Zavrieť

Porady

Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

AntekaK, prečo si myslíš že si slabý účtovník ???, ja si myslím, že si výborná, nepoznám v mojom okolí (ani na ZŠ ani na obciach, dokonca ani v našom okresnom meste) účtovníkov čo kontrolujú okruhy a čo vedia, čo vlastne na účtoch majú !
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ale daj pozor, ani mne sa nerovná, ale nerovná sa mi o posledný predpis.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

henika
takze...okruh 243 sa mi nerovna 952...
tento okruh sa nie vždy musí rovnať. Ja rovnako ako AntekaK predpisujem čerpanie SF pri mesačnom predpise miezd: 952 / 331 a prevod z účtu SF (243) na výdavkový účet je až v nasledujúcom mesiaci.
Suma, o ktorú sa nerovná 234 s 952 sa musí rovnať predpisu plnenia zo SF za daný mesiac!
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Aký máš rozdiel medzi 243 a 952, tých 17 tis.?
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

presne tych 17 tis. ...ja tom to davala na 912 a nie na 952

nemoze byt chyba tam?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Teraz povieme už asi hurá, musíš to preúčtovať, účet 912 od 1.1.05 nahradil účet 952.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ako to mam spravit?...912/952?...
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

No ja myslím, že áno. Pozri si to tak, keď zaúčtuješ opravu, aby sa účet 912 vynuloval. Na ňom nesmie byť zostatok, potom si ho na budúci mesiac vymaž z rozvrhu, aby Ťa neplietol. Malo by sa to dať.
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

super, keďže od 1.1.2005 účet 912 neexistuje, nie je ani v súvahe, potom skutočne súvaha nemohla sedieť, ale čo I. štvrťrok, vtedy to bolo O.K. ???
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

idem to spravit...ozvem sa za chvilku...
0 0
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

podľa postupov účtovania, postup mal byť taký, že pri otváraní začiatočných stavov sa zostatok účtu mal otvoriť už na účet 951 (program to mal urobiť automaticky). Ani mne to nepreviedlo automaticky, ale som to opravil na začiatku roka v počiatočných stavoch. Ja by som to opravol v počiatočných stavoch, ak sa to dá, neviem ???

AntekaK, včera hneď na začiatku pátrania sa mala "hlúpu otázku, alebo pripomienku" práve k účtu 912 a 952 ...
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

huraaaaa...neviem, ako sa vam podakovat...mate u mna kavu aj so zmrzlinou....dakujem za trpezlivost....este ked budete mat na mna nervy, tak ja sa popytam co to...lebo som uplene vedla z uctovania....
dakujem...
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

kvet
podľa postupov účtovania, postup mal byť taký, že pri otváraní začiatočných stavov sa zostatok účtu mal otvoriť už na účet 951 (program to mal urobiť automaticky). Ani mne to nepreviedlo automaticky, ale som to opravil na začiatku roka v počiatočných stavoch. Ja by som to opravol v počiatočných stavoch, ak sa to dá, neviem ???

AntekaK, včera hneď na začiatku pátrania sa mala "hlúpu otázku, alebo pripomienku" práve k účtu 912 a 952 ...
Dalo by sa to tak, že si v rozvrhu prepíšeš účet 912 na 952. Neviem, či je to úplne s "kostolným poriadkom", ja som to tak urobila, aspož sa mi zdá, hneď na začiatku roka. Účty by sa nemali prepisovať, ale dá sa to. Kedysi sa to nedalo, rozvrh to nedovolil, ale teraz asi druhý rok to ide.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

nastastie aj ja som tu mala teraz klud..ked mi to nesadne na tristvrteroka..tak to asi dopadnem horsie..lebo ked su tu..tak uctovnictvo zostava na koniec...
este sa spytam, nejaka literatura..alebo nejake konkretne uctovne pripady sa nedaju niekde zohnat?
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Neboj sa, keď si budeš kontrolovať tie okruhy priebežne, na konci každého mesiaca, nemala by si mať problém. Tak aspoň prídeš hneď, že niečo nesedí, v danom mesiaci sa to ľahšie hľadá.
Skúsim popísať, čo si ešte kontrolujem, napr.:
Keď zaúčtujem výplaty(banku): súčet položiek 61 = 440
62 = 450
243 = 952
64 = 480
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

dakujem....co mi radite, vsetko si tlacim...ked este ta nieco napadne...mozno tebe sa to bude zdat samozrejme..ale ja ani tie samozrejme veci neviem...
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Keď mi ešte niečo napadne, napíšem to.

Ja by som zase sa Ťa chcela spýtať ta ten icq, hľadala som to na internete, našla som to, aj som to stiahla, ale tu asi končím. Pýta to odo mňa meno, heslo, to som zadala, toľko so svojou AJ zvládnem, ale ďalej neviem, pýta to také, že obľúbená reštika, kniha, .... vypíšem to, ale neberie mi to, hore sa objavuje červeným voľačo, čo neviem preložiť. Neexistuje slovenská verzia?

Ale to na inokedy, teraz máš asi iné starosti. Držím palce, aby sa Ti to podarilo ponahrávať, povytláčať a šťastlivo odovzdať.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

este raz dakujem....idem na DU...ahojte
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
AHOJTE. TAKISTO UCTUJEM V RO AKO VY A TUTO DEBATU SLEDUJEM UZ DLHSIE ALE BOHUZIAL ZATIAL SOM NEBOLA PRIHLASENA. CO SA TYKA HENIKY O ODBORNEJ LITERATURE - JA SOM SI Z PORADCU ZO ZILINY OBJEDNALA "UČTOVNE SÚVZŤAŽNOSTI - VEREJNÁ SPRÁVA" OD MIRIAM MAJOROVEJ. JE TO VEĽMI DOBRÁ PUBLIKACIA SÚ TAM UVEDENÉ VŠETKY ÚĆTOVNE PRIPADY OD TRIEDY 0-9. A TAKISTO TO DOPORUČUJEM NIELEN ZŠ, ALE AJ OBCIAM. SÚ TAM
PRIKLADY NA ORG. ZRIADENÉ OBCOU, VYŠŚÍM ÚZEMNÝM CELKOM ALE AJ PRISPEVKOVÉ ORG. CENA CCA 400.-- SK.
0 0
henika henika

henika je offline (nepripojený) henika

ahoj..dakujem za typ..po dovolenke to skusim zohnat..mohla by si mi napisat adresu, kde by som si to mohla objednat?...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať