Zavrieť

Porady

Uplatnenie zľavy na dani v ČR

Prosím o radu na následovnú otázku:
Slovenský občan /daňový rezident SR/ pracoval 3
mesiace v ČR ako zamestnanec. Môže si podať daňové priznanie v ČR a uplatniť si zníženie dane podľa paragrafu 35ba ods. 1a/ t.j. vo
výške 7 200 Kč? Môj osobný názor je, že si môže podať daňové priznanie v ČR, a nakoľko tu pracoval ako zamestnanec iba 3 mesiace a keby si mohol uplatniť zľavu na dani podľa uvedeného paragrafu /nikde som nenašla obmedzenie iba v prípade, že daňovník je poberateľom starobného dôchodku u ostatných písmen uvedeného paragrafu je obmedzenie pre daňových nerezidentov výškou príjmu t.j. 90 % celosvetových príjmov musí byť z ČR, ale pri písmene a to tak nie je/, vychádza mi, že daň zaplatenú v ČR by mu vrátili a na Slovensku podá daňové priznanie z celosvetových príjmov, t.j. i z ČR. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    ano, v ČR si može uplatniť úlavu 7200,-Kč
    a na Slovensku tiež, lebo tu je rezident a keď si odpočíta nezd.časť 90816, tiež mu asi vrátia odvedené preplatky (ktoré mu odviedli, lebo píšeš, že bol zamestnanec aj v SR)

    marek32 je offline (nepripojený) marek32

    marek32
    Viete mi poradit, kde najdem vzor vyplneneho danoveho priznania za rok 2006 - CR ?Slovensky občan s trvalym pobytom na Slovensku, nepoberal dochodok, nema deti ani manzelku ani nie je invalidny. V CR pracoval od 03/2006 do 08/2006. Od zamestnavatela ma "Potrvzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti....". Na ktory financny urad treba podat danove priznanie, ak firma pre ktoru pracuje, ma sidlo Praha 1, ale miesto vykonu prace je Brno ?

    Dakujem

    Uplatnenie zľavy na dani v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.