Zavrieť

Porady

Slovak - prijmy len z CR, narok na daňový bonus

Velmi vas prosim o pomoc, vyplnujem DP typ B zamestnancovi, Slovakovi, ktory ma prijem len v CR, ktory chce ziskat bonus na deti...
Mam potvrdenie o zdanitelnych prijmoch z CR (prijem=160421,-Sk, poistne=20061,- SK, uhradena dan v CR 8837,-Sk )
- uvadzam ich (spolu s poistnym a zakladom dane) v oddieli V. alebo na r. 49 (zaklad dane)?
-vypocet dane je zapoctom, vypocet percenta mi vsak vychadza 100%, neviem, kde robim chybu?
Dakujem za rady!
Usporiadat
oronka oronka

oronka je offline (nepripojený) oronka

prosim, prosim o radu!
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

oronka Pozri príspevok
Velmi vas prosim o pomoc, vyplnujem DP typ B zamestnancovi, Slovakovi, ktory ma prijem len v CR, ktory chce ziskat bonus na deti...
Mam potvrdenie o zdanitelnych prijmoch z CR (prijem=160421,-Sk, poistne=20061,- SK, uhradena dan v CR 8837,-Sk )
- uvadzam ich (spolu s poistnym a zakladom dane) v oddieli V. alebo na r. 49 (zaklad dane)? ANO je to riadok 49
-vypocet dane je zapoctom, vypocet percenta mi vsak vychadza 100%, neviem, kde robim chybu? Máš to bobre, vychádza ti to správne.
Dakujem za rady!
Práve teraz som také DP urobila. Nesmieš zabudnúť prepočítať priemerným ročným kurzom, ktorý je pre rok 2006 1.314.
Naposledy upravil jamis : 28.02.07 at 16:37
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Čiže má nárok na daňový bonus? Ja mám takého čo má potvrdenie z talianska.
0 0
oronka oronka

oronka je offline (nepripojený) oronka

jamis, dakujem, to som urobila. vies mi prosim ta poradit aj ohladne spominanych riadkov? budem neskonale vdacna!!!
0 0
oronka oronka

oronka je offline (nepripojený) oronka

jamis, prepac, uz to vidim, cize prijem bude tabulke 3 a vydavky (poistne) tiez?
potom bude zaklad dane (z CR) na riadkoch 61,62,64,66,67,68,69
danovy povinnost mi vide 0 (odpocet na danovnika a na manzelku)
vypocet percenta 100% a co bude prosim v riadkoch 85 az 91?
do riadku 92 dam bonusy a danova povinnost 0 a hotovo? DAKUJEM a velmi!
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

oronka Pozri príspevok
jamis, prepac, uz to vidim, cize prijem bude tabulke 3 a vydavky (poistne) tiez?
potom bude zaklad dane (z CR) na riadkoch 61,62,64,66,67,68,69
danovy povinnost mi vide 0 (odpocet na danovnika a na manzelku)
vypocet percenta 100% a co bude prosim v riadkoch 85 az 91?
do riadku 92 dam bonusy a danova povinnost 0 a hotovo? DAKUJEM a velmi!
Prepáč, zabudla som ti povedať, že v tomto prípade sa robí DP typ "A".

riadok 32 - úhrn príjmov
r. 33 - zaplatené poistné
r. 34 základ dane
r. 36 = r. 34
r. 37 = 90.816,--
a potom už podľa pokynov v DP.

Ak si nebudeš vedieť ďalej rady, tak sa ozvy.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

virka Pozri príspevok
Čiže má nárok na daňový bonus? Ja mám takého čo má potvrdenie z talianska.
Na toto sa nedá odpovedať , neuvádzaš ani výšku príjmu ...
Ak sa však pýtaš na to, či má nárok na DB v prípade, že všetky jeho príjmy plynú zo zahraničia , tak pri splnení ostatných podmienok uvedených v § 33 ZoDP nárok na DB má.
0 0
Bodula Bodula

Bodula je offline (nepripojený) Bodula

Na daňový bonus má nárok len osoba, ktorá má nárok na slovensku na prídavky na deti, teda predpokladám, že ak pracoval v ČR - nárok na prídavky na deti v SR nemal - mala som taký prípad minulý rok a daňový bonus sa nedal uplatniť.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Tak ako uviedla Bodula, na splnenie nároku na daňový bonus sú tie isté podmienky (okrem iných - čo sa týka príjmu) ako na poberanie rodinných prídavkov. Takže sa ho skús opýtať či poberal rodinné prídavky, ak áno nech ti donesie potvrdenie o tom.
0 0
Bodula Bodula

Bodula je offline (nepripojený) Bodula

Citujem Hospodárske noviny - číslo neviem, ale sú zo 7.2.2005 -" Daňový bonus možno uplatniť len na dieťa, na ktoré je možné poberať prídavok podľa zákona o prídavku na dieťa". Treba overiť na DÚ či sa náhodou nezmenil odvtedy zákon, či táto infoška je stále aktuálna.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

oronka Pozri príspevok
Velmi vas prosim o pomoc, vyplnujem DP typ B zamestnancovi, Slovakovi, ktory ma prijem len v CR, ktory chce ziskat bonus na deti...
Mam potvrdenie o zdanitelnych prijmoch z CR (prijem=160421,-Sk, poistne=20061,- SK, uhradena dan v CR 8837,-Sk )
- uvadzam ich (spolu s poistnym a zakladom dane) v oddieli V. alebo na r. 49 (zaklad dane)?
-vypocet dane je zapoctom, vypocet percenta mi vsak vychadza 100%, neviem, kde robim chybu?
Dakujem za rady!
Není psáno jaký příjem v ČR, je ze závislé činnosti §5? Pokud ano, tak přece stačí DP typ A.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Bodula Pozri príspevok
Na daňový bonus má nárok len osoba, ktorá má nárok na slovensku na prídavky na deti, teda predpokladám, že ak pracoval v ČR - nárok na prídavky na deti v SR nemal - mala som taký prípad minulý rok a daňový bonus sa nedal uplatniť.
Rodinné prídavky sa neposkytujú v závislosti od toho, v ktorej krajine má rodič dieťaťa zdroj príjmov ...
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

pavels Pozri príspevok
Není psáno jaký příjem v ČR, je ze závislé činnosti §5? Pokud ano, tak přece stačí DP typ A.
Prečítaj si príspevok č. 7
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Bodula Pozri príspevok
Citujem Hospodárske noviny - číslo neviem, ale sú zo 7.2.2005 -" Daňový bonus možno uplatniť len na dieťa, na ktoré je možné poberať prídavok podľa zákona o prídavku na dieťa". Treba overiť na DÚ či sa náhodou nezmenil odvtedy zákon, či táto infoška je stále aktuálna.
Hospodárske noviny vychádzajú zo zákona o dani z príjmov, kde sa v § 33 uvádza:
§ 33
Daňový bonus

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)



Odkaz číslo 125 je na zákon č. 600/2003 Z.z. o prídavkoch na dieťa a o zmene a doplnení zákona číslo 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

jamis Pozri príspevok
Prečítaj si príspevok č. 7

Tak pardon, téma jsem jen "přelítl", ano už to tu zaznělo DP typ A. Příště budu číst lépe.
0 0
majo405 majo405

majo405 je offline (nepripojený) majo405

oronka Pozri príspevok
prosim, prosim o radu!
Zdravím.Potrbujem poradiť ohladom DP zo závislej činnosti.6 mesiacov som pracoval v zahraničí.čo všetko mám doložiť zo zahraničia.Viem že celkový príjem, a dalej?Všetky sumy bude treba určite prepočítať na slovenské koruny,ale s kurzom k akému dátumu?Vopred ďakujem za radu.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

majo405 Pozri príspevok
Zdravím.Potrbujem poradiť ohladom DP zo závislej činnosti.6 mesiacov som pracoval v zahraničí.čo všetko mám doložiť zo zahraničia.Viem že celkový príjem, a dalej?Všetky sumy bude treba určite prepočítať na slovenské koruny,ale s kurzom k akému dátumu?Vopred ďakujem za radu.

1. Doloží se hrubé příjmy
2. Doloží se odvody do sociální a zdravotní pojišťovny
3. Doloží se daň zaplacená z těchto příjmů
4. Když šlo o období 6 měsíců, průměrný kurz z tohoto období vyhlášený NBS (NBS uvádí průměrné měsíční kurzy, průměrné čtvrtletní kursy, průměrný roční kurz, dá se i provést průměr měsíčních průměrů, ale ne střeďovat průměr měsíční s průměrem čtvrtletním)
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

majo405 Pozri príspevok
Zdravím.Potrbujem poradiť ohladom DP zo závislej činnosti.6 mesiacov som pracoval v zahraničí.čo všetko mám doložiť zo zahraničia.Viem že celkový príjem, a dalej?Všetky sumy bude treba určite prepočítať na slovenské koruny,ale s kurzom k akému dátumu?Vopred ďakujem za radu.
Pri prepočte na slovenskú postupuješ podľa § 31 Zákona o dani z príjmov, pričom si vyberieš s ponúkaných možností ten kurz, ktorý je pre Teba najvýhodnejší.
§ 31
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.
(4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.

Ods.4 som pripojila pre prípad, že si mal zdroj príjmov v krajine, s ktorou máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia na elimináciu príjmov zo závislej činnosti metódu zápočtu dane.
Sme v téme "príjmy z ČR", takže ak si mal príjem z ČR, toto ustanovenie využiješ .
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Johanka Pozri príspevok
Pri prepočte na slovenskú postupuješ podľa § 31 Zákona o dani z príjmov, pričom si vyberieš s ponúkaných možností ten kurz, ktorý je pre Teba najvýhodnejší.
§ 31
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.
(4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.

Ods.4 som pripojila pre prípad, že si mal zdroj príjmov v krajine, s ktorou máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia na elimináciu príjmov zo závislej činnosti metódu zápočtu dane.
Sme v téme "príjmy z ČR", takže ak si mal príjem z ČR, toto ustanovenie využiješ .
Předpokládám, že se nepoužije jiný kurz pro uvedení příjmů v Úhrnu od všech zaměstnavatelů a jiný pro zápočet daně. Co když příjem dostane v jediném měsíci, kde je třeba silná CZK a pak daň odečte celoročním, kdy je CZK slabá? Zde tedy může dodanit v důsledku kurzového rozdílu? I když je to jediný příjem zdaněný už v zahraničí?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

pavels Pozri príspevok
Předpokládám, že se nepoužije jiný kurz pro uvedení příjmů v Úhrnu od všech zaměstnavatelů a jiný pro zápočet daně.
V zmysle citovaných ustanovení je prípustné, že pre úhrn príjmov a pre daň na zápočet bude použitý iný kurz.

pavels Pozri príspevok
. Co když příjem dostane v jediném měsíci, kde je třeba silná CZK a pak daň odečte celoročním, kdy je CZK slabá? Zde tedy může dodanit v důsledku kurzového rozdílu? I když je to jediný příjem zdaněný už v zahraničí?
Z možností na prepočet podľa § 31 ods.2 si daňovník vyberie pre neho najvýhodnejší kurz. Kľudne môže príjem, ktorý mal iba v jedinom mesiaci prepočítať priemerným ročným kurzom ...

Všimni si v citovanom ustanovení slovíčko ALEBO - to zakladá možnosť výberu .
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

V ods. 4 výber nie je ( iba v prípade iného zdaňovacieho obdobia je iný postup)
(4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.


0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať