Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a príkazná zmluva

Zamestnanci pracovali v rámci projektu ESF na príkaznú zmluvu, z ktorej nebola zrazená daň. Nie sú živnostníci. Registrovali sa na DÚ. Aký typ daňového priznania podávajú, A alebo B? ( podľa mňa B) Kde v daňovom priznaní je potrebné uvedené príjmy uviesť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jhalkova Pozri príspevok
    Zamestnanci pracovali v rámci projektu ESF na príkaznú zmluvu, z ktorej nebola zrazená daň. Nie sú živnostníci. Registrovali sa na DÚ. Aký typ daňového priznania podávajú, A alebo B? ( podľa mňa B) Kde v daňovom priznaní je potrebné uvedené príjmy uviesť.
    Typ B, majú aj iné príjmy ako zo závislej činnosti.

    jhalkova je offline (nepripojený) jhalkova

    jhalkova
    A patrí to pod §6 ods.2 písm. b .. z činností ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním? alebo do tabuľky 3 v daňovom priznaní §8 - ostatné príjmy .. R.12 iné? ( do r.1 asi nie lebo neviem či sa to posúdi ako príležitostná činnosť). Budem vďačná za každú radu .... dík

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak sú registrovaní na DÚ - znamená to, že nedosiahli príležitostný (opakovaný) príjem. Takže § 8.

    tozuma je offline (nepripojený) tozuma

    tozuma
    Ja tiež mám problém. Doniesli mi doklady na spracovanie účtovníctva. Je to hudobná skupina, v ktorej má živnosť iba jeden - ako sprostredkovateľ kuktúrnych vystúpení, všetci sú zamestnaní. Ten, ktorý je aj SZČO na toho idú všetky príjmy. Chce si znížiť príjem a to tak, že s tými ďalšími uzatvorí príkazné zmluvy a vyplatí im v priebehu roka odmenu do sumy 23 650,-. Nemusia tieto príjmy zdaňovať ? Môže sa to považovať za náhodný príjem ?

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    tozuma Pozri príspevok
    Ja tiež mám problém. Doniesli mi doklady na spracovanie účtovníctva. Je to hudobná skupina, v ktorej má živnosť iba jeden - ako sprostredkovateľ kuktúrnych vystúpení, všetci sú zamestnaní. Ten, ktorý je aj SZČO na toho idú všetky príjmy. Chce si znížiť príjem a to tak, že s tými ďalšími uzatvorí príkazné zmluvy a vyplatí im v priebehu roka odmenu do sumy 23 650,-. Nemusia tieto príjmy zdaňovať ? Môže sa to považovať za náhodný príjem ?
    Čítaj tu aj prílohy.
    http://www.porada.sk/t40893-prikazna...tml#post389105
    http://www.porada.sk/t40893-prikazna...tml#post389123

    Daňové priznanie a príkazná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.