Zavrieť

Porady

Vysoka DPH - mozny odklad?

Prosim o radu:

Firme vznikla za posledny stvrtrok 2004 vysoka DPH - teda vlastna danova povinnost cini firme okolo 200 000,- Sk. Podotykam ze sme mala firma - zivnost a momentalny financny stav firmy neumoznuje zaplatit takuto ciastku do 25. januara. Je mozne poziadat DU bud o odklad platby DPH, alebo snad o nejaky splatkovy kalendar?Mate s tym nejaku skusenost?Aku ziadost by som mala dodat DU, popripade aj nejake prilohy?Prosim poradte, dost to suri.
Budem rada za kazdy nazor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    nie je mozny odklad, my mame dlh voci DU na DPH 200 tis. a nedovolili nam tu DPH zaplatit ani na splatky, proste chcu jednou sumou a kedz sme inac nezaplatli tak nam nabiehaju penale.... je to na hlavu. nemame ziaden kapital a aspon co to sme mohli zaplatit ale oni nechcu... tak setrime a naraz mozno o rok zaplatime cely dlh. je to otrasne.

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Majka, zaplaťte toľko koľko máte, penále budú iba z dlžnej sumy, v tomto prípade nedajte na názor DÚ.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Raz sme žiadali o odklad platenia DPH, ale zistili sme,že to nemá význam. Ak DPH nezaplatite v termíne idú Vám penále, ak požiadate o odklad musíte zaplatiť úrok.
    Pri požiadaní o odklad musíte písať žiadost a pod. Mám zákazníka, ktorý pravidelne neplatí v termíne, pretože jeho finančná situácia to nedovoľuje, ale vždy zaplatí do podania nasledujúceho DPH. Nič sa nedeje, len potom mu príde výmer na penále.

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    My sme raz dali tu žiadosť o povolenie splatok DPH okolo 800.000,--. Chceli prehlasenie o tom, že sme v posledných 2 rokoch neboli poberateľmi štátnej pomoci, záruku /automobil/ a potom bez problémov 12 mesiacov splátky.

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    No podla tej prilohy od syamlee sa pise ze urok sa nevyrubi ak danovy subjekt pocas trvania splatok dodrzi dohodnute podmienky. Takze ak zaplatime dan v terminoch dohodnutych na spatky a nebudeme s platbou meskat tak by nam nemali naskocit uroky, co poviete

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    u nas bol problem ze prisla dan.kontroka na DPH za minule roky /podnikatel prebral zadlzenu firmu kt. nic neplatila/ od vtedy ako podnika - pokracuje, je Q. platca,svoje zavazky plati nacas ale toto zostalo.... podotykam ze nema ziaden majetok,HIM,auto.... proste nic a na ucte +- rovnajuce sa par tisic alebo nule.Jeho rocny zisk je 5000 alebo mierna strata...

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    rage1
    No podla tej prilohy od syamlee sa pise ze urok sa nevyrubi ak danovy subjekt pocas trvania splatok dodrzi dohodnute podmienky. Takze ak zaplatime dan v terminoch dohodnutych na spatky a nebudeme s platbou meskat tak by nam nemali naskocit uroky, co poviete
    Ano ak si dobre pamatám tak žiadne úroky len pravidelne splátky. Snaď až na to obdobie v ktorom sme žiadali až po schválenie. Ale musel by som sa vratiť naspäť aby som to zistil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.