Zavrieť

Porady

Preddavky na daň

ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

FO mala v roku 2005 daňovú povinnosť 22.526,-.Zaplatila preddavky a to:
1 predavok do 30.6.2006 - 5.631,-
2 predavok do 30.9.2006 - 5.631
3 predavok do 31.12.2006 - 5.631,-
Má FO zaplatiť aj 4 predavok 5.631,- do 2.4.07?
Tohto roku mu vyšla daňová povinnosť 170.882,- / základ dane 1.092.141,- odp. položky 90.816 + 12.000,- suma predavku podľa $43 - 196,-/
Pretože v d)sledku zmeny sa výška poslednej známej daňovej povinnosti zvýšila z 20.000 na 50.000,- a platí to už pri platení predavkov splatných za 1 štvrřrok 2007 , a ja práve neviem ktorá je tá posledná známa daňová povinnosť , na daňovom úrade mi jedna pani povedala že mám zaplatiť ten 4 preddavok a druhá pani že vraj nemám. Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
bruno bruno

bruno je offline (nepripojený) bruno

Na riadku 910 sa uvádza daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie na účely stanovenia výšky platených preddavkov na daň podľa § 42 ods. 6 zákona. Pri výpočte sa základ dane uvedený na r. 500 prenásobí sadzbou dane platnou pre obdobie, za ktoré sú preddavky platené. Táto suma sa zníži o hodnotu uvedenú na r. 710 a o hodnotu uvedenú na r. 830. Úľava na dani uvedená na riadku 610 sa odpočítava len ak ustanovenia zákona, na základe ktorých je uplatňovaná, neustanovujú iný spôsob platenia preddavkov.


Este mam otazocku. Podla pokynov na vyplnanie DPPO je vyssieuvedeny komentar. Lenze tym,z e som odpocitala DS vo vyskle mojho DZ t.j. 5 822 660 , tak riadok 500 mam prazdny. Budem vobec platit preddavky?
teraz si nie som ista.

katka

0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bruno Pozri príspevok
Na riadku 910 sa uvádza daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie na účely stanovenia výšky platených preddavkov na daň podľa § 42 ods. 6 zákona. Pri výpočte sa základ dane uvedený na r. 500 prenásobí sadzbou dane platnou pre obdobie, za ktoré sú preddavky platené. Táto suma sa zníži o hodnotu uvedenú na r. 710 a o hodnotu uvedenú na r. 830. Úľava na dani uvedená na riadku 610 sa odpočítava len ak ustanovenia zákona, na základe ktorých je uplatňovaná, neustanovujú iný spôsob platenia preddavkov.


Este mam otazocku. Podla pokynov na vyplnanie DPPO je vyssieuvedeny komentar. Lenze tym,z e som odpocitala DS vo vyskle mojho DZ t.j. 5 822 660 , tak riadok 500 mam prazdny. Budem vobec platit preddavky?
teraz si nie som ista.

katka

§ 42
6/ Daňou za predchádzajúce zdaňovacie obdobie sa rozumie daň vypočítaná zo základu dane zníženého o daňovú stratu uvedeného v daňovom priznaní podanom za zdaňovacie obdobie bezprostredne predchádzajúce zdaňovaciemu obdobiu, na ktoré sú platené preddavky na daň, pri použití sadzby dane podľa § 15 platnej v zdaňovacom období, na ktoré sú platené preddavky na daň, znížená o zápočet dane zaplatenej v zahraničí a o daň vybranú podľa § 43 odpočítavanú ako preddavok na daň.

7/ Do lehoty na podanie daňového priznania, v ktorom je uvedená daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, platí daňovník preddavky na daň vypočítané z dane na základe poslednej známej daňovej povinnosti uvedenej v daňovom priznaní podanom za zdaňovacie obdobie pred bezprostredne predchádzajúcim zdaňovacím obdobím. Pri výpočte poslednej známej daňovej povinnosti sa postupuje rovnako ako pri výpočte dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie vrátane použitia sadzby dane platnej v zdaňovacom období, na ktoré sú platené preddavky. Daňovník, ktorý platí preddavky na daň podľa odseku 4 písm. b) a c), do lehoty na podanie daňového priznania platí preddavky na daň v termíne a vo výške určenej na základe predpokladanej dane.

Podľa tohoto by si nemala vlastne preddavky platiť...Terza uvažujem narýchlo, ale myslím, že je to jasné aj z poučenia DP
0 0
bruno bruno

bruno je offline (nepripojený) bruno

Myslim, ze uz je to jasne. Dakujem velmi pekne. Velmi si mi pomohla. Bez porady to jednoducho nejde.

Prajem pekny zvysok dna.

Katka
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

tak ak som dobre pochopila tak do ZD ide 4.preddavok na rok 2006 a 1.-3. preddavok na rok 2007?dakujem velmi pekne
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzanask Pozri príspevok
tak ak som dobre pochopila tak do ZD ide 4.preddavok na rok 2006 a 1.-3. preddavok na rok 2007?dakujem velmi pekne
Zuzka neviem vlastne, čo a či si dobre pochopila. Toto čo píšeš by Ti vchádzalo na odpočet dane za rok 2007 a tú ešte nepočítame. A nechápem tam vôbec ten ZD. Opýtaj sa radšej ešte raz...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať