Zavrieť

Porady

Hrubá mzda

Dobrý deň!
Ak mám zamestnanca s mes. mzdou 7600,-. V mesiaci február odpracoval 11dní (88hod), 1deň dovolenka, 8 dní PN. MRP mi vypočítal iba náhradu za dovolenku 1026,-Sk. Náhradu za PN nepočíta, neviem preco. Jeho cistá mzda vysla 4187,-Sk.
Je správna takáto mzda? Za vymeriavaci základ pre nemocenské som dala 7600,-Sk.
Som zaciatocnik...:-)
Dakujem velmi pekne za reakciu!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Choď do Nastavenia-parametre miezd a v nastavení prostredia daj "fajku" na počítať náhrady za nemoc a skús znova prepočítať mzdu. Vymer.základ na nemocenské je z r.2006.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    katka50 Pozri príspevok
    Choď do Nastavenia-parametre miezd a v nastavení prostredia daj "fajku" na počítať náhrady za nemoc a
    ... potom mozes v mzde zadat od kedy do kedy trvala nemoc. Vedla policka Nemoc sa ti objavi ikona na ktoru ked kliknes sa ti zobrazi evidencia nemoci. Kliknes na pridat, a zadas datumy nemoci. Potom das mzdu prepocitat a vyjde ti aj nahrada prijmu na nemoc.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pozri si či je to nový zamestnanec, resp. či odpracoval celý rok. Podľa toho počíta náhrady. A takisto či už nebol na pn.

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    Choď do Nastavenia-parametre miezd a v nastavení prostredia daj "fajku" na počítať náhrady za nemoc a skús znova prepočítať mzdu. Vymer.základ na nemocenské je z r.2006.[/quote]

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    dakujem lidicky, som mierne naslepla....bolo to tam v udajoch o mzde... :-)

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    teraz novy problem:
    v marci bol 20kal. dni PN. minimalnu ma 7600,-. ale teraz mi MRP fakt nevyratalo sumu nahrady PN. za dovolenku (5dni) 5127,-Sk ma nahradu ale PN nie. a mozem mu ukoncit pomer k 31.03.2007 ako sme sa dohodli, ked sa mu PN skoncila 24.3.2007?

    aku bude mat nahradu PN ak vobec...

    VDAKA!

    veruska je offline (nepripojený) veruska

    veruska
    Ja mam takyto problem. Idem robit mzdu za oktober a sef mi zvysil plat o 1000Sk. Co je fajn, ale on mi to zvysil spätne, uz od septembra. A teraz neviem, co dovolenkovy priemer, mam to tam zaratat, alebo nie? Mozno je to hlupa otazka, ale este som nemala taky pripad. Vdaka za kazdu odpoved.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veruska Pozri príspevok
    Ja mam takyto problem. Idem robit mzdu za oktober a sef mi zvysil plat o 1000Sk. Co je fajn, ale on mi to zvysil spätne, uz od septembra. A teraz neviem, co dovolenkovy priemer, mam to tam zaratat, alebo nie? Mozno je to hlupa otazka, ale este som nemala taky pripad. Vdaka za kazdu odpoved.
    To spätné zvýšenie mám chápať, že teraz ti to dal vedieť? Ak áno tak tých 1000,- Sk si daj do októbra ako prémiu. September už by som neprerábal.

    veruska je offline (nepripojený) veruska

    veruska
    Vdaka Smith za rychlu odpoved, aj ja som uvazovala nad tou premiou, len som potrebovala nazor aj skusenejsieho. Ano, sefino mi to oznamil az teraz, lebo bol v zahranici.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veruska Pozri príspevok
    Vdaka Smith za rychlu odpoved, aj ja som uvazovala nad tou premiou, len som potrebovala nazor aj skusenejsieho. Ano, sefino mi to oznamil az teraz, lebo bol v zahranici.
    Aspoň priemerka za 4.Q bude lepší.

    Keby to robil každý mesiac, tak môže aj spätne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.