Zavrieť

Porady

Zateplenie pomocou Thermoshield

Anketa: Keby ste mali rozhodnut o sposobe zateplenia panelaku, aky sposob by ste zvolili?

Počet hlasujúcich
48. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Polystyren

    14 29.17%
  • Mineralna vlna

    24 50.00%
  • Thermoshields

    10 20.83%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Dobry den. Som tu novy a zaujmala by ma problematika zateplenia panelovych domov. V nasom spolocenstve prave prebieha diskusia o zatepleni obvodovych stien. Su rozne nazory na zateplenie polystyrenom. Predseda spolocenstva sa nas snazi presvedcit o vyhodnosti zateplenia pomocou systemu Thermoshields. Bohuzial ziskat informacie o praktickych skusenostiach je tazke a do istej miery su ovplyvnene "propadandou" predajcu systemu. Aky je Vas nazor na tento system v porovnani s klasickymi sposobmi zateplenia?
Dakujem.
Rado.
Usporiadat
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

k tvojmu TO 05 som sa vyjadril, je to nevypovedajúce, lebo to neoverujú, ale dávajú CE na základe výrobcom daných parametrov, ale či sú pravé, alebo niesu, to sa tam nedozvieš! Tak keby si čítal, ta som sa k tomu vyjadril, jedine čo o tom hovorí, že to tu môžu predávať, čo je ako jasné!

že si to cez SS písal niekomu to nikomu neskôr nepomôže, niekto bude o pol roka hľadať info a najde si tvoje osobné a poriadne vyjadrenie, tak to zváži,.. ale prečo a ako by to tam chcelo, ale tvoju barevnosť, a veľkosť písma sa dosť ťažko číta a lúšti.

žlč to je čo?, to ja nemám a bol som pri tom plne kludný
Jo KM myslí teba, ako iniciálky mena sa normálne používajú

Jo a s TS končím, viem o tom dosť, nedal by som to ani psovy na búdu.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Vážení a milí a Composite.

Nechýbal si v škole , keď sa učilo o irónii ?? a nadhľade ?

Ahoj
Ka Mil
P.S.
Čakám ako zrealizuješ "4," .
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Chlapi som rád, že ste sa obaja zhodli, že to nie je na zateplenie.
0 0
sgi320 sgi320

sgi320 je offline (nepripojený) sgi320

Orim Pozri príspevok
Chlapi som rád, že ste sa obaja zhodli, že to nie je na zateplenie.
no, ale tych boldov, farbiciek a citacii okolo toho
0 0
cervena cervena

cervena je offline (nepripojený) cervena

Takže, ak som správne pochopila, je to len náterová hmota, čosi ako trochu kvalitnejšia farba, ktorá v lete odráža teplo (čo sa na južnej strane môže hodiť) a v zime vlastne nerobí nič. Izoluje tak do 5%.
Prečo sa potom okolo toho robí taký humbuk???
Alena
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
"humbuk" sa robí okolo všetkého...
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Prečo hneď "HUMBUK" fajn téma so skrytou reklamou. ( aj negatívna reklama je reklama ). Myslím si že chyba je hneď v názve. Thermoshield (TS) by som na základe parametrov asi neradil do kategórie zateplovacích komponentov ale do kolónky kvalitné materiály na obnovu objektov. Praktické skúsenosti s TS nemám ale fasádu by s tým šlo ošetriť po zateplení - podotýkam na trhu je nepreberné množstvo kvalitných materiálov (preverených vekom) na povrchové úpravy fasád a (TS) a jeho vlastnosti sú aj zaujímavý marketingový ťah. Minimálne hodný zamyslenia.
V konečnom dôsledku by som materiál nezavrhol ale cenová kalkulácia TS s materiálom, ktorý má zabezpečiť tepelno-izolačnú funkciu by bola slušne povedané prepichom.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Milan.Žiška Pozri príspevok
V konečnom dôsledku by som materiál nezavrhol ale cenová kalkulácia TS s materiálom, ktorý má zabezpečiť tepelno-izolačnú funkciu by bola slušne povedané prepichom.
Keby sme si dali takú kombináciu , bol by to nielen prepych , ale by nám to aj prepichlo = pustilo žilu na paňaženke.

Ahoj
Kamil
P.S.
Nájdite takého dobrého (ako autor tejto témy a šup ho na čelné miesto do "Podpaľovačov".
0 0
cervena cervena

cervena je offline (nepripojený) cervena

Karas Milan Pozri príspevok
Keby sme si dali takú kombináciu , bol by to nielen prepych , ale by nám to aj prepichlo = pustilo žilu na paňaženke.

Ahoj
Kamil
P.S.
Nájdite takého dobrého (ako autor tejto témy a šup ho na čelné miesto do "Podpaľovačov".
Milan neviem prečo ti stále vadia autori tém, a k téme vyjadrujúci sa ľudia. Tu predsa nejde o to " kto je väčší chlap", alebo kto je chytrejší. Mňa napríklad termoshield zaujíma, napriek tomu, že nie je použitelný, ako tepelná izolácia v zime. V poriadku. V Bratislave aj tak žiadna zima nebola, a asi ani nebude, keďže máme globálne oteplenie. A úniky tepla mi meranie ukázalo najmä preto, že nájomníci majú otvorené okná. A to žiaden polistirén nevyrieši. V lete sa ale pečeme, lebo pol baráku je otočený na južnú stranu. A tam by som dala termoshield.

Prajem príjemný deň
Alena
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

cervena Pozri príspevok
1, ..Milan neviem prečo ti stále vadia autori tém, a k téme vyjadrujúci sa ľudia.
2, V lete sa ale pečeme, lebo pol baráku je otočený na južnú stranu. A tam by som dala termoshield.
Alena

Ahoj Alenka.

1, Nie ľudia , vadia mi iba nepravdy (a keď sú príliš tlačené , ako jediná pravda , tak aj nepresnosti a až potom ich tlačitelia).
2, Keď máš dobré informácie a peniaze-prínos ti vyhovujú , prečo nie.

Ahoj
Ka Mil
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//V Bratislave aj tak žiadna zima nebola, a asi ani nebude, keďže máme globálne oteplenie
Na to by som nespoliehal. Celá severná časť zemegule mrzla, padali rekordy, len Európa mala pohodu.
0 0
Mark CZ Mark CZ

Mark CZ je offline (nepripojený) Mark CZ

Ahoj všem.
Pokud někdo bude plánovat pomocí nátěru THERMOSHIELD uspořit náklady na vytápění v zimě, tak se dopustí velké chyby.
V ČR jsou dnes připravovány dva protokoly o funkčnosti nátěru THERMOSHIELD. První měření se týká dlouhovlnné IR reflexe (cca 2,5 - 30 µm), která je zodpovědná za "odraz" tepla zevnitř objektu ven.
Druhá studie je komplexnější a jmenuje se "Posouzení nátěrové hmoty THERMOSHIELD z hlediska projevu na tepelnou bilanci budov".
Obě dvě posouzení budu mít k dispozici v pátek, 11.7.2008. A protože již znám koncepty, nebude to v případě příznivců THERMOSHIELDu vůbec zábavné čtení.

Maxell a Milan se zmiňují o TO-05/0326 vydaný TSÚS Bratislava.
Tento Certifikát teď rozporujeme na Ministerstvu výstavby a regionálného rozvoja SR.
Proč?
Protože TSÚS má akreditaci EU, ale oba dva testy (případně výpočty) z Jekatěrinburku ani od pana Ilmera pravděpodobně nejsou testy akreditovaných osob s akreditací platnou pro EU. A proto TSÚS vůbec neměl k těmto přílohám přihlížet.
Tato skutečnost byla v ČR konzultována s ing. Fialou, zástupcem vedoucího Útvaru certifikace a inspekce Českého institutu pro akreditaci.
Protože jak ČR, tak i SR jsou členy EU, platí pro nás i pro Vás stejná pravidla.
A ta byla TSÚS nejspíše porušena.

Navíc Posouzení THERMOSHIELDu, které bude dokončeno 11.7.2008 v Čechách, bude naprosto rozporovat údaje na Certifikátu.

A teď pár poznámek k předmětným studiím (Jekatěrinbuirk a Ilmer).
Ústav v Jekatěrinburku, který studii vydal, nejspíš neexistuje (alespoň jej tam nenalezl regionální šéf kanceláře CZECHTRADE, který tam pracuje). A Jekatěrinburk je menší než Praha, takže by jej tam měl najít. Navíc ten institut by měl být známý, protože musí mít akreditaci EU.
Když jsme od prodejců od počátku ledna 2008 žádali obě dvě studie, nikdy jsme je nedostali. Ani od prodejců na Slovensku, ani od německé centrály.
PROČ ASI?

Jen se stalo to, že český prodejce, který začal mít o celém nátěru pochybnosti, a taktéž začal tyto podklady vyžadovat, byl od THERMOSHIELDu vyhozen.

Přece pokud by THERMOSHIELD fungoval, žádný prodejce by s tímto neměl mít problém. Přece se každý rád chlubí vlastními úspěchy.
A když studie mají dokazovat jak je ten THERMOSHIELD dobrý, neměl by být problém publikovat výsledky měření.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Som na to veľmi zvedavý
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Orim Pozri príspevok
Som na to veľmi zvedavý
Ahoj Orim.

Nula nulou zostane a z TS izolant nebude (možno limitne blížiaci sa 0).

Ahoj
Ka Mil
0 0
Mark CZ Mark CZ

Mark CZ je offline (nepripojený) Mark CZ

Ahoj všem !
Je 11.07.2008, tedy den, kdy je třeba publikovat slíbený kompletní posudek na THERMOSHIELD.
Sám se velmi těším na reakci prodavačů deště.
Link ke stažení posudku je :
reflexe.nazory.cz/download/THERMOSHIELDPOSUDEK.pdf

Protože není možné zde posílat linky, je jasné, že výše uvedený odkaz musí obsahovat před sebou 3xW
Celý posudek není třeba dále komentovat, neboť je jasný, výstižný a obsahuje ucelené množství testů.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Mark CZ Pozri príspevok
Ahoj všem !
Je 11.07.2008, tedy den, kdy je třeba publikovat slíbený kompletní posudek na THERMOSHIELD.
Sám se velmi těším na reakci prodavačů deště.
Link ke stažení posudku je :
1, reflexe.nazory.cz/download/THERMOSHIELDPOSUDEK.pdf

Protože není možné zde posílat linky, je jasné, že výše uvedený odkaz musí obsahovat před sebou 3xW
2, Celý posudek není třeba dále komentovat, neboť je jasný, výstižný a obsahuje ucelené množství testů.

Ahoj Mark.

2, a dlhý ako hova.. Mal som čo robiť a za 1/2 hodiny ho prelistovať.
Jeden "predavač " ho porazí 30 riadkami.
1, miesto tohoto (celé to neprečíta a medzivýsledky v tabuľkách nenájde ani 1 z 1000 a celé nepochopí ani 1 z 10000) si mal dať záver 57. strany.

Ahoj
Milan
Naposledy upravil Karas Milan : 12.07.08 at 20:10 Dôvod: Nezobralo mi PrintScreen tak som vymazal cestu
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Ako som hovoril, TS je klamstvo a skončil!

Tu je link na diskusia a pozrite si posledný poslaný príspevok, je hned na vrchu od pána Ing. Marek Faina
Datum: 11.07.2008 17:59
http://www.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=100160&start=0

Priamy aktívny link na správu:
http://www.reflexe.nazory.cz/downloa...ELDPOSUDEK.pdf
0 0
swedish_mafia swedish_mafia

swedish_mafia je offline (nepripojený) swedish_mafia

Pozdravujem všetkych tu na porade.sk . Thermoshield po prepočitani vyjde o trochu lacnejšie ako polystyrenove zateplenie , ale ma nevyhodu ,že nezakryje nerovnosti BD a pri priamom slnku to vyzera strašne. Ak ma niekto zaujem pozrieť nech ma kontaktuje
0 0
bratadam bratadam

bratadam je offline (nepripojený) bratadam

swedish_mafia Pozri príspevok
Pozdravujem všetkych tu na porade.sk . Thermoshield po prepočitani vyjde o trochu lacnejšie ako polystyrenove zateplenie , ale ma nevyhodu ,že nezakryje nerovnosti BD a pri priamom slnku to vyzera strašne. Ak ma niekto zaujem pozrieť nech ma kontaktuje

Prosím ťa daj pokoj s mafiou aj TS .
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

takže TS je shit, máme to na baráku, včera sa robili termosnímky, svietime ako vianočný stromček!

Za týždeň bude správa.

uspora je zatiaľ cca. 25%, ale to sme menili aj okná a tam sa počíta cca. 40%, ale aj tam niektoré svietili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať