomeru spred nástupu na MD. Pokračuješ ďalej v tom prac. pomere?

    Pokiaľ Ti dovolenka vznikla v tom pôvodnom PP a teraz si na RD, tak si dovolenku vyčerpáš po návrate z RD. Ak Ti dovolenka vznikla z tohto skráteného uväzku, tak si ju musíš vyčerpať najneskôr v nasledujúcom roku, kedy Ti vznikla.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Chobot Pozri príspevok
    Nemôžu to nechať na dohodu medzi z-com a z-ľom, lebo potom by zamestnávatelia tlačili na zamestnancov, aby si nečerpali dovolenky, ale by im ich preplácali a tým by sa stratil zmysel dovolenky (oddýchnuť si a regenerovať sa).
    Ale nemaľovala by som čerta na stenu:-) Podľa by sa nič strašné nestalo:-)

    fileva je offline (nepripojený) fileva

    fileva
    škôlka Pozri príspevok
    To ja viem, ale potom pravdepodobne o tu starú dovolenku príde a to nie je práve najlepšie riešenie
    O starú dovolenku nemôže prísť, pretože si ju bude čerpať v nasledujúcom kalendárnom roku, t.j. najprv čerpá nevyčerpanú dovolenku z predchádzajúceho roka a potom novú dovolenku. V školstve je dostatočný počet prázdninových dní, kedy učitelia môžu, alebo čerpajú dovolenku. Aj riaditeľ školy je učiteľ a môže si čerpať dovolenku v čase prázdnin, nielen hlavných (myslím letných) prázdnin. Dovolenka je na oddych a treba ju využiť. Nech si aj pani riaditeľka odpočinie.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    lenže pani riaditeľka si asi myslí, že je nenahraditeľná. Všetci sme nahraditeľní.

    fileva je offline (nepripojený) fileva

    fileva
    jamis Pozri príspevok
    lenže pani riaditeľka si asi myslí, že je nenahraditeľná. Všetci sme nahraditeľní.
    Všetci, respek. mnohí riaditelia alebo vedúci zamestnanci, teda aj v školstve, si myslia, že sú nenahraditeľní. Aj mňa to kedysi postihlo. Treba však využívať kooperatívne metódy riadenia a presunúť kompetencie aj na iných riadiacich zamestnancov, veď aj oni berú funkčné príplatky. Potom bude dosť času aj na čerpanie dovolenky, hlavne tej starej, nevyčerpanej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.