Zavrieť

Porady

zvlastne potvrdenie o prijmoch

Dobry den. Robim známemu daňové priznanie a dostalo sa mi do rúk jedno potvrdenie o príjmoch. Bol zamestnany na pracovnu zmluvu (hlavny PP) u slovenskej pobocky jednej ceskej firmy. Bol vyslany na pracu do Čiech, vyplacany v slovenskych korunach, odvody si platil tu na Slovensku, ale jedna vec mi nesedela, kvoli ktorej som volala do spominanej firmy. V potvrdeni sa totiz v riadku c.5 - uhrn zrazenych preddavkov nenachadzala ziadna suma, taktiez ani v riadku 6 - nezdanitelna cast na danovnika (a taktiez sa nejedna ani o par.43). Na to mi odpovedali, ze dane odviedol v ČR a ze ak chcem, poslu mi nejake potvrdenie o tom. Mne sa to teda nezda, preto by som rada vedela, ci je to pravne v poriadku a ako mam vobec postupovat pri vypisovani danoveho priznania. Akoze mam zapocitat odvody na Slovensku? A tie dane, ktore platil v Cechach potom nemam kde v DP zohladnit, kedze mu vyplacali mzdu v slovenskych korunach. Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Náš zamestnanec tiež odvádzal daň v ČR, ale na potvrdení ju má uvedenú. Myslím, že potvrdenie by malo byť riadne, kompletné, bez ohľadu na to, kde tú daň zaplatil.

    Marieta je offline (nepripojený) Marieta

    Marieta
    Nie je to medzinárodný prenájom pracovnej sily ? Lebo vtedy platí za zamestnanca daň ekonomický zamestnávateľ. T.j. keď pracuje zamestnanec cez agentúru práce a je pridelený do nejakej firmy na prácu.
    Prečítala som si jeho pracovnú zmluvu s tou firmou, je tam len napisane, ze pracovník bude vyslaný na pracu v zahranici. Od toho znameho viem, ze v ČR pracoval v inej firme, nie v tej, co s nou podpisal pracovnu zmluvu. Neviem, co mam s tym robit, dane odvedene v ČR, vyplacane mu boli peniaze v slovenskych korunach a odvody v slovenskych korunach platil na Slovensku. Je to akoze v poriadku? Maju mi poslat nejake potvrdenie, ze dan odviedol v ČR, ale kde tu dan v DN akoze zapocitam, ked prijem bol v Sk?
    Poradi mi niekto, kto ma s tym skusenosti? Je mozne, aby niekto platil odvody tu na Slovensku, ale dane isli do ČR?

    SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

    SPECTRUM
    Práve som robila môjmu švagrovi daňové priznanie.Je tiež zamestnaný v slovenskej firme a vysielaný je z nej do Čiech. Je to medzinárodný prenájom pracovnej sily.Písala som na daňový úrad ohľadom tohto, pretože prvýkrát som robila takéto priznanie. Mám od slovenského zamestnávateľa potvrdenie a taktiež od tzv."ekonomického" zamestnávateľa z Čiech, kde má vyčíslený úhrn príjmov a zrazenú daň v ČR. Podľa pokynu som spravila daňové priznanie tak, že k celkovému hrubému príjmu zo Slovenska sa pripočíta zaplatená daň v Čechách prepočítaná na slovenské koruny kurzom NBS, ja som dala priemerný ročný CZK 1,314. Táto celková suma ide do r.32 DP typu A.
    r.33 - je úhrn poistného zo slovenského potvrdenia.
    r.34- základ dane = r. 36
    r.37 - odpočet na daňovníka
    r.44 - základ dane po odpočtoch
    r.45 - výpočet dane 19%
    r.49 - suma z r.34 /len v prípade, ak je takto zamestnaný celý rok/, inak len suma príjem od slovenského zamestnávateľa + daň z Čiech - poistné na Slovensku.
    r.50 - daň zrazená v Čechách prepočítaná na SKK
    r.51 - výpočet % - v mojom prípade pracoval celý rok tak je to 100%
    r.52 - celá daň v Čechách zrazená
    r.53 - - // -
    r.54 - daňová povinnosť nula

    zvlastne potvrdenie o prijmoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.