Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme z Anglicka

Prosím Vás o radu. SZČO ukončila živnosť v júli 2006. Potom pracoval
ako zamestnanec v CR. Posledné dva mesiace pracoval v Anglicku.
Na potvrdení z Anglicka má uvedenú iba priemernú mzdu a uvedené
obdobie. Nedá príjem podľa tohto potvrdenia zahrnuť do DP.
Aké potvrdenie by mal mať z Anglicka? Kedy ho v Anglicku vystavujú?
Usporiadat
Chava Chava

Chava je offline (nepripojený) Chava

Ja som v UK pracovala dva mesiace a po skoncení práce mi poslali doklad o mzde, počte hodín a o vyplatenej dani. Je to formulár aj pre ich daňové úrady. Ak ti ho nedali, tak si to vypýtaj, že to potrebuješ na daňové účely.
A určite tento príjem je potrebné zahrnúť do daňového priznania.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V Anglicku je iné zdáňovacie obdobie ako u nás ( od 6.4 do 5.4.).
Nakoľko príjmy zo zdrojov v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska sú zo zdanenia vyňaté, využila by som nasledovné ustanovenie Zákona o dani z príjmov:

§45
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.

0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Môjmu synovi nič nedali , priniesol výplatné pásky za každý týždeň - ešte že si ich odkladal. Tak som si to narátala z nich. Jeho DP má tým pádom 18 príloh, zajtra ho odnesiem na DÚ. Dúfam, že to budú akceptovať.
0 0
Ella Ella

Ella je offline (nepripojený) Ella

Má niekto skúsenosti s tým, ako vyšlo DP pre občana celoročne pracujúceho v Anglicku?
0 0
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
oprava.......
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

budú to akceptovat, ja som tak davala kazdemu aj minuly rok a vsetko bolo v poriadku, len som okopirovala vyplatne pasky :-))

DanielaSĽ Pozri príspevok
Môjmu synovi nič nedali , priniesol výplatné pásky za každý týždeň - ešte že si ich odkladal. Tak som si to narátala z nich. Jeho DP má tým pádom 18 príloh, zajtra ho odnesiem na DÚ. Dúfam, že to budú akceptovať.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Ako to myslíš?

Ella Pozri príspevok
Má niekto skúsenosti s tým, ako vyšlo DP pre občana celoročne pracujúceho v Anglicku?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ella Pozri príspevok
Má niekto skúsenosti s tým, ako vyšlo DP pre občana celoročne pracujúceho v Anglicku?
Keď mal príjmy len v Anglicku, a keďže ide o vyňaté príjmy, tak daň by mala byť 0,-
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

V DP B pretože predtým bol SZCo uvediem na r. 79 príjmy z Anglicka naratané
z výplatných pások v hrubom alebo v čistom /vyplatene/? Keďže r. 77 je 0
tak potom r. 80 a 81 budú tiež 0? Daň zaplatenú v Anglicku nebudem uvádzať nikde? Takéto Dp robím prvykrát. Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
martina2006 Pozri príspevok
V DP B pretože predtým bol SZCo uvediem na r. 79 príjmy z Anglicka naratané
z výplatných pások v hrubom alebo v čistom /vyplatene/? Keďže r. 77 je 0
tak potom r. 80 a 81 budú tiež 0? Daň zaplatenú v Anglicku nebudem uvádzať nikde? Takéto Dp robím prvykrát. Ďakujem
Príjmy z výplatných pások z Anglicka si prerátaš kurzom a najprv ich uvedieš do r. 33 v hrubom. Tak isto prerátaš kurzom poistné. Skús si tu na porade zadať v okienku Hľadaj príjem z Anglicka a nájdeš aj príklady.
0 0
matokubo matokubo

matokubo je offline (nepripojený) matokubo

Prijmy z Anglicka v DP B uvedieš aj na riadku 33 Dp zo závislej činnosti a rátaš klasicky danove priznanie. Ked prideš na r. 80 vyjde ti 0. Anglickú dan nebudes nikde uvadzať. Danova povinnost v SR bude nulová.
0 0
Chava Chava

Chava je offline (nepripojený) Chava

Čo napisať v tom prípade, keď viem, že poistenie som v anglicku platila, ale neviem jeho výšku. Na doklade pre daňový úrad (tlačivo, ktoré som dostala na konci práce) nie je a mám len poslednú výplatnú pásku. Môžem toto poistenie percentuálne podľa poslednej pásky rozrátať aj na ostatné obdobia?

Stačí pre daňový úrad v SR aj fotokópia (originálom si chcem dane z UK pýtať v UK)?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Prosím Vás dnes mi prišlo potvrdenie z Anglicka kde je uvedený len príjem,žiadne poistné ani nič iné.( He has earned approximately 9000 last yers), toto je znenie a keďže anglicky neviem, predpokladám, že je to ročný zárobok. Ako mám v tomto prípade vyplaniť DP-A? Prosím poradíte mi?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Je vôbec povinný podať DP v SR?
" Last year" je kalendárny alebo anglické zdaňovacie obdobie od 6.4. do 5.4. nasl.roka?
Mal daňovník príjmy len z Anglicka?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Johanka Pozri príspevok
Je vôbec povinný podať DP v SR?
" Last year" je kalendárny alebo anglické zdaňovacie obdobie od 6.4. do 5.4. nasl.roka?
Mal daňovník príjmy len z Anglicka?
Áno.Príjmy len v Anglicku.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A to zdaňovacie obdobie? Pýtam sa preto, lebo anglické nie je totožné zo slovenským ...
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Posielam celé znenie potvrdenia. Budem rada ak sa mi nato pozriete.
I am writing to confirm that.......meno..... is in full-time employment for the ....firma..... as a Deli Counter Assistant. He has earned approximately 90000 last years.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Johanka Pozri príspevok
A to zdaňovacie obdobie? Pýtam sa preto, lebo anglické nie je totožné zo slovenským ...
Tak ako som citovala list, lebo si myslím že to nieje riadne potvrdenie- čítala som snáď všetky príspevky týkajúce sa DP z Anglicka- no môj prípad tam veru nieje. Preto sa na vás obraciam s prosbou, lebo idem to robiť 1x a hneď toto. Na nové potvrdenie nieje čas.Čo robiť?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

No , to si mi pomohla ....
Rada do života - ak Ti klient nevie preložiť potvrdenie, nech si ho dá preložiť ... najmä pri príjmoch z krajín, s ktorými máme v z mluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu zápočtu dane.
Aby sme to skrátili - s Anglickom máme v zmluve vyňatie príjmov. Keď to zoberieme s marcovým "nadhľadom" - ak má daňovník príjmy iba z Anglicka, nech napíšeš do DP akýkoľvek príjem , aj tak bude na konci nula.
Zober si tlačivo a vypĺňaj podľa pretlače a nezabudni čítať odkazy k jednotlivým riadkom. Na prepočet cudzej meny použi priemerný kurz NBS za rok 2006.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Johanka Pozri príspevok
No , to si mi pomohla ....
Rada do života - ak Ti klient nevie preložiť potvrdenie, nech si ho dá preložiť ... najmä pri príjmoch z krajín, s ktorými máme v z mluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu zápočtu dane.
Aby sme to skrátili - s Anglickom máme v zmluve vyňatie príjmov. Keď to zoberieme s marcovým "nadhľadom" - ak má daňovník príjmy iba z Anglicka, nech napíšeš do DP akýkoľvek príjem , aj tak bude na konci nula.
Zober si tlačivo a vypĺňaj podľa pretlače a nezabudni čítať odkazy k jednotlivým riadkom. Na prepočet cudzej meny použi priemerný kurz NBS za rok 2006.
Nič to - je to švagor. Hurá do roboty, keď príde, ja mu to zrátam. Ale si zlatá, že si sa mi venovala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať