Zavrieť

Porady

výkaz o príjmoch a výdavkoch, majetku a záväzkoch

podávam nulové daňové priznanie ale potrebujem vyplniť výkaz o príjmoch a výdavkoch. nevenujem sa účtovníctvu a preto by som potrebovala poradiť. vo výkaze v kolonke mzdy sa uvádzajú mzdy hrubé alebo čisté? a hlavne, počítajú sa aj mzdy za 12/2006 vyplácané v januári alebo nie? kolonka platby do poistných fondov - len sociálny fond alebo zdravotná a sociálna poisťovňa a daňové odvody?

v druhom výkaze v položke peniaze mám mínusovú položku, ktorú mi nechce zobrať. čo tam mám dať. iba nulu?

budem veľmi vďačná za každú pomoc. na nete som prehľadala všetko možné ale JÚ pre debilov som nenašla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    jerrylee18 Pozri príspevok
    podávam nulové daňové priznanie ale potrebujem vyplniť výkaz o príjmoch a výdavkoch. nevenujem sa účtovníctvu a preto by som potrebovala poradiť. vo výkaze v kolonke mzdy sa uvádzajú mzdy hrubé alebo čisté? Hrubéa hlavne, počítajú sa aj mzdy za 12/2006 vyplácané v januári alebo nie? Nie Kolonka platby do poistných fondov - len sociálny fond alebo zdravotná a sociálna poisťovňa a daňové odvody? Odvody do SP, ZP za podnikateľa a odvody do ZP a SP ktoré podnikateľ odvádza za zamestnancov

    v druhom výkaze v položke peniaze mám mínusovú položku, ktorú mi nechce zobrať. čo tam mám dať. iba nulu? V pkladni nemôžeš mať mínus, musíš niečo do nej vložiť = osobný vklad podnikateľa, aby tam bol aspoň +1 Sk

    budem veľmi vďačná za každú pomoc. na nete som prehľadala všetko možné ale JÚ pre debilov som nenašla.
    Pekný deň...

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ján (Manual), podľa toho, čo si písal, robím zle, ale ja som dávala do kolónky "mzdy" čisté, pretože ak dám hrubé, budú tam zarátané aj odvody a tie predsa dávam zvlášť do kolónky "platby do fondov". Keď sa potom zrátajú všetky výdavky, budú tam jedny odvody navyše. ....niečo mi nedochádza

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Idú tam čisté mzdy+odvody, čo tvorí vlastne hrubú mzdu. Takže janka určite to nemáš zle. Do platby do fondov idú predsa len odvody za zamestnávateľa.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    KvetkaK Pozri príspevok
    Idú tam čisté mzdy+odvody, čo tvorí vlastne hrubú mzdu. Takže janka určite to nemáš zle. Do platby do fondov idú predsa len odvody za zamestnávateľa.
    Vďaka za odpoveď, ale vlastne to mám zle, lebo do "mzdy" som dávala čistú mzdu (bez odvodov) a do "platby do fondov" som dávala všetky odvody - aj za zam-ľa aj za zam-ca aj za podnikateľa.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Janka6685 Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď, ale vlastne to mám zle, lebo do "mzdy" som dávala čistú mzdu (bez odvodov) a do "platby do fondov" som dávala všetky odvody - aj za zam-ľa aj za zam-ca aj za podnikateľa.
    Janka ako píše predomnou, do mzdy ide čistá mzda, dań zo mzdy, ZP a SP čo platí zamestnanec a to je celé hrubá mzda.
    Do fondov: ZP a SP čo odvádza zamestnávateľ a ak je zamestnávateľ SZČO tak aj jeho odvody do ZP a SP /1064 a 2520/

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    o.k., už som si to vyhľadala aj v iných témach na porade a dokonca aj mne bolo minulý rok odpovedané na rovnaký dotaz (len som sa zas toho roku doplietla), že do "mzdy" idú hrubé mzdy - čisté + odvody zam-cov a do "platby do fondov" idú odvody podnikateľa + odvody zam-ľa + sociálny fond.

    a ešte jeden dotaz. do záväzkov sa rátajú faktúry vystavené do konca roka 2006 ale uhradené až v novom roku alebo sa berie do úvahy dátum vzniku daňovej povinnosti.

    výkaz o príjmoch a výdavkoch, majetku a záväzkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.