Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme v nemcine.

Prosim Vas neviete mi niekto prelozit potvrdenie o prijme z nemciny.


Bruttoarbeitslohn einschl. Sachbezuge ohne 9. und 10
toto by mal byt hruby prijem

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
Toto asi dan

Einbehaltene Lohnsteuer von 3
a toto asi poistne

Nie som si ista tak si to chcem radsej prekontrolovat.Nemam doma ani slovnik. Dik
Usporiadat
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

ĎAKUJEM!
0 0
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

Takže dnes sa vrátil sused z DÚ, že DP nie je správne vyplnené a treba to prerobiť. Tak neviem, či som ja zle pochopila, alebo ...
Vyplnila som to takto:
r.32 - 5163,90 - hrubý príjem z potvrdenia DE,
r.33 - 159,31 - úhrn poistného z potvrdenia SK
r.33a a 33b - poistné do SP a ZP z potvrdenia SK
r.34 - 5004,59
r.36 = r.34
r.37 - 3803,33
r.42 - 1201,26
r.43 - 228,23
r.48 - 5004,59
r.49 - 0,00
Daň.poivinnosť v ost.r. - 0,00
r.64 - 1,03 (zrazená daň na potvrdení SK)
r.66 - 1,03 - keďže je to veľmi nízka suma, tak som tam dala 0,00 ?
Do os.záznamov som vpísala kód štátu, príjmy 5163,90 a výdavky 159,31.
Text:
Príjmy dosiahnuté v Nemecku podľa § 5. V Potvrdení z Nemecka sú zahrnuté všetky príjmy, vrátane tých, ktoré sú na Potvrdení z SK, z ktorých bolo zrazené poistné na Slovensku. Daň bola zrazená a odvedená v Nemecku.
Na Potvrdení o podaní DP som dala do 1.r - 1201,26 a ostatné 0,00.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Ak to bol tiež prípad so stálou prevádzkou v zahraničí, tak na r. 64 mala byť podľa mňa 0. Ani ten text nie je úplne výstižný, mala by si tam uviesť niečo v tom zmysle, že príjmy podľa § 5 boli dosiahnuté z výkonu činnosti v stálej prevádzkarni slovenskej firmy v Nemecku a podliehajú zdaneniu v Nemecku. Odvody na sociálne a zdravotné poistenie za zamestnanca boli zaplatené na Slovensku. Ide o to, že si tam vôbec nespomenula tú stálu prevádzkareň a na DÚ to nemuseli správne pochopiť. Inak tak chybu nevidím.
0 0
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

Áno, tiež som si myslela, že by bolo treba napísať niečo viac, len to som práve nevedela, hoci sa o tom vyššie píše, ale konkrétny text som si zosmolila sama, je pravda, že to o stálej prevádzkarni tam chýba. Škoda, že som si Tvoj príspevok neprečítala skôr. Pretože som dnes sama zašla na DÚ a pani(už iná) mi to kľudne s úsmevom zobrala, akurát na r.66 bolo treba dať 1,03 a nie 0,00 aj keď sa táto výška nevracia.
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

Ak to ešte pomôže, ja som do poznámok dala toto:

Daňový rezident SR vykonával závislú činnosť na území SRN v stálej prevádzkárni spol. XY, s.r.o. umiestnenej na tomto území. Tieto príjmy boli zdanené v SRN a v zmysle čl. 23 Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia 18/1984 Z.z. sú vyňaté zo zdanenia v SR.
Úhrn vyplatených zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti (v zmysle Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch) = 7805,40 EUR
z toho príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, pri ktorých sa postupuje podľa § 45 Zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov = 7805,40 EUR.
Poistné a príspevky na sociálne, zdravotné poistenie, ktoré sa viaže k príjmom podľa § 45 Zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov = 1045,75 EUR.

Samozrejme treba prepísať sumy

Mám to odsúhlasené kontrolórkou DÚ.
1 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Mám prosbu. Riešim jedno DP za kamaráta ,ale nie celkom si s tým viem dať rady.DP A.Mal príjem z SK- zmluva aj s D- zamestnanec.Hrubé príjmy nasčítam a dám do riadku 32
Teraz to poistne : ZA NEmecko ma poistne rozpísane na tom ich papiery na r.23 dochodok..ale aj r.25.ZDRAVOTNE ..a ešte r.26 a r.27 .to by malo byť socialne a nezamestnanecké.....Takže zratavam VSETKY odvody poistného za papieru?
Viem že to treba pripočítať k odvodom z SK.
Potom ešte riešim metodu vyňatia...čiže na riadok 48 uvediem hrubý príjem z NEMECKA ??? či ho pomenším o daň?
Tie príspevky solidarity a kostol nezaratávam.....
Treba potom zahraničné príjmy rozpísať J V ix.ODDIELY OSOBITNé ZáZNAMY?
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Hrubé príjmy SK + DE (z r.3 - Lohnsteuerbescheinigungu-LSB) budú v riadku 32
Zdravotné odvody SK + DE (z r. 25 - LSB) budú v r. 33b
Sociálne odvody SK + DE (r. 23 +r. 26 + r. 27 LSB) budú v r. 33a
Na r. 33 bude suma 33a + 33b

Vyňatý základ dane bude suma = r.3 - r.23 - r. 25 - r.26 - r.27 (LSB)
V osob. záznamoch uviesť sumu príjmov z r. 3 (LSB) a sumu nemeckých odvodov t.j. r. 23 + r. 25 + r. 26 + r. 27 (LSB)
Ostatné sumy z nemeckého potvrdenia nefigurujú v slovenskom DP.
2 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Ďakujem krásne
0 0
karotkaa karotkaa

karotkaa je offline (nepripojený) karotkaa

zanetth
Hrubé príjmy SK + DE (z r.3 - Lohnsteuerbescheinigungu-LSB) budú v riadku 32
Zdravotné odvody SK + DE (z r. 25 - LSB) budú v r. 33b
Sociálne odvody SK + DE (r. 23 +r. 26 + r. 27 LSB) budú v r. 33a
Na r. 33 bude suma 33a + 33b

Vyňatý základ dane bude suma = r.3 - r.23 - r. 25 - r.26 - r.27 (LSB)
V osob. záznamoch uviesť sumu príjmov z r. 3 (LSB) a sumu nemeckých odvodov t.j. r. 23 + r. 25 + r. 26 + r. 27 (LSB)
Ostatné sumy z nemeckého potvrdenia nefigurujú v slovenskom DP.
Ahoj , prosim ta neviem ci som to spravne pochopila, ale nepodali sme DP znamy ...mal prijem len v nemecku, takze metoda vynatia prijmov, typ DP a, vyplnila som riadky 32,33, a riadkom 48 vynatym zakladom dane koncim. plus vypisem poznamky, ako ste uvadzali hore, a to je vsetko. Nase nezdanitelne ciatky atd. tam nevstupuju.
Len ci som to vsetko spravne pochopila, dakujem.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

karotkaa
zanetth
Hrubé príjmy SK + DE (z r.3 - Lohnsteuerbescheinigungu-LSB) budú v riadku 32
Zdravotné odvody SK + DE (z r. 25 - LSB) budú v r. 33b
Sociálne odvody SK + DE (r. 23 +r. 26 + r. 27 LSB) budú v r. 33a
Na r. 33 bude suma 33a + 33b

Vyňatý základ dane bude suma = r.3 - r.23 - r. 25 - r.26 - r.27 (LSB)
V osob. záznamoch uviesť sumu príjmov z r. 3 (LSB) a sumu nemeckých odvodov t.j. r. 23 + r. 25 + r. 26 + r. 27 (LSB)
Ostatné sumy z nemeckého potvrdenia nefigurujú v slovenskom DP.
Ahoj , prosim ta neviem ci som to spravne pochopila, ale nepodali sme DP znamy ...mal prijem len v nemecku, takze metoda vynatia prijmov, typ DP a, vyplnila som riadky 32,33, a riadkom 48 vynatym zakladom dane koncim. plus vypisem poznamky, ako ste uvadzali hore, a to je vsetko. Nase nezdanitelne ciatky atd. tam nevstupuju.
Len ci som to vsetko spravne pochopila, dakujem.


V r. 37 bude nezdaniteľná časť na daňovníka, vypĺňajú sa aj r. 41, 42,43 (normálne sa vyčísli základ dane a daň), v r. 48 bude vyňatý základ dane a v r. 49 a 56 budú nuly.
0 0
son9 son9

son9 je offline (nepripojený) son9

Ahoj, rada by som nadviazala na doterajšiu debatu ohľadom hrubej mzdy v DE. v jednej a to podstatnej záležitosti by som potrebovala poradiť. Sme ADZ , ktorá vysiela svojich zamestnancov na výkon práce k nemeckému UZ. Od 1.1. 2015 sme povinní dodržať min. mzdu v DE 8,50 EUR/Std. Nikde sa však nepíše , ktorý postup výpočtu sa má využiť /nemecká superhruba mzda, kde diety patria k základnej sadzbe a tvoria súčasť hrubej mzdy, aĺebo slovenská stavba mzdy, kedy diety nepatria do HM/ . V prípade, že by sme museli uhadit pomocným robotníkom HM 8,50 EUR/hod. a k tomu im zaplatit diety a ubytovanie, nebolo by vyslanie možné. Žiadny DE zamestnávateľ nezaplatí pomocnému robotníkovi HS okolo 20,00 EUR/hod.

Ak by si mi vedela pomôcť pomohla by si mi veľmi.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

[QUOTE="son9"]Ahoj, rada by som nadviazala na doterajšiu debatu ohľadom hrubej mzdy v DE. v jednej a to podstatnej záležitosti by som potrebovala poradiť. Sme ADZ , ktorá vysiela svojich zamestnancov na výkon práce k nemeckému UZ. Od 1.1. 2015 sme povinní dodržať min. mzdu v DE 8,50 EUR/Std. Nikde sa však nepíše , ktorý postup výpočtu sa má využiť /nemecká superhruba mzda, kde diety patria k základnej sadzbe a tvoria súčasť hrubej mzdy, aĺebo slovenská stavba mzdy, kedy diety nepatria do HM/ . V prípade, že by sme museli uhadit pomocným robotníkom HM 8,50 EUR/hod. a k tomu im zaplatit diety a ubytovanie, nebolo by vyslanie možné. Žiadny DE zamestnávateľ nezaplatí pomocnému robotníkovi HS okolo 20,00 EUR/hod.

Keď uvažujem logicky, ide o nemecký zákon a teda by sa aj hrubá mzda mala vypočítať podľa nemeckých zákonov tzn. do hrubej minimálne mzdy 8,50 Eur/hod. zahrnúť tie položky, ktoré sa do nej môžu zahrnúť podľa nemeckých zákonov. Ak by Vás aj kontrolovali, tak budú kontrolovať či v prípade vyslaných zamestnancov dodržiavate nemecký zákon o minimálnej mzde. To či sú diéty súčasťou minimálnej mzdy v Nemecku však neviem s istotou, ale prikladám link, kde to je dosť dobre vysvetlené, ale je to dlhé a v nemčine, (časť, ktorá hovorí o výpočte - Berechnung und Zahlung des Mindestlohns):

http://www.zoll.de/DE/Fachthemen/Arb...setz_node.html
1 0
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

dobrý večer, dnes mi jedna priniesla potvrdenie z rakúska, som z toho úplne paf, mohla by som poprosiť o pomoc, jediné som z toho viem 210 - hrubý príjem, je to ešte 215,220,225,230,243,245,260. Ktoré sú odvody, a ktorý je daň. Ďakujem vopred
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dobry, ja mam poznacene: r.210(uhrn zdanitelnych prijmov) minus r.230 (poistne) ,toto ide do slovenskeho DP. Ostatne som neriesila :-)
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Do SK DP z rakúskeho potvrdenia idú len tri sumy:
r. 210 = brutto príjmy
r. 225 + r. 230 = celkové odvody ( je to rozdelené do dvoch súm, lebo v AT sa platia bežné odvody a tzv. mimoriadne odvody s nižšou sadzbou z určitých druhov príjmu)
Celková suma odvodov je uvedená aj nad r. 225 ako insgesamt einbehaltene SV-Beiträge, Kammerumlage ...
1 0
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

Ďakujem za rýchlu odpoveď, a k brutto príjmu netreba pripočítať 215 a 220 - to sú nejaké mimoriadne príjmy? Takže urobím tak, že do r. 32 dám príjem z r. 210, do r. 33 sumu z r. 230 urobím vynaté príjmy a to je všetko? Ďakujem ešte raz
0 0
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

Vlastne do r. 33 r. 225+230
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Tóthová Csilla
Ďakujem za rýchlu odpoveď, a k brutto príjmu netreba pripočítať 215 a 220 - to sú nejaké mimoriadne príjmy? Takže urobím tak, že do r. 32 dám príjem z r. 210, do r. 33 sumu z r. 230 urobím vynaté príjmy a to je všetko? Ďakujem ešte raz
Do r. 32 brutto príjmy z r. 210
do r. 33 sumu r.225+r.230 = celkové odvody
Dańový základ z AT príjmov vyňať v príslušnom riadku
V osobitných záznamoch vyplniť tabuľku.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim, mam len pasku z 12/2015, kde je vycisleny cely rok. Zial neviem co su z toho odvody, prosim vie mi niekto poradit...
20160314_125212.jpg  
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

nika.sum
Prosim, mam len pasku z 12/2015, kde je vycisleny cely rok. Zial neviem co su z toho odvody, prosim vie mi niekto poradit...
Odvody sú 3409,54 - einbehaltene Sozialvers.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať