Zavrieť

Porady

invalidný dôchodca SZČO a daň z príjmu

SZČO je od1.1.2006 invalid.dôchodcom .Jeho zdaniteľný príjem bol 31880,-Musí podať daňové priznanie,ak jeho zd.prijem nedosiahol 50% z 90816?
Má invalidný dôchodca SZČO nárok na nezdaniteľnú čiastku 90816?
Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    drekos Pozri príspevok
    SZČO je od1.1.2006 invalid.dôchodcom .Jeho zdaniteľný príjem bol 31880,-Musí podať daňové priznanie,ak jeho zd.prijem nedosiahol 50% z 90816?
    Má invalidný dôchodca SZČO nárok na nezdaniteľnú čiastku 90816?
    Prosím poraďte.
    Daňové priznanie ako SZČO má povinnosť podať ak dosahoval príjem a môže si uplatniť NČ vo výške 90.816,-- SK

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Andyke Pozri príspevok
    Nemusí podať DP, lebo jeho zdanitelný príjem nedosiahol 45.408 Sk
    Ale mohol vykazovať stratu.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Chava Pozri príspevok
    Teda ak vykazoval stratu, podať DP musí.
    Ak SZČO vykáže stratu, je povinná podať DP.

    katuss je offline (nepripojený) katuss

    katuss
    Dobrý deň, rada by som sa na Vás obrátila s pomocou pri vyplnení daňového priznania k dani z príjmu FO typ A....ďakujem

    katuss je offline (nepripojený) katuss

    katuss
    jamis....dobrý deň, rada by som sa na Vás obrátila s pomocou pri vyplnení daňového priznania k dani z príjmu FO typ A....ďakujem

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    katuss Pozri príspevok
    jamis....dobrý deň, rada by som sa na Vás obrátila s pomocou pri vyplnení daňového priznania k dani z príjmu FO typ A....ďakujem
    Prečítaj si ETIKETU PORADY, bod č.7

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    katuss Pozri príspevok
    a aj posledný...ďakujem
    nemusíš sa hneď urážať. V prvom rade je potrebné zadať otázku. Takto nikto nevie v čom treba poradiť.

    katuss je offline (nepripojený) katuss

    katuss
    nie neurážam sa, len som dosť vytočená najprv mi zamestnávateľ oznámil že mi nebude robiť ročné zúčtovanie pretože som na invalidke a on to nevie a poďalšie nemám nikoho kto by mi to pomohol spraviť a po tretie nemám príjem na to aby som si mohla dovoliť to dať spraviť nejakej firme alebo živnostníčke...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    katuss, tak si opravte profil člena, lebo tam máte uvedené, že ste "účtovníčka". Nečudujte sa iným členom - účtovníkom bez úvodzoviek, ktorí majú v tomto čase kopu roboty s daňovými priznaniami, za reakcie na "účtovníčku" ktorá žiada o pomoc pri vyplnení DP typ A. Takéto triviality by mala účtovníčka zvládnuť bez pomoci - snáď s výnimkou príjmov zo zahraničia, či špecifických problémov s bonusom.

    katuss je offline (nepripojený) katuss

    katuss
    Ospravedlňujem sa ale som naozaj zúfala a toto je profil známej ktorá už momentálne žije v Amerika a poradila mi formou sms nech sa sem prihlásim cez jej profil...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    katuss, je problém osobne sa zaregistrovať na porada.sk vlastným nickom?

    Nečudujte sa reakciám na Vaše konanie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A kde je tá otázka? Poradiť vieme vo všeobecnej rovine, bez konkrétnych výpočtov a čísiel.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    katuss Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa ale som naozaj zúfala a toto je profil známej ktorá už momentálne žije v Amerika a poradila mi formou sms nech sa sem prihlásim cez jej profil...
    No tak šup sem s konkrétnym problémom. Nezabudni napísať aký druh príjmu si mala a za aké obdobie. Nejako to dáme dokopy. Ak si sa už neurazila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.