Zavrieť

Porady

silikónová forma

ahojte,
cez víkend som kúpila silikónovú formu na bábovku zn. Tescoma.
Po upečení mi v nej polovica bábovky zostala tak, že som ju musela vyberať lyžicou.
Pred prvým použítím som formu poriadne umyla, vysušila. Potom som ju vymastila olejom a vliala cesto. Upiekla som a bábovka sa vyklopila len z polovice.
Ako používate takéto formy?
Naposledy upravil janaGT : 22.02.07 at 13:20
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nikto nepečiete v takejto forme?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ja mám takú starohriešnu sklenenú, vždy ju najprv vytriem tukom a vysypem múkou.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

janaGT Pozri príspevok
ahojte,
cez víkend som kúpila silikónovú formu na bábovku zn. Fackelmann.
Po upečení mi v nej polovica bábovky zostala tak, že som ju musela vyberať lyžicou.
Pred prvým použítím som formu poriadne umyla, vysušila. Potom som ju vymastila olejom a vliala cesto. Upiekla som a bábovka sa vyklopila len z polovice.
Ako používate takéto formy?
No tá forma je asi najlepšia na toto
Naposledy upravil Halli : 02.03.07 at 22:31 Dôvod: vymazala som foto, sorry:)
babovka.jpg  
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

no čo? nepáči sa Vám tá čiapka? jedno viem isto, že tá hlava sa v nej citi tak isto ako to cesto, ktorému sa nechcelo upiecť...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som dostala nedávno od dcéry..vyzerá tak isto ako tá na hlave....len moja je svetložltá. Silikónovú formu netreba ničím mastiť ani sypať, len jednoducho do nej vliať cesto a dať piecť. Mne sa prvá skúšobná vydarila. Nič sa neprichytilo. Akurát povrch bábovky vyzerá trochu ináč ako takej , čo sa pečie vo vysypanej a vymastenej forme.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Takúto odpoveď som dostala priamo z firmy Tescoma:
"Formy na pečenie Top Silicone sú vyrobené zo špeciálneho silikónového
materiálu, vďaka ktorému majú celý rad jedinečných vlastností - sú odolné
teplotám od -40°C do + 230°C a vhodné do plynovej, elektrickej,
teplovzdušnej aj mikrovlnnej rúry a mrazničky, vhodné do umývačky riadu. Ich
použitie je jednoduché, pri pečení nepripaľujú a nelepia. Flexibilný
materiál umožňuje jednoduché vyklápanie obsahu formy a veľkú úsporu miesta
pri skladovaní.
Pred prvým použitím formu dôkladne umyte, vytrite dosucha a vymažte -
najlepšie bielym pokrmovým tukom, pri ďalšom použití už ju netreba
vymazávať. Znovu vymažte len vtedy, ak dôjde k silnému odmasteniu formy -
napr. pri opakovanom umývaní v umývačke riadu. Formu nemusíte vysypávať.
Ak sa rozhodnete pre kúpu niektorej formy z radu Top Silicone, návod na
použitie nájdete na obale výrobku."

Ja som ju potrela obyčajným olejom, takže zrada bola asi v tom.
Naposledy upravil janaGT : 22.02.07 at 13:18 Dôvod: doplnenie
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mne ju dcéra doniesla z Anglicka a bábovku sme piekli , kým bola doma, lebo mi to prekladala z návodu a tam bolo, že netreba ničím mastiť. Po pečení som ju umývala v myčke a nebol problém. Prajem ti , aby sa ti nabudúce vydarila...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MY robíme muffiny v silikónovej forme a pri každom pečení formu vytrieme tukom (napr. Ramou). Nič sa nelepí.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Chobot Pozri príspevok
MY robíme muffiny v silikónovej forme a pri každom pečení formu vytrieme tukom (napr. Ramou). Nič sa nelepí.
Muffiny milujem, nemáš nejaký dobrý recept?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Neviem či to bude formou, lebo mne sa lepí cesto v každej. Silikónová-nesiliónová. Skúšala som aj sklenenú.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dada Pozri príspevok
Muffiny milujem, nemáš nejaký dobrý recept?
Veď tu na porade je receptov na muffiny neúrekom.

http://www.porada.sk/t25120-mafinky.html
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Chválim si tu na porade silikóvú formu a práve teraz na sviatky ma tá moja zradila. Cesto sa prilepilo, pri pokuse dostať ho von, sa mi priečne zlomila....potom po položení mokrej studenej utierky sa mi podarilo dostať von aj zbytok....nejako som ju pozliepala a už je zjedená. Mojim chlapom to absolútne nevadilo. Ale neviem či si v nej ešte trúfnem piecť ďaľšiu.....
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ja mám rôzne skúsenosti s bábovkovými formami:
moja mama pečie v starej - plechovej a je spokojná,
ja mám doma sklenenú a nedám na ňu dopustiť a
dostala som aj silikónovú (do záhrady) a z tej nie som veľmi nadšená. Okrem toho, že som na ňu čítala dosť negatívnych ohlasov (vplyv na zdravie) sa mi tiež pri prvom pečení rozpadla.
Ale už viem ako ju z formy vyberať... bábovku postavím na dosku a formu z nej "zvlečiem".

Teraz som si kúpila kovovú formu na muffiny a v návode ma prekvapilo, že na prvé vymastenie sa má použiť masť, určite nie olej!!!
Podľa receptu na forme muffiny nestáli za veľa, ale z formy sa vyberali "samé" .
0 0
chemicka chemicka

chemicka je offline (nepripojený) chemicka

pracujem v súkromnom laboratóriu ako manazér kvality ...viac
Ahojte, gazdinky! Ja mam silikonove formy z tupperware a funguju bezchybne, iba ich vyoplachujem studenou vodou a dam cesto a peciem. Este mi nic neprihorelo, vrelo odporucam, hlavne ked su v akcii. Inac su dost drahe. Najlepsie sa mi v nich pecie domaci chlieb
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

MONIKA, keby si bola napísala skôr bola by som Ti napísala, že formu na muffiny nekupuj. Ja pečiem muffiny bez formy a to tak, že krabičky od malých paštét vysteliem papierovými košíčkmi, nalejem do dvoch tretín cesto, poukladám na plech na pečenie trošku ďalej od seba, pečiem ich v teplovzdušnej rúre na 160 stupňoch asi 20 - 25 minút. Ak budeš chcieť, "nahodím" sem aj recept. Moji "chlapci" ich chvália.
1 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

Kludne mozes piect aj bez formy, stacia len papierove kosicky. Ja mam na nich napisane, ze vydrzia teplotu do 220 stupnov.
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

Ahojte poradaci. Neviem či sa nepiekla tá bábovka veľmi rýchlo? Možno sa preto nechcela poriadne vyklopit. Netreba hned chybu hladat v silikonovej forme. Alebo nebola poriadne rozohriata rúra. Ja nemám žiadny problém s formov.
0 0
Sofiasona Sofiasona

Sofiasona je offline (nepripojený) Sofiasona

okrem vymastenia formy ju musis aj vysypat mukou. Potom sa Ti vyklopi pekna babovka.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mne sa bábovky v silikónovej forme už daria ( nie ako prvý krát, to zostala polovica vo vnútri ) - prvý raz treba vymazať tuhým bielym tukom, nie olejom, ja som dala Ceru. Potom klasicky upiecť a po vytiahnutí z trúby položím na mriežku a nechám cca 0,5 hod. vychladnúť. Prevrátiť a bábovka vylezie sama.
Potom formu umyť klasicky saponátom, ona zostane trošku mastná, ale na ďalší raz už nepotierať.
0 0
Martina Kisacova Martina Kisacova

Martina Kisacova je offline (nepripojený) Martina Kisacova

Ahojte.

Ja mam presne ten isty problem s formou zn. Tescoma. Babovku som piekla 2x a vzdy sa stalo to iste - nedala sa vybrat, zvliect akurat tak vyjedat lyzicou... napisala som do Tescomy a ponukli mi vymenu. Tak to idem este s nimi skusit. Ta pani s ktoru som komunikovala bola velmi mila - mam jej dat adresu bud predajne kde som formu kupila alebo moju a zaslu mi novu formu na babovku. Predtym som mala obycajnu "neznackovu" silikonovu formu a bola super len ked sme boli na chate nacali mi ju mysi, tak bolo po forme.

Martina
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať