Zavrieť

Porady

Franchising ako začiatok podnikania

Založil som Finstat.sk
Čo hovoríte na už vymyslené podnikateľské systémy zavedených značiek a možnosť s nimi podnikať formu franchisingu?

Zhruba ide o zaplatenie licencie a potom prenájom nepríklad reštaurácie. U nás sú známe McDonalds, KFC, čerpacie stanice (benzínky) a možno iné.

Niečo o tom a hlavne v diskusii aj nejaké výšky poplatkov pre firmu:
http://kyzur.blog.sme.sk/c/83671/Pre...amburgery.html
Usporiadat
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

no asi len tolko, ze to naozaj funguje dokazom asi mozu posluzit vsetky tie prevadzky po svete....
dolezite asi bude vhodne umiestnenie, aby to nebolo daleko od "cesty", taky mekac na lomnickom stite by sa asi neuzivil...
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ja myslím, že všetky tieto firmy majú aj podmienky na spustenie prevádzky. Čiže na lomnickom štíte by ti to nedovolili otvoriť. Aj oni potrebujú zarábať. Ono je to síce jednodchšie keďže už existuje vymyslený a osvedčený systém a hlavne svetovo známa značka, ale na druhú stranu delím sa s nimi o prípadný zisk.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

chces sa do franchisingu pustit?
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

A cital si si ake su podmienky franchisingu? Ono to nie je zase med lizat. Samozrejme musis absolvovat skolenie, napr u McDonaldu je to asi 9 mesiacov a potom dostanes svoju prevadzku, a to na skusku. A samzrejme franchising fee - co je polatok za pouzivanie licencie. Je to celkom slusna polozka. Vyhoda je, ze nemusis robit ziaden vyskum trhu a rozmyslat nad lokalitou, toto franchisor za teba vyriesi. Taktiez nemusis robit extra marketingove kampane a vryvat sa do povedomia zakaznikov.
Hovori sa: 1 000 000 ludi robi lepsie hamburgery ako McDonald, ale len McDonald je jediny, kto preda 1 000 000 hamburgerov.
Nespomenul som vstupne poplatky. Napr. McDonald ma 2 druhy franchisingu - pri tom prvom, ked ti daju prevadzku do vlastnictva potrebujes zaplatit cca 15 milionov a ten druhy (udeluje sa vynimocnym a sikovnym podnikatelom), ked si ciastocne prenajimas stoji cca 4 miliony Skk.
Ide o to, ze ak sa ti pripalia hranolky, neposkodil si svoje meno, ale znacku McDonald, a za to sa plati!!!
1 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
A aké iné franchisy sú na Slovensku? Ako to napríklad funguje s benzínkami? Videl som sem tam inzerát na prevádzku benzínky od OMV a podobe.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

falap Pozri príspevok
A aké iné franchisy sú na Slovensku? Ako to napríklad funguje s benzínkami? Videl som sem tam inzerát na prevádzku benzínky od OMV a podobe.
Ine franchisy: od predajni oblecenia, cez restauracie s rychlym obcerstvenim az po benzinky ako si spominal..

Funguje to tak isto:
1. najprv ich musis kontaktovat a "predstavit" sa
2. mat dostatocne velke vstupne prostriedky
3. pockat na udelenie licencie / odkupenie

a velmi vela krokov medzi tym a po tom
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

To ci je to franchising alebo nie je ,,volnym okom" nevidis. Napr. v kazdom nakupnom centre je obuv znacky .... Nemusi ist o franchising, moze to kludne byt len prevadzka danej spolocnosti alebo inak zmluvne osetrena spolupraca.
Vo franchisingu ide o to, ze za poplatok dostavas vyskumy trhu, centrala robi vyskum a vyvoj, centrala sa usiluje zlepsit a vybudovat Corporate image, centrala robi rozhonutia o sortimente a cene (iste percento rozhodovania ma v rukach aj franchisee), centrala robi uctovnictvo a pod. Ty ako franchisee dostavas toto vsetko na taniery za poplatok. Ale napr. aj IKEA podnika na zaklade franchisingu. To ci nejake pumpy podnikaju podla tohto formatu, to neviem. Skus ich oslovit a spytaj sa, urcite to nikoho neurazi a ty mozes len ziskat
0 0
a2rhposit a2rhposit

a2rhposit je offline (nepripojený) a2rhposit

Prevádzkoval som čerpacie stanice. Dá sa to. Ak chceš vedieť, podrobnosti, bez všetkého Ti dám viac informácií. Potrebuješ cca 1,5 milión. Na záruku.
1 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

mziska Pozri príspevok
Prevádzkoval som čerpacie stanice. Dá sa to. Ak chceš vedieť, podrobnosti, bez všetkého Ti dám viac informácií. Potrebuješ cca 1,5 milión. Na záruku.
to by zaujimalo aj mna, ak mozes.. dik
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Franchising je super vec. Hned by som do toho isiel, ale iba ako franchisor, nie ako franchisant...
0 0
Ivi1974 Ivi1974

Ivi1974 je offline (nepripojený) Ivi1974

Neviem či na správnom mieste sa spýtam, ale mala by som jednu otázku.
Som v kontakte s jednou spoločnosťou zo Španielska. Chcela by som na SR predávať ich produkty, takže sa stať výhradným distribútorom ich produktov.
Musím na tie produkty vybaviť na SR nejaký certifikát? Kde by som mohla o tom dozvedieť viac? Vopred ďakujem
0 0
alesko alesko

alesko je offline (nepripojený) alesko

Vie mi niekto poradiť ako sa píše ponuka na frachsingovú spoluprácu? napr.pre firmu Orange?
Vďaka Alesko
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
http://podnikanie.etrend.sk/123913/r...ikanie-na-kluc
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
prevádzkovanie čerpacej stanice:
http://profit.etrend.sk/123133/ludia...ich-staniciach
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Skús si prezrieť túto stránku, možno nájdeš čo hľadáš: http://www.franchiseportal.sk/
0 0
Krupson2 Krupson2

Krupson2 je offline (nepripojený) Krupson2

CHcel by som to skusi .AK mozes zasli tel.cislo na konaktnu osobu
0 0
Krupson2 Krupson2

Krupson2 je offline (nepripojený) Krupson2

mziska Pozri príspevok
Prevádzkoval som čerpacie stanice. Dá sa to. Ak chceš vedieť, podrobnosti, bez všetkého Ti dám viac informácií. Potrebuješ cca 1,5 milión. Na záruku.

CHcel by som to skusit.AK mozes posli tel.na kontaktnu osobu
0 0
emilly1 emilly1

emilly1 je offline (nepripojený) emilly1

Práve som sa chcela spýtať na franchisanta. Takže ak tomu dobre rozumiem, tak franchisant potrebuje pre začiatok dosť veľký balík peňazí, aby začal podnikať. Čiže nie je to také jednoduché ako som si myslela, keď som čítala ponuku na živnostníka franchisanta. Tam je v podstate napísané, že hľadajú vedúceho predajne franchisanta a poskytnú know-how silného a skúseného patrnera na trhu, zabezpečia predajňu po technickej stránke, vzhľad interiéru, exteriéru, budú dodávať tovar podľa požiadaviek atď. Takže som spadla na nos, keď som si naivne myslela, že za určitý poplatok toto všetko môžem mať a stačílen keď si vybavím živnosť. Prosím Vás keď už má niekto skúsenosti
s takouto formou podnikania, budem veľmi rada keď ma poiformuje o svojich skúsenostiach, lebo teraz mám obavy z toho, či ísť alebo neísť do toho. V podstate je to malá prevádzka, ale predsa. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

emilly1 Pozri príspevok
Práve som sa chcela spýtať na franchisanta. Takže ak tomu dobre rozumiem, tak franchisant potrebuje pre začiatok dosť veľký balík peňazí, aby začal podnikať. Čiže nie je to také jednoduché ako som si myslela, keď som čítala ponuku na živnostníka franchisanta. Tam je v podstate napísané, že hľadajú vedúceho predajne franchisanta a poskytnú know-how silného a skúseného patrnera na trhu, zabezpečia predajňu po technickej stránke, vzhľad interiéru, exteriéru, budú dodávať tovar podľa požiadaviek atď. Takže som spadla na nos, keď som si naivne myslela, že za určitý poplatok toto všetko môžem mať a stačílen keď si vybavím živnosť. Prosím Vás keď už má niekto skúsenosti
s takouto formou podnikania, budem veľmi rada keď ma poiformuje o svojich skúsenostiach, lebo teraz mám obavy z toho, či ísť alebo neísť do toho. V podstate je to malá prevádzka, ale predsa. Ďakujem veľmi pekne.
Záleží od licencie, či ťa zoderú na začiatku alebo pravidelne každý rok .

Poďme pootvárať všetky 2 roky staré témy, bude sranda .
0 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

mziska Pozri príspevok
Prevádzkoval som čerpacie stanice. Dá sa to. Ak chceš vedieť, podrobnosti, bez všetkého Ti dám viac informácií. Potrebuješ cca 1,5 milión. Na záruku.
A čerpaciu stanicu Ti postavia poskytovatelia franchisingu? Ty si bol len prevádzkovateľ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať