Zavrieť

Porady

DP,osoby pracujucej v irsku

Dobrý ďeň,
robil už niekto DP osobe ktorá pracuje v Irsku?
Potreboval by som poradiť.
Ďakujem.
Naposledy upravil ouki : 19.03.07 at 20:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ouki Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Ak sa nemýlim,pri výpočte dane sa požíva tlačivo P60 (potvrdenie o výške príjmu ,zaplateni dane a poistného).Vie niekto či sa položka TAX CREDIT z tlačiva P60,započítava do zaplatenej dane?
    Ďakujem.
    Na potvrdenia zo Spojeného kráľovstva VB a SI je na potvrdeniach ako zaplatená daň uvedený termín tax pay. Mne s preložením potvrdenia pomohli na www.londyn.sk . Ak chceš, môžem ho tu celé priložiť.
    Dodatok:
    Prikladám v presnom znení, ako mi preložili na menovanej stránke. Možno niekomu pomôže.

    TAX CODE - daňový kód (zjednodušene: keď si prv tri číslice vynásobíš x10 tak dostaneš veľkosť nezdaniteľného základu)

    PAY METHOD - druh platby
    PERIOD - obdobie
    Pod TOTAL YEAR TO DATE je: - celkovo do dnešného dátumu
    TOTAL PAY - celková mzda
    TAXABLE PAY- zdaniteľná mzda
    TAX - daň
    N.I. EMPLOYEE - poistenie (odvody) časť zamestnanca
    N.I. EMPLOYER - poistenie (odvody) časť zamestnávateľa
    Pod PAYMENTS: - platby
    Basic Pay - podľa mňa niečo ako základná sadzba (t.j. keby boli nadčasy platene zvlášť tak by sa to tu objavilo), ale ťažko povedať, v živote som tu výplatnú pásku nevidel
    Pod DEDUCTIONS: - odpočty
    Tax - daň
    N.I. - poistenie (odvody)



    Naposledy upravil Marína : 21.03.07 at 21:30

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pozri si túto tému, je dosť dlhá a celá o príjmoch v Írsku.

    http://www.porada.sk/t44652-pozor-pr...hlight=%CDrsko

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ouki Pozri príspevok
    Dobrý ďeň,
    robil už niekto DP osobe ktorá pracuje v Irsku?
    Potreboval by som poradiť.
    Ďakujem.
    A čo potrebuješ poradiť?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ouki, ak chceš dostať odpoveď na mieru, poskytuješ príliš málo informácií. Upresni, prosím, svoju otázku. V Tvojom prípade ide o Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska alebo Írsku republiku? V prvom prípade ide o vyňatie príjmov, v druhom o zápočet dane zaplatenej v zahraničí. Na takto položenú otázku
    ouki Pozri príspevok
    Dobrý ďeň,
    robil už niekto DP osobe ktorá pracuje v Irsku?
    Potreboval by som poradiť.
    Ďakujem.
    sa dá odpovedať aj: Áno, robil. To Ti asi pri riešní Tvojho problému nepomôže. Napíš konkrétne, akú radu potrebuješ. Pomôžeme.

    ouki je offline (nepripojený) ouki

    ouki
    Dobrý deň,
    Ak sa nemýlim,pri výpočte dane sa požíva tlačivo P60 (potvrdenie o výške príjmu ,zaplateni dane a poistného).Vie niekto či sa položka TAX CREDIT z tlačiva P60,započítava do zaplatenej dane?
    Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Robila som DP s prijmami z Irska vlani aj tento rok a konzultovala som to potvrdenie na našom DU. Vlani mi to vysvetliť nevedeli, tak som na naliehanie klienta tax-credit uviedla do započtu zaplatenej dane, lebo tato položka je podstatne vyššia ako Tax /B/ uvedený na potvrdení a vychádzal mu vysoký nedoplatok.
    Tento rok som si to na DU preverovala znovu a tu je ustne stanovisko DU :
    TAX credit je daňový dobropis. Daňový systém v Irsku funguje tak, že pokiaľ
    je príjem do určitej čiastky, írsky DU podstatnú časť zaplatenej dane v Irsku daňovníkovi vráti. Keďže na Slovensku je s Irskom metoda započtu dane, zrazena naň je nízka a musí sa doplatiť na Slovensku, pokiaľ slovenský občan nepreukáže, že je daňovým rezidentom Írska /stály byt, stredisko záujmov/.

    ---------
    Veronika

    ouki je offline (nepripojený) ouki

    ouki
    veronikasad Pozri príspevok
    Robila som DP s prijmami z Irska vlani aj tento rok a konzultovala som to potvrdenie na našom DU. Vlani mi to vysvetliť nevedeli, tak som na naliehanie klienta tax-credit uviedla do započtu zaplatenej dane, lebo tato položka je podstatne vyššia ako Tax /B/ uvedený na potvrdení a vychádzal mu vysoký nedoplatok.
    Tento rok som si to na DU preverovala znovu a tu je ustne stanovisko DU :
    TAX credit je daňový dobropis. Daňový systém v Irsku funguje tak, že pokiaľ
    je príjem do určitej čiastky, írsky DU podstatnú časť zaplatenej dane v Irsku daňovníkovi vráti. Keďže na Slovensku je s Irskom metoda započtu dane, zrazena naň je nízka a musí sa doplatiť na Slovensku, pokiaľ slovenský občan nepreukáže, že je daňovým rezidentom Írska /stály byt, stredisko záujmov/.

    ---------
    Veronika

    Ak dostanem z Irskeho DU doklad o rezidencií,nemusím tú daň zaplatiť?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V krajine , ktorej si daňovým rezidentom zdaňuješ celosvetové príjmy.
    Tzn. ak budeš rezidentom Írska, v SR by si podával DP ako daňovník s obmedznou povinnosťou iba z príjmov plynúcich zo zdrojov v SR.
    V Írskom DP by si uviedol príjmy z Írska aj zo SR.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    moja veľa je tu o príjme z Írska...ja by som potrebovala konkrétne k daňovému priznaniu... robila som celý rok v Írsku...na prvej strane DP zaškrtnem "...že som daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou..." a v celom DP napíšem nuly? Pretože daň platím v Írsku? Dobre som to pochopila? Alebo ako? Prosím poraďte kto to číta...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    S veľkou pravdepodobnosťou nie. To, že si tam robila celý rok, ešte neznamená, že si daňový rezident Írska.
    Pozri si aspoň tento link http://www.porada.sk/678498-post7.html alebo aj celú tému.
    Naposledy upravil abel : 15.03.08 at 15:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.