Zavrieť

Porady

Výdavkový pokladničný doklad

mesačný platca dph, jednoduché účtovníctvo musí mať ku každému drobnému nákupu v hotovosti (bločku z ERP) vypísaný VPD alebo stačí keď je pripnutých ku jednému VPD viac bločkov z ERP s tým istým dátumom nákupu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Je prehľadnejšie ak ku 1 bločku vypíšeš 1 VPD, hlavne pri platiteľovi dph.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    ale keď tých dokladov je veľa a niekedy je to o nervy hlavne teraz keď treba ukončiť starý rok ale už robiť aj nový. Zakazuje to nejaký zákon jeden VPD = viac bločkov z ERP?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    (6) Účtovnými záznamami sú najmä účtovné doklady, účtovné zápisy, účtovné knihy, odpisový plán, inventúrne súpisy, účtový rozvrh, účtovná závierka a výročná správa. Jednotlivé účtovné záznamy sa môžu zoskupovať do účtovných záznamov obsahujúcich súhrnnú informáciu (ďalej len "súhrnné účtovné záznamy"). Účtovná jednotka je povinná účtovné záznamy viesť v rozsahu ustanovenom týmto zákonom.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Daniek, ja zoskupujem za celý mesiac spolu podľa účelu, napr. PHM, kancelárske potreby....atd. Vypíšem k VPD tabuľku so všetkými priloženými blokmi

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Súhlasím so zoskupovaním dokladov podľa účelu, ale nerobím k tomu žiadnu tabuľku a napríklad PHM delím na jednotlivé služobné autá, kvôli prehľadu a takisto keď je napríklad nejaká údržba predajne a pod. a firma má viac prevádzok tak to si zoskupujem podľa jednotlivých stredísk. Keď sa to takto podelí, ide to veľmi rýchlo.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Alikam, robím tabuľku k VPD, lebo mám napr. PHM bločkov aj 100 ks za jeden mesiac

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Chápem Muška, nemyslela som to v zlom, ja ich mám asi aj viac, preto to delím na jednotlivé autá. Je to len o systéme, to som tým chcela povedať.

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    aj podľa mňa je to s tou tabuľkou výborný nápad nemôžeš nám vzor takej tabuľky pripnúť´?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Alikam a ešte by som podporila dôvod robenia "tabuľky",
    ......Jednotlivé účtovné záznamy sa môžu zoskupovať do účtovných záznamov obsahujúcich súhrnnú informáciu....

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    alikam Pozri príspevok
    Chápem Muška, nemyslela som to v zlom, ja ich mám asi aj viac, preto to delím na jednotlivé autá. Je to len o systéme, to som tým chcela povedať.
    Alikam - v pohode

    Veď môžeš deliť PHM na jednotlivé autá...potom napr. budeš mať na 4 autá - 4 VPD za mesiac.....systém si volíš podľa najšej prehľadnosti

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    daniek Pozri príspevok
    aj podľa mňa je to s tou tabuľkou výborný nápad nemôžeš nám vzor takej tabuľky pripnúť´?
    Daniek.....sranduješ?

    Por.č. .. ........dátum.........Suma

    Ak platiteľ DPH:

    Por.č.bloku.....dátum....Bez DPH...DPH...S DPH

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Daniek,
    do hlavičky v tabuľke si daj všetko čo uznáš za vhodné, čo Ti uľahčí Tvoju prácu a prácu kontrole z DU

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Dávam do pozornosti odpoveď z DRSR na otázku zoskupenia dokladov za viac dní:
    ............
    V zásade to umožňuje zákon o účtovníctve, ale podľa § 12 a § 15 zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve je povinnosťou účtovnej jednotky účtovať v peňažnom denníku o stave a pohybe majetku a záväzkov - ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu, čo môže byť deň splnenia dodávky, platby záväzky, inkasa pohľadávky a pod. /t.j. denne/.
    ............
    Zvýraznil som podstatné. V prípade platiča DPH môj názor: ak má prepojené účtovanie s evidenciou DPH , tak jednoznačne účtovať 1 VPD = 1 doklad
    Ešte na čítanie:
    www.porada.sk/t32367-vydavkove-doklady.html
    http://www.porada.sk/t31696-hromadne...hrnn%FD+doklad
    a rôzne ďaľšie............

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Ja som niekedy robila zberné doklady pri stavebnej firme. Vtedy som členila doklady podľa druhu /materiál, kancel. potreby, drobný nákup .../ a podľa dátumu - 1 zberný doklad materiál jedného dňa.

    Ale postupne som si zvykla a pre mňa je to prehľadnejšie - 1 VPD - jeden doklad. Keď robím kontrolu, či to je pri DPH alebo teraz pri DP, mám to rýchlejšie skontrolované.

    Akurát robím zberné doklady pri PH - členenie podľa áut

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Muška Pozri príspevok
    Daniek, ja zoskupujem za celý mesiac spolu podľa účelu, napr. PHM, kancelárske potreby....atd. Vypíšem k VPD tabuľku so všetkými priloženými blokmi
    Tiež to robím tak, ako popísala Muška, mala som už viaceré kontroly, ani jedna nemala voči tomuto námietky. Ak niekomu pomôže, prikladám vzor mojej tabuľky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.