Zavrieť

Porady

Program pre domace financie ?

ahojte,

mozno to sem nepatri, ale netusim kam s dotazom tak sa pytam tu.

Potreboval by som na domace financie nejaky program, ktory by dokazal prehladne a jednoducho viest:
- evidenciu prijmov a vydavkov
- vklady/investicie
- zvladal uzivatelsky definovane reporty a analyzy
- zaklady finacneho planovania vratane cashflow

Vubec nepozadujem skutocne uctovnictvo podla zakona, ale skor nastroj, ktory by mi pomohol urobit poriadok s domacimi finaciami. Normalne uctovnictva, co som zatial skusil boli vzdy prilis "uctovnicke".

Neviete niekto poradit ? Vopred vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterst je offline (nepripojený) peterst

    peterst
    Ahoj,

    tiež som niečo také hľadal a naďabil som na Money Manager ex.
    http://www.thezeal.com/software/inde...ney_Manager_Ex

    Je to nekomerčný free software a je naň urobená aj česká lokalizácia.

    Bol som príjemne prekvapený jednoduchosťou a myslím že to robilo všetky veci čo si popisoval.
    Má pekne spracované kategórie výdajov, prehľady za rôzne obdobia,umožňuje urobiť aj ročné plánovanie výdavkov, evidenciu domáceho majetku atď.

    Ja som v ňom skúšal nejaké veci ale nakoniec som nechal domáce účto tak, ale keby som sa do toho znovu pustil, tak asi v tomto.

    Vyskúšaj, uvidíš. Možno ti pomôže.

    Peter

    Chava je offline (nepripojený) Chava

    Chava
    Ahoj

    Skús sa pozriet na toto: http://www.stormware.sk/filip/
    Ked som si stiahla demoverziu, tak sa mi celkom pácila. Dúfam, že bude spĺňať tvoje požiadavky.

    jkarasek je offline (nepripojený) jkarasek

    jkarasek
    dik za link. Mrknem nan (uz taham). Len tak pre zaujimavost: Preco si ho nakoniec nekupila ? Co teraz pouzivas (ak pouzivas) ?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    jkarasek Pozri príspevok
    dik za link. Mrknem nan (uz taham). Len tak pre zaujimavost: Preco si ho nakoniec nekupila ? Co teraz pouzivas (ak pouzivas) ?
    Alfa Atart je gratis na www.kros.sk

    Chava je offline (nepripojený) Chava

    Chava
    to jkarasek
    Z jednoduchého dôvod, že som len študentkou a môj príjem nie je veľmi vysoký. Preto na tých pár údajov soft nepotrebujem. Ale v budúcnosti budem uvažovať. :-)

    to Manual
    nič také od nich som nenašla...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Chava Pozri príspevok
    to Manual
    nič také od nich som nenašla...
    snáď ti pomôže tento link:
    http://www.kros.sk/10918
    Samozrejme nečakaj že tam bude názov programu Domáce účtovníctvo alebo nejak podobne
    Ale myslím, že tam je možnosť výberu.

    Chava je offline (nepripojený) Chava

    Chava
    Manual Pozri príspevok
    snáď ti pomôže tento link:
    http://www.kros.sk/10918
    Samozrejme nečakaj že tam bude názov programu Domáce účtovníctvo alebo nejak podobne
    Ale myslím, že tam je možnosť výberu.
    Aha, ty myslíš obyčajnú alfu. No, tam by som ja osobne domáce účto asi neviedla... to už radšej toho filipa. Ale asi to je tiež dobré. :-)

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Chava Pozri príspevok
    Aha, ty myslíš obyčajnú alfu. No, tam by som ja osobne domáce účto asi neviedla... to už radšej toho filipa. Ale asi to je tiež dobré. :-)
    A prečo nie ??? Čo ti na nej vadí... Snáď to domáce účto nemáš také komplikované že by to Alfa nezvládla. A prečo obyčajná ?

    Chava je offline (nepripojený) Chava

    Chava
    Manual Pozri príspevok
    A prečo nie ??? Čo ti na nej vadí... Snáď to domáce účto nemáš také komplikované že by to Alfa nezvládla. A prečo obyčajná ?
    Pretože jkarasek mal takéto požiadavky (v prvom prispevku!!! ):
    - evidenciu prijmov a vydavkov
    - vklady/investicie
    - zvladal uzivatelsky definovane reporty a analyzy
    - zaklady finacneho planovania vratane cashflow

    Ja mám alfu rada, sama ju používam. Ale na toto je Alfa krátka, pretože je stavaná na niečo iné. Na moje osobné účto by bohate stačila, ale pre normálnu rodinu isto nie. Neviem si tiež predstaviť ako by si v nej viedol cenné papiere, dlhodobé vklady, dlhopisy...

    A pod tou obyčajnou som myslela Štart verziu, len si tam mal preklep - preto som to prehliadla

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ja som si skúsila stiahnuť toho filipa, ale je to nejaké zložité, nedajú sa mi tam zadať peniaze v hotovosti.

    martinhh je offline (nepripojený) martinhh

    martinhh
    mam nieco urobene v exceli.... axistuje aj velmi dobry program ak sa nemylim nazov je homefinaces ale je to vsetko v anglictine

    Arjen je offline (nepripojený) Arjen

    Arjen
    ja som hľadal tiež podobné domáce účtovníctvo

    skúšal som program Filip, ale jeho cena sa mi zdala privysoká a Alfa Start od Krosu mi nejako nesadla, nakoľko si chcem viesť predovšetkým svoje osobné a rodinné účtovníctvo a nie ďalších tisíc evidencií, šak nie som podnikateľ

    nedávno som ale objavil účtovníctvo na doma v názvom RUDo, neľutujem tých 8 eur, čo som dal na kúpu, evidujem si tam svoje príjmi, výdavky a takisto aj pohľadávky a záväzky, vďaka prehľadným sumárom a grafom mám väčší prehľad vo svojich financiách a vidím kde sa dá ušetriť
    aktualizácie sú zadarmo porád daké nové fukcie a je k tomu prehľadný videomanuál i príručka, dokonca pre tých, čo nie sú počítačovo zdatný ponúkajú dáky knižný manuál s tlačenými formulármi pre evidovanie príjmov a výdavkov

    ja som s tým veľmi spokojný, navyše je to všetko v slovenčine, licencia je na dva PC, takže už aj brat to používa

    ozaj a tu je odkaz:

    rudo-budget.com
    Dovoľte aby som tiež pridala svoj príspevok do diskusie.

    Ja svoje výdavky evidujem asi 2 mesiace v aplikácii na adrese www.nasevydavky.sk. Je to zadarmo, takže zatiaľ som spokojná. Dostala som pod dohľad ako tak naše rodinné financie.

    Evidujem si svoje prijmi, výdavky, a taktiež záruky na zakúpený tovar.

    Hlavne sa mi páči možnosť evidovať očakávané príjmy, výdavky, takže zhruba viem ako na tom budem na konci roka.

    Manžel má na stránke tiež svoje konto, a viem sním zdieľať jeden rodinný účet. A celkom dobre sa s tým pracuje aj na mobile.

    Tu je webová adresa:
    http://www.nasevydavky.sk

    jarka
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Jarka

    Dovoľ, aby som Ti pripomenul, že reklama sa tu nejak nenosí.
    Dovoľ, aby som Ti pripomenul, že na reklamu je príslušná rubrika po zaplatení
    Dovoľ, aby som Ti spomenul, že je toTvoj príspevok a hneď ide o reklamu.
    Dovoľ, aby som spomenul aj to, že po prezretí stránky som usúdil, že je o dvoch veciach....

    No dovoľ.....
    karakul ... okrem toho som zvedavý, ktorý odvážlivec si súkromné toky svojich peňazí uloží v cudzej aplikácii na cudzí server ... to radšej zostať pri ceruzke a zošite.
    marjankaj Nájdu sa ak takí...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.