Zavrieť

Porady

rádio v mobile

čaute všetci - asi som blbá, ale istota je istota. Ak mám na molibe rádio a počúvam ho, tak to nie je spopltnené, či áno?
ďakujem všetkým za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Už sme si síce zvykli, že dnes sa už platí za všetko, ale neboj, za rádio neplatíš

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ba, práveže sa to asi pred pol rokom niekde riešilo. Vraj ak je na mobile rádio, má sa platiť koncesionársky poplatok aj za to.
    Vtedy sme si vo firme ťukali na čelo, lebo radia v mobile máme skoro všetci...

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Aj ja som našla zmienku o tom,že ak je v tlf rádio, mal by sa platiť koncesionársky poplatok. Rovnako ako za každý kus autorádia v služobných autách... a tiež to vyvolalo salvy smiechu na firme...

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Že sa taká hlúposť riešila som zaregistrovala, ale ono to vážne platí??? To je neuveriteľné...

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Len na odľahčenie tejto témy - vždy keď nájdem nejaký problém, referujem to doma pri večeri. Manžel sa hlboko zamyslí a hneď z neho vypadne odpoveď pre prípadnú kontrolu. V tomto prípade tresol : No, ja nemôžem používať rádio v tlf, lebo som stratil slúchadlá...

    Pravdou je, že vraj koncesionárske poplatky platiť musíme z toho dôvodu, že je nám poskytovaná akási verejná služba týmto štátom prostredníctvom Slov.rozhlasu a STV. A obávam sa, že nebudú skúmať, či tie slúchadlá naozaj má alebo nie. Otázne však je, ako ma chce kontrolór donútiť, aby som mu ukázala svoj tlf. Ale to už je také špekulovanie ... )

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vidím, že zase sa rozdúchava debata na túto tému, preto vás musím trochu ukľudniť, že za mobil s rádiom platiť ako právnická osoba nemusíte.

    Je to priamo v zákone o koncesionárskych poplatkoch č. 212/1995 § 2 ods. 2:

    "(2) Za prijímače podľa tohto zákona sa bez ohľadu na to, či umožňujú príjem a reprodukciu rozhlasových alebo televíznych programov, nepovažujú

    a) .....
    .
    f) zariadenia schopné prijímať a reprodukovať rozhlasové alebo televízne programy šírené rozhlasovými alebo televíznymi vysielačmi, ktorým prevažujúce určenie je iné, a to za podmienky, že ich uvedená schopnosť nie je využívaná na podnikanie."

    Pravažujúcim určením mobilu, ako aj napr. laptopu nie je prijímať rozhlasové vysielanie, preto sa neplatí. Iné je to v prípade autorádia, ktoré je primárne určené na to, aby prijímali rozlasové vysielanie, preto za tieto sa platí.

    Ten posledný text "..ich uvedená schopnosť nie je využívaná na podnikanie." nech vás nemýli. Ide o to, keby podnikateľ využíval napr. laptop nie je kancelársku prácu, ale mal by ho trebárs v krčme na stene, kde by na ňom celú deň púšťal nejaký športový kanál. Vtedy by takýto prijímač podliehal plateniu konc. poplatku.

    Ako fyzická osoba už vôbec nemusíte platiť, lebo poplatok platí fyz. osoba iba 1x.

    Dávam do pozornosti starši diskusiu, kde bola táto téma rozoberaná aj v súvislosti s platením autorských poplatkov:

    http://www.porada.sk/t39087-zakupenie-radia.html

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    4326 Pozri príspevok
    čaute všetci - asi som blbá, ale istota je istota. Ak mám na molibe rádio a počúvam ho, tak to nie je spopltnené, či áno?
    ďakujem všetkým za pomoc.
    Tým spoplatnením si mala na mysli koncesionárske poplatky? Alebo sa bojíš, že by Ti mobilný operátor účtoval nejaký poplatok za prenos vysielania? V každom prípade sa nemusíš obávať, nič neplatíš. S funkciou rádia v mobile operátor nemá nič spoločné. Počas počúvania rádia nevyužívaš služby operátora.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ďakujem všetkým zúčastneným za odpovede - boli veľmi zaujímave.
    Ešte raz vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.