Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme v nemcine.

Prosim Vas neviete mi niekto prelozit potvrdenie o prijme z nemciny.


Bruttoarbeitslohn einschl. Sachbezuge ohne 9. und 10
toto by mal byt hruby prijem

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
Toto asi dan

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
a toto asi poistne

Nie som si ista tak si to chcem radsej prekontrolovat.Nemam doma ani slovnik. Dik
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

gutan52 Pozri príspevok
Ak pracujem 7 mesiacov v Nemecku, potom si myslím, že to ich potvrdenie "Lohnsteuerbescheinigung fúr 2012 " je postačujúce do slovenského Dp typ A zadať do prílohy. Za 5 mesiacov odpracovaných na Slovensku zapíšem údaje do DP typ A, kde ale vyznačím môj odpracovaný celý ROK. Takto je to správne? Čakám odpoveď a vopred ďakujem ... jg
V DP uvádzaš koľko zarobíš (zdaniteľné celosvetové príjmy) - a nie kde si a čo robíš
čo ak celý rok ležím na páži - a poberám tantiémy (môj sen)
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

veronikasad Pozri príspevok
V DP typu A uvádzaš príjem z Nemecka aj zo Slovenska. Následne uplatníš metodu vyňatia príjmu z Nemecka. Zdaňuješ len príjem zo Slovenska, ale pri vysokom príjme môže príjem z DE ovplyvniť výšku ročnej NČZD.
takže : čo je už vysoký príjem? Na Slovensku bol v hrubom 2906,64 eura za 5 mesiacov a v Nemecku 8727,85 eur za 7 mesiacov. Zrazená daň na Slov. bola 247,43 eura a v Nemecku 364,84 eur.
Prosím o výpočet pre Dp typ A ; ak bolo aj Poistné na Slovensku zaplatené : 391,88 E. Ďakujem
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Ak podám DP aj v Nemecku, tak tam čo uvádzam? Možno mi vrátia i tam daň, lebo nemecké zákony sú odlišné. Vymeriavací základ je iný... Alebo sa mýlim? Opravte ma. Pakujem
Katy a R Pozri príspevok
V DP uvádzaš koľko zarobíš (zdaniteľné celosvetové príjmy) - a nie kde si a čo robíš
čo ak celý rok ležím na páži - a poberám tantiémy (môj sen)
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Posúvam , prosím, prosím...

gutan52 Pozri príspevok
takže : čo je už vysoký príjem? Na Slovensku bol v hrubom 2906,64 eura za 5 mesiacov a v Nemecku 8727,85 eur za 7 mesiacov. Zrazená daň na Slov. bola 247,43 eura a v Nemecku 364,84 eur.
Prosím o výpočet pre Dp typ A ; ak bolo aj Poistné na Slovensku zaplatené : 391,88 E. Ďakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
gutan52 Pozri príspevok
takže : čo je už vysoký príjem? Na Slovensku bol v hrubom 2906,64 eura za 5 mesiacov a v Nemecku 8727,85 eur za 7 mesiacov. Zrazená daň na Slov. bola 247,43 eura a v Nemecku 364,84 eur.
Prosím o výpočet pre Dp typ A ; ak bolo aj Poistné na Slovensku zaplatené : 391,88 E. Ďakujem
Stiahni si e-dane a s pomocou poučenia sa pokús vyplniť DP. Potom ti to tu skontrolujeme.
Za vyplnenie DP typu A si účtovníčka účtuje minimálne 20€
1 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

gutan52 Pozri príspevok
Posúvam , prosím, prosím...

******************

pripínam tabuľku. Prosím skontrolovať a vyjadriť záver... Ďakujem Vám . jg

Riadok Hodnota v Eur FO
typ: A
32 11634,49 Úhrn prijmov
33 391,88
33a 273,15
34 118,73
36 11242,61
37 1518,60
39 1518,60
40 9724,01
46 8727,85 V Nemecku
47 996,16
48 189,27
54 189,27
62 247,43
64 -58,15 Daň. Preplatok
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Pôvodca textu príspevku: gutan52
takže : čo je už vysoký príjem? Na Slovensku bol v hrubom 2906,64 eura za 5 mesiacov a v Nemecku 8727,85 eur za 7 mesiacov. Zrazená daň na Slov. bola 247,43 eura a v Nemecku 364,84 eur.
Prosím o výpočet pre Dp typ A ; ak bolo aj Poistné na Slovensku zaplatené : 391,88 E. ;;;;; myslím si , že je tam dosť údajov zadaných. Ak by my predsa len niečo chýbalo, upozornite ma. Ďakujem Vám
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

gutan52 Pozri príspevok
******************

pripínam tabuľku. Prosím skontrolovať a vyjadriť záver... Ďakujem Vám . jg

Riadok Hodnota v Eur FO
typ: A
32 11634,49 Úhrn prijmov
33 391,88
33a 273,15
33b 118,73
36 11242,61
37 3644,74
39 3644,74
40 7597,87
46 8727,85 V Nemecku
47 0
48 0
54 0
62 247,43
64 -247,43 Daň. Preplatok
riadok 41 1443,59
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

zaneth - ďakujem krásne. Ušetrila si nám.

v Nemecku je daneprosté minimum okolo 8000 eur za rok . Aj to by sme dokázali vypočítať? Brutto zárobok bol za 7 mesiacov 8727,85 eur a daň bola 364,84. PíSAL SOM O TOM DOSť. Ich tlačivo k daňovému priznaniu nemám. Ako by som tu mohol postupovať?
zanetth Pozri príspevok
riadok 41 1443,59
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

gutan52 Pozri príspevok
zaneth - ďakujem krásne. Ušetrila si nám.

v Nemecku je daneprosté minimum okolo 8000 eur za rok . Aj to by sme dokázali vypočítať? Brutto zárobok bol za 7 mesiacov 8727,85 eur a daň bola 364,84. PíSAL SOM O TOM DOSť. Ich tlačivo k daňovému priznaniu nemám. Ako by som tu mohol postupovať?
Musíš požiadať o vrátenie dane z Nemecka napr. prostredníctvom nejakej spoločnosti, ktorá sa tým zaoberá. Bližšie info nájdeš na internete, stačí dať do vyhľadávača "vrátenie daní z Nemecka" pozri napr. tu http://www.tj-legal.com/index.php/sk...z-nemecka.html, nebude to však zadarmo. Ak stále pracuješ v Nemecku a vieš po nemecky, stačí zájsť na príslušný finančný úrad v Nemecku a informovať sa o vrátení dane, určite ti tam dajú aj potrebné tlačivo.
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás,ak SZČO pracoval ako zamestnanec v Rakúsku cca 2 mesiace, ale nemá potvrdenie o príjme, iba výplatnú pásku, prikladá sa táto páska k DP? Vďaka.
0 0
Hakika Hakika

Hakika je offline (nepripojený) Hakika

ano, ja som tak robila vlani pri jednej FO, ktora pracovala aj v Anglicku a nebol problem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

prosim vás, ak si FO doplatila ako samoplatiteľ ZP za obdobie kedy bola brigádnikom, kam v DP typ A to uvediem ? Vraj jej tú sumu ale ZP koncom roka vrátila, tak neviem čo teraz s tým. A príjmy zo záv. činnosti mala u zamestnávateľov v SR aj v Rakúsku. Spravila som to takto: do r. 32 som spočítala celkový hrubý príjme zo SR plus z Rakúska, pričom do r.32 som uviedla hrubý príjem z dohody. Do r. 33 som spočítala zaplatené poistne z potvrdení od Slovenských a Rakúskych zamestnávateľov plus zaplatené ZP ako samoplatca (??? no neviem či toto tam uvádzať, vraj zamestnávateľ ju prihlasil spätne a doplatil, preto ten preplatok ako samoplatca dostala späť, v potvrdení od zamestnávateľa na dohodu má strhnuté poistné na ZP, ale v nižšej čiastke ako zaplatila ako samoplatca ). No fakt teraz neviem kam s tým samoplatcom ZP , kde to treba uviesť, či neuviesť, evidentne platila aj za obdobie kedy nebola zamestnancom ... pokračujem ďalej, odpočítateľná položka na daňovníka v plnej výške, ZD vyjde nižší ako odp.položka, zamestnanecká prémia 0, na.r. 47 súčet vyňatých príjmov v Rakúsku (Hrubá mzda mínus sociálne poistenie v Rakúsku z potvrdení, daň nemala zrazenú v Rakúsku podľa potvrdení). Riadky 48 a 49 sú 0,00. R. 63 zrazená daň u SR zamestnávateľov . R. 65 daňový preplatok vo výške celej zrazenej dane u SR zamestnávateľov. v Oddieli IX som rozpísala príjem z rakúska - hrubá mzda, v kolonke výdavky zrazene poistne na SP v Rakusku. Môže byť ?
0 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Dakujem vsetkym za tuto debatu. Fakt mi veeeelmi pomohla
Mam kombinovany pripad. Pracoval vacsiu cast min. roka v Nemecku a par poslednych dni v Rakusku (obidve prijem zo zavislej cinnosti). Z nemeckeho potvrdenia o prijme viem rozdelit odvody na zdravotne (t.j. riadok 25) a socialne poistenie (riadky 23+26+27). Ale z rakuskeho nie (uvedena polozka SV Dienstnehmer). Tak ako vlastne aj vsetci pisete. Prosim poradte mi,ako by ste to vyplnili do DP FO A. Mam vyplnit iba riadok 33, kde vsetko scitam a r.33a a 33b necham prazdne?? Uviedli by ste potom niekde do poznamky aspon to nemecke rozdelenie na zdravotne a socialne (napr.v XII.oddiely Pomocne vypocty)??
Diky moc !!
0 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Posuvam, posuvam... Da niekto svoj nazor prosim ??
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Kajah, v DPA vyplň riadok 33 - celková suma odvodov a 33a a 33b nechaj prázdne, podrobnejšie to rozpíš v IX. oddiely, ktorý je na to určený, pričom v stĺpci výdavky uvedieš odvody podľa príslušnosti k príjmom z jednotlivých štátov a pod tou tabuľkou je prázdne miesto, tak tam môžeš uviesť ešte výšku odvodov platených v Nemecku rozdelených podľa druhu - sociálne a zdravotné, a môžeš tam uviesť poznámku, že z potvrdenia od rakúskeho zamestnávateľa nie je možné určiť jednotlivo výšku príspevkov na sociálne a zdravotné odvody.
1 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Zanetth, dakujem velmi pekne !!
Nevedela by si mi prosim poradit este s tymto?
Medzi tymito dvomi zamestnaniami (Nemecko a Rakusko) si jeden den zaplatil ako samoplatca zdravotne poistenie do Vseob.zdrav.postovni (ako dobrovolne nezamestnany). Je to sice len 1,77€ ale co s touto sumou? Zahrnut do r 33 v DPA?
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Nie, v súlade s §5 ods. 8 Zákona o dani z príjmov (ďalej len "ZDP") sú základom dane (čiastkovým základom dane) príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinné platiť zamestnanec, a podľa toho odvody do zdravotnej poisťovne FO, ktoré platila ako "samoplatca" nie je možné považovať za sumu, ktorá by znižovala príjem zo závislej činnosti, takže do r. 33 by som to nezahŕňala.
0 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Dakujem !!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať