Zavrieť

Porady

silikónová forma

ahojte,
cez víkend som kúpila silikónovú formu na bábovku zn. Tescoma.
Po upečení mi v nej polovica bábovky zostala tak, že som ju musela vyberať lyžicou.
Pred prvým použítím som formu poriadne umyla, vysušila. Potom som ju vymastila olejom a vliala cesto. Upiekla som a bábovka sa vyklopila len z polovice.
Ako používate takéto formy?
Naposledy upravil janaGT : 22.02.07 at 12:20
Usporiadat
jarena jarena

jarena je offline (nepripojený) jarena

ahoj, kúp si silikónové formy od Tupperware, ja ich používam už 9 rokov a sú fantastické, ešte sa mi v živote nič neprilepilo a pečiem aj sladké aj slané, dajú sa použiť aj do mrazáku a okrem toho prešla som aj na varenie v pare, nádoby Ultra plus a Micro plus mi šetria čas i zdravie, dajú sa použiť do MW a Ultra plus aj do rúry (upečie sa v ňom výborný chlebík a aj iné).
srdečne zdravím, Jarena
Naposledy upravil jarena : 26.03.08 at 07:52 Dôvod: zabudla som pozdraviť, prepáč
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

dobry den damy,citam o silik.forme,jasne ze sa musim zapojit,neda mi to ,vedela som chned pri prvom citanom prispevku,ze su to formy inej znacky nez tupperware!,preco lebo je to gumeny silikon,nie 100percent.silikon!to je hned rozpoznat na omak!neviem preco sa predava od tescomy silik, raz ho inspekcie zakazali aj predavat!raz som bola u jednej dochodk ,dala mi silik formu na ukazku,aby som damam na prezent ukazala,co jej urobila po prvom raze.Bola cela leptava, cesto sa jej lepilo,nechcela ju ani vidiet.Je pravda ,prvy krat sa sil ma namastit,malo, potom uz sa nemusi,ked sa umyva v mycke,treba velmi malo urobit mastny film, je velmi dolezite po vytiahnuti formy z rury,nechat babovku ,aj ine veci vo forme odstat, cesto pride k sebe!a potom sa to samo vyklopi.ak sa vam cesto pretrhlo, neslo von,mozno bolo treba viacej upiect!silikon.for,mam 10 rokov,a su stale jednake,.vela uspechu.
0 0
cukorkava cukorkava

cukorkava je offline (nepripojený) cukorkava

ja peciem- je super, nikdy sa mi zatilanic nezalepilo,ani pred prvym pouzitim som nevymastila a to mam tvar kvetin,takze su tam aj mensie zarezy.
staci,ked das stipku/kvapku oleja do cesta a je to,parada a vyklapam samozrejme hned ako vyberiem z truby-kym je makka
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Práve včera som si kúpila okrúhlu silikónovú formu, lebo starú plechovú mám už dosť v zlom stave. Už 2-3 roky mám bábovkovú formu od Tescomy a nejakú neznačkovú hranatú na biskupský chlebík. S obidvoma som veľmi spokojná, nikdy sa nič neprilepilo, vymastila som olejom len pred prvým použitím. Hoci ich umývame v umývačke nič im nie je a stále sa v nich pečie dobre. Mám tiež silikónový plech a neviem si ho vynachváliť, už viac nemusím natierať plechy a potom z nich pracne umývať pripálené cesto.
0 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
Prajem krásny deň. Chcem poprosiť o radu majiteľky a majiteľov silikónových foriem na pečenie o ich skúsenosti a rady. Chcela by som si kúpiť formu na bábovku, ale v mojom okolí ma kamarátky odrádzajú. Preto prosím poraďte, či sa oplatí takú formu kupovať, prípadne aj o recepty a návody ako v nej piecť. Vopred ďakujem.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

martulienka z Martina , ked prečítaš stanky ,su tu 3 , nebuď lenivá, tak najdeš toľko rád a skuseností, a rozhodneš sa sama. silik formy su dobré- ale musíš mať kvalitnu. čo sa týka foriem s Teskomy, mali ich aj jednu dobu zakázané! treba pozerať , či kupuješ silik gumenný alebo 100 percentný. Tupperware má sil 100 perc. ale rozhodnuť sa musíš sama.
0 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
Ahoj. Ďakujem za radu a nie som lenivá.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Mám silikónovú formu na bábovku od Tescomy-červenú. Nikdy som neskúmala pravosť silikónu. Vždy ju pred pečením namastím olejom a po upečení nechám chvíľu cca 5 minút "spariť" vo forme . Sama sa od formy odlepí a formu vytiahnem. Veľmi rada ju používam aj na tzv. vaječnú tlačenku. Vyzerá veľmi efektne na mise. Je to všetko o skúsenostiach. Tak sa ešte nevzdávajte.
1 0
Kandrea Kandrea

Kandrea je offline (nepripojený) Kandrea

Ja mám silikónovú bábovkovú formu od Tuperware, je super. V obyčajnej forme sa mi nikdy bábovka nevydarila tak ako v tejto a už na prvý krát. Len ju vypláchnem vodou, vôbec nemastím ani nevysýpam múkou a bez problémov krásnu bábovku po odstátí cca 2-3 min. vyklopím.
0 0
tmavovlaska tmavovlaska

tmavovlaska je offline (nepripojený) tmavovlaska

Ahojte. Piekla som 2x bananovu babovku v silikonovej forme (1x sa nic nestalo), tentokrat som ju nicim nevymastila, vyklopila sa lahko, ale zostali na nej take hnede flaky na spodu (trochu prihorela na spodu) a pri vrchu, kde bolo frcknuteho trochu cesta. Je to tym, ze som formu nevymastila? alebo to sposobil banan? Myslite, ze ju mozem taku bezpecne pouzivat?
0 0
tatranka3725 tatranka3725

tatranka3725 je offline (nepripojený) tatranka3725

Som spokojná so silikónovými formami. Pred pečením nemastím. Po upečení sa mafíny pekne vyklopia.
0 0
Alanya2 Alanya2

Alanya2 je offline (nepripojený) Alanya2

som, kto som..
ja som mala ten isty problem..tiez ta ista forma a nedala sa vyklopit..ale vyskusala som vymastit a vysypat preosiatou struhankou a pekne vypadla von.
0 0
huttovab huttovab

huttovab je offline (nepripojený) huttovab

ja ju mám tiež a pred pečením ju len vypláchnem studenou vodou , nalejem cesto a po upečení nechám trochu vychladnut, a formu stiahnem z cesta a je krásné, nikdy sa mi doteraz nepodarili také krásné bábovky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať